حجه الاسلام سید ابراهیم رئیسی

 حجة السلام دکتر رئیسی در دیدار با جمعی از مسئولان دفاتر استانی خبرگزاری تسنیم که در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد، با بیان اینکه استکبار به دنبال اشاعه جاهلیت و به استعمار کشیدن ملت‌هاست، خاطرنشان کرد: خبرگزاری‌ها و رسانه‌های انقلابی با آگاهیبخشی صحیح می‌توانند قدرت تحلیل جامعه را افزایش دهند و توطئه‌های استکبار را خنثی و در راستای مصونسازی جامعه حرکت کنند.

وی یکی از وظایف خطیر رسانه‌های جبهه انقلاب اسلامی را روشنگری حقایق در برابر دروغ پراکنی‌های امپراتوری رسانه‌ای استکبار خواند و اضافه کرد: امروز در منطقه خاورمیانه بیش از 7 هزار کانال ماهواره‌ای و صدها شبکه فارسیزبان به طور شبانهروزی به دنبال فرافکنی، شبههافکنی، پنهان کردن حقایق، باطل نشان دادن حق و حق نشان دادن باطل هستند و در چنین جنگ نابرابری رسانه‌های انقلاب کار دشواری را پیش روی دارند.

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان افزود: امپراتوری رسانه‌ای استکبار با فرافکنی و دروغپراکنی تلاش دارد افکار عمومی را از حقایق منحرف کند و این روشنگری، گفتمانسازی، شبههزدایی و امیدآفرینی در برابر این هجوم ناجوانمردانه برعهده رسانه‌های انقلابی است.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه اعتماد عمومی مردم پشتوانه انقلاب اسلامی بوده و رسانه‌ها باید نسبت به پاسداشت آن حساس باشند، عنوان کرد: رسانه‌های انقلاب اسلامی با جبهه‌ای مواجه هستند که با داعیه اطلاع‌رسانی و آگاهیبخشی به دنبال ایجاد جهل علمی و عملی در میان ملت‌ها است، در برابر چنین جریانی باید با شفافسازی حقایق، بصیرتافزایی و صداقت در بیان اخبار، جامعه را در برابر توطئه‌ها مصون کرد.

وی تبیین و ترویج گفتمان انقلاب را یکی دیگر از وظایف رسانه‌های انقلابی معرفی و بیان کرد: ابزارهای نوین و فضاهای مجازی گرچه دست ساخته غرب بوده، اما بستری مناسب برای آگاهیبخشی و روشنگری جوامع است که باید از آن به شکلی مطلوب بهره برد.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: امتیاز و برتری رسانه‌های انقلابی نسبت به امپراطوری رسانه‌ای استکبار، فطرت حقیقتجو و خداخواه انسان‌هاست؛ پیام‌ انقلاب اسلامی مطابق با فطرت بشریت بوده و این رمز ماندگاری انقلاب است.

وی با تاکید بر اهمیت زمان و موقعیتشناسی، عنوان کرد: توابین با قیام خود در سال 61 هجری کار بزرگ و ارزشمندی را انجام دادند و بسیاری از آنان نیز شهید شدند؛ اما چون در زمانشناسی دچار اشتباه شده بودند، تاثیرگذاری و عظمت رشادت 72 تن یار سیدالشهدا(علیه‌السلام) را نداشتند.

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان مبارزه رسانه‌های انقلابی با امپراطوری رسانه‌ای غرب را به نبردی حقیقی در میدان رزم تشبیه و اضافه کرد: یکی از اصلی‌ترین رسالت‌های رسانه‌ها آگاهیبخشی و افزایش قدرت تحلیل جامعه است، این قدرت تحلیل را امام خمینی(ره) در جامعه ایران ایجاد کردند و انقلاب اسلامی را در پرتوی آن رقم زدند و امروز رهبر معظم انقلاب با بصیرت افزایی این راه امام(ره) را ادامه می‌دهند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به خدمات ارزنده خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: خبرگزاری تسنیم مجموعه‌ای آگاهیبخش، امیدآفرین، انقلابی و بصیرتافزا بوده و در فضای جنگ نرم استکبار با نیروهای انقلابی، به خوبی توانسته است ایفای نقش کند.

تولیت آستان قدس رضوی در پایان بر لزوم پیوست فرهنگی در اقدامات تاکید و بیان کرد: در هر اقدامی باید پیوست‌های رسانه‌ای را مد نظر داشت و امروز این امر یکی از ضروریاتی بوده که خدمات و دستاوردهای انقلاب را نشان می‌دهد و به هیچ عنوان با اخلاص منافاتی ندارد.

گفتنی است؛ در ابتدای این دیدار مجید قلیزاده؛ مدیرعامل خبرگزاری تسنیم ضمن طرح دیدگاه‌های خود، گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات این خبرگزاری ارائه کرد.