حجه الاسلام سید ابراهیم رئیسی

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با بیان اینکه عربستان منشا تغذیه بسیاری از جریانهای تکفیری است اظهار کرد: امروز وقتی که بحث از وحدت می کنیم می بینیم وحدت شکن آل سعود است، منشا همه انحرافات فکری و اقتصادی آل سعود است.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در جمع خبرنگاران در ارتباط با اقدام اخیر دولت عربستان مبنی بر قطع ارتباط با ایران اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران نیازی با ارتباط با عربستان ندارد اما این مسئله اولین ضرر متوجه دولت عربستان خواهد بود.

وی ادامه داد: جهت حرکت دولت عربستان، جهت خاص حرکت دشمن است، ما اقدامات آل سعود را امتداد راهبردی نظام استکبار جهانی می دانیم، آل سعود در منطقه و جهان اسلام به یک غده سرطانی تبدیل شده است.

دادستان کل کشور با بیان اینکه عربستان منشا تغذیه بسیاری از جریانهای تکفیری است اظهار کرد: امروز وقتی که بحث از وحدت می کنیم می بینیم وحدت شکن آل سعود است، منشا همه انحرافات فکری و اقتصادی دشمن آل سعود است، وقتی بحث از همکاری در جهان اسلامی می کنیم می بینیم منشا بیشتر انحرافات فکری و اقتصادی که در بسیاری از گروهای تکفیری دیده می شود دولت عربستان است.

وی خاطرنشان کرد: شهادت آیت الله نمر و بسیاری از مظلومانی که در یمن به شهادت می رسند سقوط آل سعود را رقم خواهد زد و این وعده الهی است که ظلم ماندنی نیست.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در ادامه در ارتباط با اقدامات صورت گرفته از سوی دستگاه قضا برای پیشگیری از تخلفات انتخاباتی اظهار کرد: به موجب قانون قوه قضاییه برای پیشگیری از تخلفات انتخاباتی وظایفی را به عهده دارد، کار مشترکی را در این زمینه با وزارت کشور، شورای نگهبان، بخش های مختلف انجام داده ایم و شورایی برای پیشگیری از تخلفات انتخاباتی تشکیل شده است.


دادستان کل کشور ابراز امیدواری کرد که کاندیداها و طرفداران آنها در فضای مجازی با قانونمداری و اخلاقمداری مشارکت حداکثری مردم را در انتخابات پیش رو رقم بزنند و دستگاه قضایی با هرگونه تخلف در این زمینه برخورد خواهد کرد.