حجه الاسلام سید ابراهیم رئیسی

حجت‌السلام سید ابراهیم رئیسی پنج‌شنبه شب در جمع مردم بیرجند در مصلی این شهر با اشاره به حضور باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن، این روز را یک جشن همراه با ذکر و عبادت الهی یاد کرد و اظهار داشت: صبر و شکر دو وجه سالک الی‌الله است و ما با حضور در راهپیمایی امروز شکرگزاری به درگاه الهی کردیم و با صبر و ایستادگی در مقابل مشکلاتی که دشمن برای ما به وجود آورده است، نیز جلوه صبر را عملی کرده‌ایم.


وی با بیان اینکه نظام ما مبتنی بر یک فلسفه سیاسی متفاوت با غرب است، تصریح کرد: در فلسفه سیاسی ما هم دعوت وجود دارد و هم دعوا، دعوت به خیر، حق و رعایت حقوق انسان است و ادعای ما نیز همچون ادعای حضرت پیامبر(ص) ادعای تداوم جریان هدایت بشری در طول تاریخ است.


نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری به راهبردهای ما و دشمن اشاره کرد و گفت: همان‌طور که دشمن یک راهبرد مشخص دارد و امتداد راهبرد او در منطقه نیز آل سعود و آل خلیفه است، ما نیز راهبردی داریم و آن حمایت از هرکسی است که حق‌خواه و خداخواه باشد و هویت اسلامی خود را بازشناسد و بخواهد مانند یک مسلمان واقعی زندگی کند.


رئیسی به مولفه‌های قدرت مردم ایران اشاره کرد و افزود: ایمان به خدا و باور دینی از مولفه‌های اصلی قدرت مردم به ویژه مردم این استان و مرزنشینان این منطقه است، مرزهایی که دشمن به آن طمع دارد و قدرت حمله را نیز دارد ولی به دلیل همین باور و اعتقاد دینی جرات حمله را پیدا نمی‌کند.


وی با تاکید بر این موضوع که امام راحل و رهبر معظم انقلاب به قدرت الهی باور و یقین داشته و دارند، تصریح کرد: امام(ره) باور کرده بودند که قدرت فقط از آن خدا است و همین امر نیز سبب پیروزی مردم شد.


نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: تنها راه قدرتمند شدن چنگ زدن به ریسمان الهی است؛ ریسمانی که خدا در بین مردم قرار داده تا با چنگ زدن به آن در امواج متلاطم سیاسی، اجتماعی و اقتصادی غرق نشوند.


رئیسی به تلاش دشمن برای حمله به دستاوردهای انقلاب که همان ایمان و باور الهی مردم است، اشاره کرد و افزود: دریافت بیش از 7 هزار شبکه ماهواره‌ای در فضای خاورمیانه و همچنین 64 کانال فارسی‌زبان نشان از تلاش دشمن در این مسیر است و این در کنار حمله همه‌جانبه به سایر دستاوردهای کشور در زمینه‌های مختلف کشاورزی و صنعت است.


وی مولفه دیگر قدرت مردم ایران را وجود دین و رهبری دینی دانست و گفت: بر اساس گفته یکی از حقوق‌دانان برجسته و نزدیک به نلسون ماندلا قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مترقی‌ترین قانون جهان است.


تمام موفقیت‌های امروز کشور در سایه رهبری به دست آمده است


دادستان کل کشور با بیان اینکه کسی شک ندارد که تاکنون هر موفقیتی که کشور به دست آورده است در سایه رهبری بوده، اظهار داشت: از دیگر مولفه‌های قدرت مردم ایران وحدت و انسجام ملی است، وحدت یکی از جلوه‌های امنیت ملی است و راهبرد دشمن نیز ایجاد تفرقه و برهم زدن این وحدت است.


رئیسی با بیان اینکه امام(ره) تمام نهادهای کشور را براساس رأی مردم بنا نهاد، گفت: امام راحل نه تنها رأی مردم را تشریفاتی نمی‌دانستند بلکه علاوه بر نهادهای نظام، خود موجودیت جمهوری اسلامی و قانون اساسی کشور را نیز به رأی ملت گذاشتند که این انتخابات‌ها همه افتخاری برای کشور ما است.


وی تصریح کرد: بنای ما بر این است که سلامت انتخابات سلامت تضمین شده‌ای باشد ولی همان کسانی که ادعای حقوق بشر و دموکراسی دارند انتخابات ما را زیرسوال می‌برند ولی از کشورهایی که حتی یک بار هم انتخابات برگزار نکرده‌اند، حمایت می‌کنند.


حضور بالای 80 درصدی مردم خراسان جنوبی در انتخابات‌ها نشان از بصیرت است


دادستان کل کشور گفت: مشارکت مردم خراسان جنوبی در انتخابات‌های مختلف نشان از بصیرت، زمان‌شناسی و دشمن‌شناسی این مردم است.


نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری به دو انتخابات اسفندماه اشاره کرد و افزود: انتخابات خبرگان رهبری ضامن جمهوریت و اسلامیت نظام است و مهم‌ترین تصمیم کشور که همان تصمیم برای انتخاب رهبر است توسط این مجلس گرفته می‌شود و نقش این مجلس را بعد از رحلت امام(ره) با آن انتخاب هوشمندانه و به‌موقع دیدیم که سبب رفع نگرانی‌های مسلمین و دلسوزان کشور و انقلاب شد.


رئیسی با بیان اینکه انقلاب و خط امام(ره) امروز پررونق‌تر از گذشته در سراسر عالم است، یادآور شد: جایگاه خبرگان رهبری جایگاه حساسی است که باید در انتخابات امسال باشکوه‌تر از دوران گذشته فرد اصلح انتخاب شود.


وی در پایان با اشاره به آمارهای جرم و جنایت در کشور گفت: براساس آمارهای ماهیانه این استان پایین‌ترین نرخ جرم و جنایت را در کشور دارد که این ‌نشان از دین‌داری مردم این استان و حضور باشکوه در نماز جماعت و جمعه است.