حجه الاسلام سید ابراهیم رئیسی

حجة السلام دکتر رئیسی با حضور سرزده در مناطق زلزله زده استان خراسان رضوی ضمن ابراز همدردی با ساکنان این مناطق از نزدیک در جریان خسارات وارد شده و نحوه کمک رسانی‌های آستان قدس رضوی به زلزله زدگان قرار گرفت.

وی با ابراز همدردی و همدلی با مردم این مناطق، بر لزوم تسریع اقدامات عملیاتی دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی در رفع مشکلات مردم زلزله زده تأکید و خاطر نشان کرد: نهادهای مسئول باید علاوه بر برنامه‌ریزی برای آغاز بازسازی و ساخت مناسب و مقاوم واحدهای مسکونی آسیب دیده، در جهت رفع نیازهای اولیه و امکانات بهداشتی حادثه دیده‌گان با اهتمام جدی، اقدامات فوری داشته باشند.

وی حادثه زلزله خراسان رضوی را دردی بزرگ برای مردم خطه خراسان دانست و تصریح کرد: بی‌تردید روستاهای زلزله زده به دستان توانای اهالی غیور و مقاوم‌ این خطه بهتر و مقاوم‌تر از پیش ساخته خواهد شد و آستان قدس رضوی در این مسیر کنار مردم خواهد بود.

تولیت آستان قدس رضوی تدین، تلاش، سخت کوشی، غیرت، همت، ایستادگی و مقاومت در برابر مشکلات را از خصوصیات مردم خراسان برشمرد و گفت: این قبیل حوادث، آزمون الهی برای مردم و مسئولان است، این زلزله برای مردم آزمون صبر، مقاومت و ایستادگی و برای مسئولان آزمون عمل به وظایف است.

حجت‌الاسلام دکتر رئیسی با توصیه مردم مناطق زلزله‌زده به صبر و بردباری، تصریح کرد: مردم ایران، مردمی متحد و یکپارچه هستند و همین اتحاد و یکپارچگی موجب قدرت و اقتدار کشور ماست؛ امروز نیز حادثه دیدگان این زلزله اطمینان داشته باشند در برابر مشکلات و مصائب تنها نیستید.