حجه الاسلام سید ابراهیم رئیسی

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی دقایقی قبل در همایش ملی طرح تلاوت نور که در سالن هلال احمر مشهد برگزار شد، اظهار کرد: در نگاهی به آیات قرآن کریم و روایات ائمه معصومین (ع) شاخصه‌هایی برای انسان کمال‌یافته مطرح شده است که چهره باظرفیت و دارای شرح‌صدر از آن جمله است.

وی افزود: در سیره امامان معصوم(ع) از مهم‌ترین نکاتی که جلب توجه می‌کند بردباری، صبر و تأمل بسیار آن حضرات در برابر سختی‌ها و مشکلات است.

دادستان کل کشور با بیان اینکه ابتلائات بسیار فراروی انسان است، اضافه کرد: شرح‌صدر و ظرفیتی که امامان معصوم(ع) در وجودشان نهادینه بوده را باید سالکان در راه حق در راه رسیدن به این ظرفیت تلاش کنند اما رسیدن به این مهم دارای ضرورت‌هایی است.

وی ادامه داد: انسان دارای دو خلقت است. آفرینش جسم و آفرینش جان که جان انسان بدون شک در پرتوی ارتباط با قرآن شکل می‌گیرد.

این مسئول در ادامه با اشاره به برگزاری همایش طرح ملی تلاوت نور، عنوان داشت: این کادرسازی و انسان‌سازی که در پرتو انوار نورانی قرآن کریم در مساجد شکل گرفته‌ است اقدام بسیار ارزشمند و باشکوهی است که هم به لحاظ محتوا و هم به لحاظ کمیت درخور تقدیر است.

رئیسی با تأکید بر اینکه تنها راه رفع مشکلات کنونی پناه بردن به قرآن است، بیان داشت: تربیت نیروی انسانی کارآمد در پرتوی قرآن آن هم در مساجد که مأمن و پناه انسان‌ها بوده، اقدامی ارزشمند است که می‌تواند ما را در برابر مشکلاتی که دشمنان بر سر راه ما ایجاد می‌کنند مقاوم سازد.

وی تأکید کرد: امروز راهی جز مقاومت در برابر دشمنان نداریم و این مهم جز با تربیت انسان‌های با ظرفیت و مقاوم آن هم در پرتوی قرآن کریم محقق نمی‌شود.

دادستان کل کشور با بیان اینکه پناه بردن به قرآن و عمل به دستورات آن راهی برای مقابله با هجمه‌های دشمنان است، متذکر شد: امروز راهکاری که می‌تواند ما را در برابر هجمه‌ها و فتنه‌های دشمنان در امان بدارد پناه بردن به قرآن کریم است که امامان معصوم (ع) به ما آموختند.

این مسئول افزود: خوشبختانه طی سال‌های اخیر با همت عالی مقام معظم رهبری و فعالان قرآنی فهم قرآن کریم در بین نسل جوان ما رونق گرفته و روزبه‌روز هم بر آن افزوده می‌شود.

رئیسی در پایان پناه بردن به قرآن کریم را راهکار پایین آمدن نرخ جرم و جنایت در جامعه عنوان کرد و بیان داشت: بدون شک تحقق آرمانشهر اسلامی که بزرگان آن را مطرح می‌کنند ایجاد جامعه‌ای مبتنی بر اخلاق، عقلانیت، عدالت و معنویت است که جز در پرتوی قرآن امکانپذیر نیست.