حجه الاسلام سید ابراهیم رئیسی

به گزارش Raisi.ir ، حجت‌الاسلام دکتر سید ابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری در ادامه سفرهای استانی خود دقایقی پیش با استقبال برخی از شخصیت‌های سیاسی وارد قزوین شد.

حجة الاسلام دکتر رئیسی در بدو ورود به قزوین وارد گلزار شهدای این شهر شد و به مقام شامخ شهدا از جمله شهید عباس بابایی ادای احترام کرد.

کاندیدای دوازدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ارتباط ما با استان قزوین از ابتدای پیروزی انقلاب که مامور در کرج بودم همواره با مردم این خطه و شخصیت های این منطقه برقرار بوده است.

وی افزود: اینجا چهره های ارزشمندی دارد و بسیاری از اوتاد در اینجا هستند و وظیفه داشتم هم اکنون که در معرض رای مردم هستم در جمع مردم این شهر حضور پیدا کنم.

حجة الاسلام دکتر رئیسی ادامه داد: بنده می‌خواهم در جریان مشکلات مردم شهر قرار بگیرم چون قزوین به قطب صنعتی تبدیل شده و هم اکنون مشکلات زیادی وجود دارد و بسیاری از کارگرانی که در شهرک های صنعتی مشغول به کار بودند الان بیکار شده‌اند.

کاندیدای دوازدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری تاکید کرد: دشت قزوین از دشت‌های نام آور کشور ماست و کشاورزی می‌تواند بسیار مشکل گشا باشد؛ قزوین با توجه به تمدنی که دارد حتما می توان نقش آفرینی زیادی داشته باشد؛ نباید شاهد باشیم که خانواده‌ای بخاطر تعطیلی کارخانه ها شرمنده باشد.

وی در ادامه گفت: خوب می‌دانم که ابراز احساسات شما متعلق به من نیست و تعلق به انقلاب و اسلام دارد. ما بر اساس چیزی که امام به ما آموخت و قانون اساسی مورد تایید مردم و وصیت شهدا به دنبال آن هستیم که دولتی در تراز دولت اسلامی بر اساس خواست ملت ایجاد کنیم که خدمت گذاری به مردم در آن تجلی کند.

حجة الاسلام دکتر رییسی با اشاره به اینکه ما افتخارات زیادی در کشور داریم اظهار داشت: این افتخارات با مدیریت جهادی به ثمر رسیده اما با همه این افتخارات وضعیتی که امروز شاهد آن هستیم از نظر اقتصادی و آسیب های اجتماعی برای من قابل تحمل نیست. قزوین قطب صنعتی کشور است و شهرک های صنعتی و کارگاه های تولیدی زیادی در این شهر مستقر است ولی بسیاری از این کارگاه ها تعطیل شده،‌ نه تنها برای جوانان جویای کار، شغلی وحود ندارد بلکه پدر خانواده نیز بیکار شده است.

ایشان همچنین به بیان آمار تعطیلی کارخانه ها پرداخت و اشاره کرد: امروز 42 درصد از کارگاه ها تعطیل و یا نیمه تعطیل است و وزیر صنایع اعلام کرده که فقط 50 درصد ظرفیت تولیدی کشور در حال استفاده است، این شرایط محصول تدبیر نادرست و ضعف مدیریت است. در بین جوانان تا 29 درصد آمار بیکاری وجود دارد، آیا همین شرایط را باید ادامه داد یا امکان تغییر وضعیت به نفع مردم و کارگران وجود دارد؟

وی تاکید کرد: مردم قادر به حل مشکلات اقتصادی کشور هستند همانطور که بسیاری از مشکلات مانند جنگ را حضوز مردم حل کرد، دست های جوانان گره گشای مشکلات کشور است. بیگانگان گره از کار کدام ملت گشوده اند که ما دومین کشور باشیم، بیگانگان در کجای عالم گره گشا بودند که اینجا باشند، چشم داشتن به گره گشایی بیگانگان خطاست. ما گفتیم طبق قانون برنامه ششم میتوان 1 میلیون شغل ایجاد کنیم ولی برخی تردید کردند و گفتند نمی توانیم اما ما میگوییم به همین امکانات کشور امکان ایجاد شغل را داریم. مگر 700 هزار میلیارد تومان خلق پول در کشور نشده است؟ اگر نیمی از این پول را صرف اشتغال میکردند وضعیت بیکاری ما این نبود.

