حجه الاسلام سید ابراهیم رئیسی

حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی در بخش پایانی مراسم راهپیمایی 22 بهمن ماه که در رواق امام خمینی حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی یوم الله است و یوم الله جلوه قدرت الهی از مجاری غیر معمول است.


وی ادامه داد: سالروز پیروزی انقلاب اسلامی سالروز پیروزی اراده الهی بر اراده شیطان است، در این پیروزی که نه فقط پیروزی ملت ایران در 22 بهمن سال 1357 است بلکه روز پیروزی همه انسان‌های ‌حق خواه و عدالت خواهی است که در طول تاریخ برای حاکمیت دین قرآن و تلاش بودند.


وی با بیان اینکه قدرتی که در پرتو انقلاب اسلامی نصیب ایران شد با تمام قدرت‌های مصطلح در عالم متفاوت است، به مولفه‌ها و تفاوت قدرت در نظام ما با سایر قدرت ها پرداخت.


دادستان کل کشور اولین مولفه قدرت در نظام جمهوری اسلامی ایران را ایمان و خداباوری ملت بزرگ آن دانست و خاطرنشان کرد: دومین مولفه قدرت در نظام ما دین و آموزه های دینی است، نحوه ارتباط ما با ذات مقدس حضرت حق در گرو فقه، عمل به دین و اجرای بایدها و نبایدهای الهی است و این یکی از مولفه‌های مهم قدرت در نظام ماست.


رئیسی با تاکید بر اینکه دین و عمل به ارزش‌های دینی از مولفه‌های مهم قدرت در نظام ماست، خاطرنشان کرد: فلسفه‌ای در این کشور شکل گرفت که با فلسفه‌های سیاسی دنیا و لیبرال دموکراسی غربی متفاوت است، مردم‌سالاری دینی دارای دو عنصر مردم و دین است و هنر امام راحل پیوند میان سیاست و معنویت بود، چرا که سیاست بدون معنویت و دین در عالم مفاسد ایجاد می‌کند.


وی با اشاره به اینکه محصول دین‌ستیزی مغرب زمین، جنگ جهانی اول و دوم است، تصریح کرد: کشورگشایی‌ها نیز بخش دیگری از دین‌ستیزی است.


دادستان کل کشور تصریح کرد: در آفریقا شخصی به عنوان نزدیک‌ترین فرد به نلسون ماندلا می‌گفت "من تمام قوانین را مطالعه کردم و قانونی مترقی‌تر از قانون شما ندیدم چراکه قانون اساسی جمهوری اسلامی آرمان و دموکراسی را بهم پیوند زده است".


رئیسی با اشاره به اینکه مولفه دیگر قدرت در نظام ما مردم متدین هستند، تصریح کرد: امام حقیقتاً مردم را باور داشت و اگر می‌فرمود "میزان رای ملت است"، این سخن‌شان یک بحث تشریفاتی نبود بلکه حقیقتا میزان را رای ملت می‌دانستند.


وی چهارمین مولفه قدرت در نظام جمهوری اسلامی ایران را رهبری آن عنوان کرد و افزود: امروز بر کسی پوشیده نیست که آنچه از بصیرت‌آفرینی، مقاومت و ایستادگی در این نظام وجود دارد به برکت هدایت‌های پیامبرگونه دیروز امام(ره) و امروز مقام معظم رهبری است.


دادستان کل کشور با اشاره به ایستادگی مردم در برابر فشارهای دشمن اظهار کرد: ولایت فقیه به معنی مهندسی نظام اسلامی به‌عنوان بهره‌گیری از تمامی نیروها برای دستیابی به ارزش‌هاست، این گفتمان و این رهبری که در جایگاه نگهبانی و دیده‌بانی و حفظ نظام است کشور را از هرگونه گرایش به شرق و غرب حفظ کرده است.


وی حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن را بیعت با امام و رهبری عنوان کرد و افزود: بدون تردید بیعت با امام و رهبری به معنی بیعت با پیامبر(ص) است.


رئیسی توانایی ملت در علم، فناوری و اقتصاد را از دیگر مولفه‌های قدرت در نظام جمهوری اسلامی ایران توصیف کرد.


دادستان کل کشور با بیان اینکه ملت‌های مسلمان به برکت انقلاب اسلامی ایران بیدار شدند و بدین ترتیب بیداری اسلامی شکل گرفت، افزود: مردم مسلمان هویت اسلامی خود را بازیافته‌اند، بیداری اسلامی مسئله‌ای نیست که از بین برود، ممکن است مثلا در مصر حکومت جابه‌جا شود اما بیداری را نمی‌توان از میان برد.


وی با اشاره به اینکه ما یک امتداد راهبردی داریم و دشمن یک امتداد دیگر، ادامه داد: امتداد راهبردی دشمن، آل‌خلیفه و آل‌سعود است و امتداد ما هم حق‌خواهان و خداخواهانی هستند که علیه استکبار به پا می‌خیزند.


رئیسی، وحدت را از دیگر مولفه‌های قدرت برشمرد و گفت: دشمن تفرقه را راهبرد خود می‌داند و ما ایجاد وحدت را راهبرد خود می‌دانیم و در شرایط کنونی هرگونه تفرقه در صفوف به هم پیوسته خواست دشمنان اسلام است.


دادستان کل کشور با بیان اینکه خط امام(ره) خط ولایتمداری و توجه به مردم و قانون‌مداری است، گفت: مقام معظم رهبری چند روز پیش اعلام خطر کردند و فرمودند "مولفه‌های قدرت مورد دشمنی دشمنان است"، حافظان خط امام(ره) باید بدانند امروز تاکید بر خط امام(ره) تاکید بر توجه به ارزش‌های الهی است.