حجه الاسلام سید ابراهیم رئیسی

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در گفت وگو با  ایرنا درباره بیانات رهبر معظم انقلاب در سالروز ولادت پیامبر اعظم(ص) و امام صادق(ع) افزود: امروز نظام سلطه به دنبال تفرقه میان اقوام،گویش های مختلف و نژاد های مختلف است که یکی از آنها تفرقه مذهبی است .

وی ادامه داد: ادامه حیات دشمنان در گرو ایجاد تفرقه بین مسلمانان است و امروز در جهان اسلام هر کسی بداند یا نداند ، بخواهد یا نخواهد کلامی، قلمی و یا اقدامی در جهت تفرقه میان مسلمانان ایجاد کند در جهت راهبرد دشمن حرکت کرده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهارداشت: کسانی که در جهان اسلام اعم از روشنفکران، علما و صاحبان اندیشه در جهت ایجاد وحدت کار کنند، در جهت راهبرد اساسی وحدت حرکت کرده اند و امروز بیش از هر زمان دیگر به بصیرت و اتحاد در جهان اسلام نیازمندیم .

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: جهان اسلام با توجه به پیشینه ای که دارد توجه جهان غرب را به خود جلب کرده است و این پیشینه حاکی از مدنیت در جهان اسلام است.

وی افزود: منابع موجود در کشورهای اسلامی و ذخائر غنی انسانی و معدنی که وجود دارد، جهان غرب را به آن محتاج کرده است و اگر با ابتنای به این فرهنگ غنی اسلامی، برنامه ریزی و کاربردی حرکت شود، آینده روشنی در برابر جهان اسلام قرار دارد .

عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: تمدن اسلامی و ذخائر موجود در آن با ابتنا به ابرازها و فناوری های نوین امروزی و بکارگیری آنها می تواند دستاوردهای روشنی را برای جهان اسلام به ارمغان بیاورد که این تنها در گرو راهبرد وحدت امکان پذیر است .