حجه الاسلام سید ابراهیم رئیسی

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی پنجشنبه شب در جشن گرامیداشت دهه مبارک فجر در مسجد حضرت زین العابدین (ع) قم بیان کرد: داعش تشکیل شده تا نیروهایی که با عشق به انقلاب اسلامی و با هدف خروش علیه استکبار در غرب جا گرفته بودند را در مسیری انحرافی قرار دهد و شعارهای داعش دست ساخته نظام استکباری و انگلیس است که جوانان کشورهای اسلامی به آدم کشی بیفتند.

وی، یکی از منشاء های ایجاد داعش را آل سعود ذکر کرد و افزود: موج اسلام هراسی گرچه خسارت زیادی را وارد کرده است اما تمام خواهد شد و آن چه خالص خواهد ماند، توجه به اسلام ناب محمدی است.

رئیسی در ادامه، انقلاب اسلامی ایران و شاخصه های قیام امام راحل را مورد اشاره قرار داد و افزود: با انقلاب اسلامی نظامی مبتنی بر دین و ارزش های دینی و مبتنی بر مردمسالاری دینی و اجتهادی تمدن ساز با پرچمداری امام راحل در ایران پا گرفت و سخن و کلامی نو پیش پای عصر ما و جهانیان قرار داد.

وی ابراز داشت: برای شناخت مکتب سیاسی امام راحل بویژه برای نسل جوان لازم است ابعاد شخصیتی و مبانی که امام (ره) برای انقلاب داشتند را مطالعه کنیم و شاخص های مکتب سیاسی وی را بشناسیم که یکی از آن ها خلوص و خداخواهی بود.

دادستان کل کشور اظهار کرد: روز به روز انقلاب اسلامی در عالم پر رونق تر شده و یاران بیشتری را به خود جذب می کند و این، تداوم حیات امام (ره) است و آن چه در جماران از حلقوم امام می شنیدیم امروز همان سخنان را از حلقوم رهبر معظم انقلاب می شنویم.

وی بیان کرد: دیگر شاخصه مکتب سیاسی امام خمینی (ره) توجه به اراده و کرامت انسان است و اگر او از رأی مردم دم می زد، به رأی و نظر مردم با همه وجود باور داشت؛ در حالی که برخی رأی مردم را تشریفاتی می دانستند، امام خمینی (ره) باور داشت که میزان، رأی ملت است.

رئیسی افزود: در ارزش ها و توجه به ارزش های الهی و اسلامی، تمام توجه امام (ره) به آن بود که تمام این ارزش ها را در ابعاد مختلف در کشور اجرایی کند و اگر بخواهیم ترجمانی از ولایت فقیه داشته باشیم فقیه، انسانی دین شناس است که فقه در سرشت او جای گرفته باشد و از این رو امام راحل تمام وجودش آهنگ دین داشت و اندیشه و اخلاق او اخلاق فاضله و کریمه و تمام نگاه او به دین و ارزش های الهی بود.

وی گفت: دیدبان تیزبینی که جامعه را هدایت و مدیریت به سمت آرمان ها و اهداف می کند، در جایگاه ولایت فقیه قرار دارد که حرکت کلی نظام را مدیریت می کند و امام خمینی (ره) این مدیریت را در سال های حیات خود انجام دادند و بنیاد نظام مبتنی بر ارزش های الهی قرار داده شد.

وی افزود: آرمان امام راحل، جهانی بودن پیام انقلاب اسلامی و نجات ملت ها بود و مخاطب بودن ملت ها در پیام امام (ره) باعث شد که در سال های پس از رحلت ایشان، خیزش ها از ملت ها آغاز شود و قضیه های منطقه همه به برکت بیداری ملت ها ایجاد شد و ما امتداد راهبردی نظام اسلامی را در قلب آفریفا می بینیم هر کسی که در دولت حق خواهی، عدالت خواهی و ضدیت با استکبار قرار دارد و در جهت حق خواهی و خداخواهی حرکت می کند، امتداد راهبردی نظام اسلامی را در آن می بینیم.

رئیسی ابراز کرد: آل سعود امتداد راهبردی نظام استکبار در منطقه است و در جنگ اراده ها آن که با خداست، به نصرت الهی دست خواهد یافت و این وعده خدا، پیامبر(ص) و امامان است و تحقق آن را در انقلاب اسلامی به چشم دیده ایم.

وی گفت: امام راحل مشی عدالت اجتماعی در قانون گذاری، قضا و اجرا داشت و در مفهوم های دنیایی بعد از توحید هیچ مفهومی فراگیرتر از مفهوم عدالت نداریم و عدالت اجتماعی از مبانی اساسی مکتب سیاسی امام خمینی (ره) بود.

دادستان کل کشور ابراز کرد: امروز مسئولیت قم و بزرگترین حوزه جهان اسلام آن است که نسبت به سؤالات بسیاری که به طرف قم و محفل های فرهنگی و تخصصی مبتنی بر اجتهاد تمدن ساز روانه است، پاسخ لازم را داشته باشد و هیچ سؤال بی پاسخی در فقه غنی خود نداریم و هیچ بن بستی در اداره و مدیریت جامعه ما با حضور ولی فقیه جامع الشرایط نخواهیم داشت.

وی بیان کرد: در ده ساله نخست انقلاب، تلاش دشمن آن بود که نظام ما تأسیس نشود و نهادهای نظام پا نگیرد و در ده ساله دوم تلاش کرد نظام ما تثبیت نشود و زمانی که کارآمدی نظام مشخص شد، دشمن در دهه سوم تلاش کرد پیام نظام در درون مرزهای جغرافیایی ایران باقی بماند و آن چه در ابتدای دهه چهارم شاهد بیداری اسلامی هستیم، آن است که مردم دنیا پیام استقلال خواهی آزادی، حق خواعی و عدالت طلبی ایران را گرفته اند. 

وی افزود: بیداری اسلامی با هیچ چیزی از بین نمی رود؛ شاید حکومت ها جابجا شوند اما بیداری اسلامی بازیافتن هویت اسلامی مردم مسلمان است؛ در حالی که تلاش دشمن با رسانه هایش آن است که این ذائقه را تغییر دهد و امروز رسالت همه مسئولان در تداوم راه انقلاب، مبارزه با فقر فساد و تبعیض سنگین است.