حجه الاسلام سید ابراهیم رئیسی

حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رییسی عصر دوشنبه در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) در مسجد جامع الجواد (ع) کرج، گفت: معیار سنجش در خط امام (ره) بودن، نوع عمل است و با تاسف برخی ها فقط ادعا می کنند در خط امام عزیز هستند و حرکت آنها در مسیر مغایر با خط امام است.


وی بیان کرد: یکی از اصول سیاست امام (ره) توجه به مردم و باور داشتن به نقش آنها در جامعه بود و به همین دلیل بارها در بزنگاه های مختلف تاکید داشتند میزان، رای مردم است.


دادستان کل کشور اظهار کرد: تفکرات ناب امام(ره) در سایه توجه به خدا و دلدادگی، سبب شد انقلاب اسلامی بعد از 35 سال همچنان در جهان تاثیرگذار باشد و دشمنان با وجود تلاش های بسیار نتوانند خدشه ای به آن وارد کنند. 


رییسی پیوند میان معنویت و سیاست، عدالت خواهی، دفاع از مظلوم و استکبارستیزی را باعث ماندگاری نام امام (ره) در جهان معرفی کرد.


وی با تاکید بر اینکه امام (ره) برخلاف سایر قدرت های جهان که در ظاهر مدافع حقوق بشر هستند و در باطن تمام دسیسه های آنان بر علیه مردم است، قاطعانه مردم را دوست داشت و در تمام زمینه ها از آنان سود می جست، گفت:


امروز برخی صاحبان میز و برخی قدرت های استکباری برای جذب منافع بیشتر و تحکیم موقعیت خود از واژه مردم استفاده می کنند و به این کار نیز ادامه می دهند! 


وی بیان کرد: مدعیان دفاع از حقوق بشر که امروز گوش فلک را کر کرده اند، با نادیده گرفتن مردم و پا گذاشتن روی آنها برای رسیدن به منافع تمام نشدنی، در جنایات روی داده و در حال انجام در کشورهای مختلف جهان دست دارند. 


رییسی گفت: استکبار با نادیده گرفتن خدا در سیاست، سالیان سال جنگ و خونریزی و حمایت از گروه های مختلف برای ناامنی کشورها را سبب شد و این در حالی است که امام خمینی (ره) با پیوند میان دین و سیاست انقلاب اسلامی را در جهان ماندگار کرد و امروز می بینیم مکتب رهبر کبیر انقلاب در حال ریشه دواندن در تمامی کشورهای مسلمان و جهان است.


وی بیان کرد: به وجود آمدن جنگ جهانی اول و دوم، ساخت کلاهک های هسته ای و قتل و غارت هایی که در سال های متمادی توسط استکبار صورت گرفته، ناشی از نفی خداوند است. امروز نیز شاهد هستیم با حمایت از آل سعود در منطقه در حال کشتار مردم بی دفاع یمن هستند و این موضوع دل مسلمانان جهان را به درد آورده است.


وی با تاکید بر اینکه بیداری را نمی توان از بین برد، اظهار کرد: به برکت همین بیداری که در همه کشورها در حال شکل گیری است، انقلاب اسلامی در دل تمام مردم جهان نفوذ کرده است.


دادستان کل کشور گفت: گفتمان امام خمینی (ره) و رهبری معظم انقلاب استکبار ستیزی است و امروز شاهد هستیم که در نوع نگرش این دو بزرگوار تفاوتی وجود ندارد و همین سبب رشد و اعتلای ایران اسلامی شده است.