حجه الاسلام سید ابراهیم رئیسی


به گزارش raisi.ir، حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در دیدار با فرماندهان و کارکنان نیروهای انتظامی خراسان رضوی در تالار ولایت حرم مطهر امام رضا(ع)، اظهار داشت: کاری که امروز نیروی انتظامی و نیروهای مسلح ما در میدان انجام می‌دهند، عبودیت و فرمان پذیری از حضرت حق تلقی می‌شود و لذا علاوه بر انجام وظیفه اداری، ثواب و اجر اخروی هم دارد.

وی تصریح کرد: رابطه پلیس با مردم در همه دنیا، مبتنی بر مشتری مداری و مفهوم «حق با مشتری» است. این برترین سخنی است که در مدیریت گفته می‌شود اما در فرهنگی دینی ما سخن از محبت به مردم است که در مرتبه نازله محبت الله قرار دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: اگرچه مجموعه پلیس در کشور ما از سلسله مراتب کاملاً دقیق سازمانی و اداری برخوردار است اما این روابط سازمانی منظم، بر اساس حفظ حقوق، شخصیت و کرامت انسانی است که این موضوع نیز آنها را از پلیس دیگر کشورهای دنیا متفاوت می‌کند.

وی تأکید کرد: جرائم سازمان یافته در کشور ما علاوه بر کسانی که بواسطه هواهای نفسانی دچار ناهنجاری اجتماعی شده‌اند، از ناحیه دشمنان انقلاب و مکتب ما نیز پیگیری و ترویج می شوند و همین موضوع کار را برای نیروهای انتظامی سخت می‌کند و هوشیاری و آمادگی مظاعفی را می‌طلبد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه نیروی انتظامی و پلیس در این آمادگی مظاعف باید هم پیش‌بینی کند، هم پیش‌گیری کند و هم برخورد به موقع و متناسب داشته باشد، گفت: این هوشیاری، رصد، حضور به موقع، نیازمند اقدام متناسب و اطمینان بخشی است که محصول آن احساس امنیت در جامعه می‌‎شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: سلامت نیروی انتظامی تضمین کننده سلامت در بسیاری از بخش‌های اداری کشور است زیرا این نیرو خط مقدم برخورد با انواع ناهنجاری‌هایی است که جامعه را تهدید می‌کند.///