حجه الاسلام سید ابراهیم رئیسی

حجت الاسلام و المسلمین «سید ابراهیم رییسی» شب گذشته به مناسبت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در مصلای شهر اندیشه افزود: مکتب سیاسی امام (ره) سه شاخصه داشت که مهمترین آن نگاه توحیدی به عالم بود.


وی گفت: امام در یک جمله کوتاه بیان کرد که عالم محضر خداست، در محضر خدا معصیت نکنید.


وی دومین ویژگی مکتب سیاسی امام را مردم باوری دانست و افزود: اگر امام راحل از مردم سخن می گفت صرفا یک شعار نبود، بلکه به مردم اعتقاد داشت و نمود آن در شکل گیری نهادها و خواسته های مردم برجسته است.


دادستان کل کشور گفت: شاخصه سوم مکتب سیاسی بنیانگذار جمهوری اسلامی تشکیل نظامی مبتنی بر دین بود، به طوریکه در زندگی اجتماعی و دینی تحول ایجاد کرد.


رییسی مکتب سیاسی امام (ره) را پویا دانست و تصریح کرد: در دیدگاه امام، جامعه بی هدف نیست و همواره در حال حرکت است و ولایت فقیه عمود خیمه نظام جمهوری اسلامی است.


وی ادامه داد: در این مکتب تنها نژاد و قومیت مردم ایران مطرح نیست بلکه احقاق حقوق تمام مردم تحت ظلم و ستم جهان تا گرفتن حقوق خود از زورگویان و ظالمان مورد توجه قرار دارند.


دادستان کل کشور درباره سیاست ظلم ستیزی امام در همه ابعاد آن به ویژه مساله فلسطین نیز گفت: امام راحل فلسطین و قدس را پاره تن اسلام دانستند که مسلمانان نباید نسبت به مظلومیت مردم فلسطین و ظلمی که در حق آنان می شود بی تفاوت باشند.


این مقام قضایی همچنین اظهار کرد: بعد از 36 سال از پیروزی انقلاب اسلامی شعارهای ابتدای انقلاب بدون هیچ تغییری هنوز گفته می شود و ارزش های آغاز انقلاب هم چنان پابرجاست.


وی گفت: شعارهای مردم در انقلاب اسلامی سال 57 شعار آزادیخواهان علیه استبداد و حاکمان سر سپرده در جهان بود، امروز اقتدار نظام جمهوری اسلامی از مرزها فراتر رفته و دوست و دشمن، به عزت و سرافرازی نظام جمهوری اسلامی اذعان دارند.


رییسی در بخش دیگر از سخنان خود درباره پیشرفت های نظام اسلامی در حوزه های مختلف گفت: ملت ایران به رغم تهدیدها و تحریم ها در حالی سی و هفتمین سال پیروزی انقلاب خود را جشن می گیرند که در همه زمینه ها پیشرفت های بزرگی داشته اند.


وی در خصوص توطئه و خصومت همه جانبه دشمنان علیه نظامی اسلامی خاطر نشان کرد: دشمنی استکبار اکنون به تهاجم فرهنگی درفضای مجازی تبدیل شده است، اما به برکت آرمان امام و شهدا، معاندان در همه زمینه ها ناکام خواهند ماند.