حجه الاسلام سید ابراهیم رئیسی

حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی امروز در همایش طلایه‌داران بصیرت در یوم الله هشتم دی در میدان شهدای ذهاب در جمع مردم ولایتمدار رشت، اظهار داشت: انسان‌هایی که در مکتب دین پرورش یافته‌اند در طول تاریخ همواره یار و یاور پیامبر و اهل بیت بودند.


وی با بیان اینکه انقلاب ما در دنیا بی بدیل است چرا که مردم ما ولایتمدار هستند، گفت: انسان‌های ولایتمدار واقعی با انسان‌های ولایتمدار شعاری متفاوت هستند.


دادستان کل کشور افزود: انسان‌هایی که در مکتب امام راحل تربیت شدند و در ادامه در مکتب جانشین به حقش رشد و بالندگی کردند در مقابل فتنه‌های دشمن ایستادگی کردند و این مردم دشمن شناس و دشمن ستیز هستند.


حجت‌الاسلام رئیسی با بیان اینکه دشمن شناسی از دشمن ستیزی مهم تر است، تصریح کرد: انسان دشمن شناس، روش‌های ستیز دشمن و آنهایی که از مسیر ولایت خارج شده اند را می‌شناسد و این افراد، بصیرت بر شمشیرهایشان حکمرانی می‌کند.


وی تاکید کرد: در طول تاریخ آنهایی که در برابر دین خدا ایستادند افراد بی بصیرت بودند و همین افراد امیرالمومنین(ع) را خانه‌نشین کردند و در مقابل او صف آرایی کردند.


دادستان کل کشور با بیان اینکه آنهایی که چشم دل آنها کور است راه درست زندگی را نمی‌شناسند خاطرنشان کرد: این افراد دشمن را تشخیص نمی‌دهند و راه و روش دشمن را بلد نیستند.


حجت‌الاسلام رئیسی با تاکید بر اینکه قطب نمای انسان‌های  دشمن شناس بصیرت است افزود: شناخت حق و گرایش به حق و ایستادگی در مسیر حق از شاخصه‌های این افراد است.


دادستان کل کشور گفت: گفتمان امام علی(ع) با گفتمان تمام امامان(ع) یکی است و گفتمان توحید و عدالت اجتماعی است و گفتمان امام راحل نیز ایستادگی در مقبل استکبار است و گفتمان ولایت ثابت است.


وی با اشاره به فتنه‌های دشمن در انتخابات 88 خاطرنشان کرد: مردم در این انتخابات حضور حداکثری داشتند و ساز و کار انتخابات در کشور مشخص بوده و سازوکار قانون سالم بودن انتخابات را تضمین کرده است؛ تا امروز کسی سندی مبنی بر تقلب در انتخابات ارائه نکرده است.


حجت‌الاسلام رئیسی با بیان اینکه ارزش‌ها تغییر نمی‌کنند افزود: امروز دشمن به دنبال ایجاد فتنه در بین مسلمانان است و هرکس سخن و کلامی در جهت تفرقه بگوید در مسیر دشمن حرکت می‌کند.


دادستان کل کشور گفت: فرق فتنه 88 با سایر فتنه‌ها این است که دشمن احساس کرد جای پایی برای خود در کشور فراهم کرده است غافل از اینکه مردم و انقلاب اسلامی با همه مردم دنیا متفاوت هستند و دشمن شناخت درستی از ملت ایران نداشت.


وی با بیان اینکه  خط مردم ما خط ولایت و پشتیبانی از ولایت است تصریح کرد: جریان ضد انقلاب و سران استکبار و اسرائیل غاصب در فتنه 88 حضور داشتند و مردم این امر را درک کردند و  احساس مسئولیت و تکلیف کرده و برای حمایت از ولایت حماسه هشت و نه دی را خلق کردند.


حجت‌الاسلام رئیسی افزود: دست قدرت خدا در هشت و نه دی در سراسر ایران تجلی یافت و مردم با اعلام میثاق با ولایت مشت محکمی بر دهان استکبار زدند و همه مردم بدون توجه به اینکه به کدام کاندیدا رای دادند وارد صحنه شدند و فریاد مرگ برفتنه گر سر دادند.


دادستان کل کشور تاکید کرد: دشمن شناسی و زمان شناسی مردم به دشمنان ثابت شد و مردم نشان دادند که مردم این سرزمین با سایر کشورها که در آنها انقلاب مخملی را هدایت کردند فرق دارد و دشمن نمی‌تواند در این کشور نفود کند.


وی تصریح کرد: دشمن همواره به دنبال نفود است و فتنه 88 عبرت‌هایی در خود دارد که باید بازخوانی شود و مردم با خلق حماسه 8 دی و 9 دی نشان دادند که همواره در هر گذرگاه تاریخی باید گوش به فرمان ولایت باشند و به رهنمودهای وی توجه کنند.