حجة الاسلام دکتر رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما سه هزار کیلومتر با دریا ارتباط داریم و چرا از این ظرفیت عظیم بهره برداری نکنیم؟ بسیاری از تهدیدهایی مثل ریزگردها را می توان به فرصت تبدیل کرد. وضعیت ریزگردها در خوزستان قابل پیش بینی و حل بود؛ ما در کشور 11 میلیون جوان آماده ازدواج داریم ولی مشکل شغل مسکن و ازدواج دارند. چرا چهار سال کشور را معطل کردید که دیگران از مشکلات ما گره گشایی کنند؟

 نامزد دوازدهمین دوره ریاست جمهوری بیان داشت: یک فرهنگی برای گرفتن یک وام مشکل دارد اما صندوق متعلق به او را عده ای جلوی چشم مردم چپاول کنند؟ چرا باید این مبالغ سنگین به یغما برده شود؟نقدینگی کشور را افراد بدحساب از سیستم بانکی استفاده کرده اند. همه این ها به دلیل ضعف مدیریت اجرایی و اقتصادی کشور است و در گام اول و در روز انتخابات باید این ضعف جبران شود.

ایشان تاکید کرد: رقیب دولت عملکرد چهارساله خود دولت است و من رقیب دولت نیستم؛ بیایید جوانان را باور کنیم؛ میشود با یک اقددم انقلابی و جهادی تمام مشکلات را با لطف الهی تمام این مشکلات را حل کرد. نمی‌شود کسی در دولت باشد و خودش هم چند شرکت تجاری داشته باشد؛ بلکه باید فقط برای مردم کمک کند.

حجة الاسلام دکتر رییسی بیان داشت: فردی گفته بود که منابع تولید شغل از کجا خواهد آمد ولی من میگویم که این کار شدنی است، پاسپورت ایرانی باید کرامت داشته باشد. آقایان نگاه کنند ببینند چه وعده هایی به مردم دادند، امروز وزرای خود دولت حرف زده اند و مستند حرف های من اظهارات خود وزرا و مدیران دولت است. بسیاری از کارکنان ما در این کشور سالم هستند ولی قبل از دستگاه قضایی و رسانه ها اولین مدعی مبارزه با فساد باید رییس جمهور وزرا و مدیران دولتی باشند.

ایشان با اشاره به لزوم محرومیت زدایی اظهار داشت: دو نوع می شود به محرومیت توجه کرد؛ یکی اینکه با سرمایه داران کمک کنیم تا شاید فقرا نیز به نان و نوایی برسند که ما این نگاه را قبول نداریم. ما معتقدیم که همه سرمایه های کشور باید بین مردم تقسیم شود و نگاه ما نگاه به عدالت اجتماعی است. معتقدیم یارانه محرومین باید تا سه برابر افزایش پیدا کند و نسبت به دهک های بعد باید تسهیلات ارائه شود. گرفتن مالیات از افراد خوش حساب که هنر نیست؛ اگر از کسی که یقه سفید است مالیات گرفتید مورد قبول است، انشالله با لطف خدا و حمایت شما جوانان و مردم بت فساد را خواهیم شکست.

ایشان در پایان گفت: اشک چشم مادرانی که همسر و فرزند آنها بیکار است من را به صحنه آورد، امده ایم که اگر رای مردم تعلق گرفت با تمام وجود در مسیر گره گشایی مردم گام برداریم. گفتم که امکانات مالی ندارم که ستاد تشکیل دهم و هر کدام از آقایان ستاد هستند؛ حاضر نیستم در این مسیر وامدار هیچ شخص، حزب و گروهی باشم.