حجه الاسلام سید ابراهیم رئیسی

 

 

به گزارش raisi.ir ، حجة الاسلام دکتر سید ابراهیم رئیسی نامزد دوازدهمین دوره ریاست جمهوری امروز عصر پس از حضور در جمع مردم قزوین به زنجان رفت و در حسینیه شهدای شهر زنجان به سخنرانی کرد. وی در بدو ورود مورد استقبال جمعی از مردم عزیز زنجان قرار گرفت. ایشان در جمع پر شور هزاران نفر از مردم زنجان در حسینیه شهدا ضمن تبریک میلاد سید الشهدا (علیه السلام) و ابوالفضل العباس اظهار داشت: امام حسین علیه‌السلام به ما درس عزت‌مداری و کرامت می‌دهد.

حجت‌الاسلام  سیدابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری عصر امروز در جمع مردم زنجان، با تقدیر از استقبال گسترده مردم این شهر از وی، مردم این استان را مردمی عاشق اهل بیت دانست و گفت: زنجان کمترین آمار جرم در کشور را دارد؛ گرچه اینها به دلیل تلاش دستگاه‌های مختلف است، اما دلیل اصلی آن گره خوردن دل‌های زنجانی‌ها با امام حسین(ع) است.

وی با بیان اینکه امام حسین(ع) معلم بزرگ عزت است، تصریح کرد: خداوند متعال انسان را با کرامت و عزت آفریده است. امام حسین(ع) برای اینکه ما با عزت زندگی کنیم به ما درس عزت و کرامت داده است.

رئیسی ادامه داد: امام حسین(ع) به ما آموخته باید ارتباط دولت با ملت با کرامت باشد؛ به هیچ عنوان هیچ قراردادی و توافقی نباید به عزت و کرامت مردم خدشه وارد کند، چون ما باید در تمام ابعاد با کرامت زندگی کنیم.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه وظیفه دولت است با ایجاد زمینه شغل مانع خدشه به کرامت جوان باشد، گفت: مشکلات اقتصادی موجب تعطیلی کارگاه‌ها شده و امروز آنچه در جامعه ما بسیار اهمیت دارد، روابط اقتصادی، اجتماعی و سیاسی است که باید بر اصل کرامت باشد.

رئیسی با بیان اینکه ملت ایران در مقابل دنیا حرف برای گفتن دارد، افزود: آنچه سایه جنگ را از سر مردم برداشته، حضور قدرتمندانه مردم در صحنه است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه ضعف مدیریت اجرایی، بزرگ‌ترین مشکل کشور است، گفت: آب و خاک خوب داریم، اما مدیریت نداریم. مشکل مدیریت است، نه کم آبی. مشکل این است که هر روز شاهد فساد در کشور هستیم. من کاری به این دولت و آن دولت ندارم، فساد فساد است. امضاهای طلایی همان منافذ فساد است که مردم را نگران کرده، لذا اصلاح ساختارهای فسادزا موجب فساد شده است.

وی با بیان اینکه با کمک مردم فساد را ریشه‌کن خواهم کرد، گفت: فساد مردم را به دولت بدبین می‌کند، این جناح و آن جناح ندارد، باید با مفسد برخورد شود، نه اینکه کنار نشسته و مدام بگویند فساد داریم، بله فساد داریم، اما باید مفسد تحویل عدالت شود.

 
00:02
 
 
 
 
00:56
 

رئیسی مسئله بیکاری را مهمترین نگرانی مردم دانست و گفت: اگر شما نمی‌توانید مشکلات کشور را حل کنید، نگویید نمی‌شود، بگویید ما نمی‌توانیم، اما ما به صراحت می‌گوییم که ما می‌توانیم.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه 700 هزار میلیارد تومان نقدینگی خلق شده، گفت: اگر نیمی از این نقدینگی در تولید استفاده شود، بیکار نخواهیم داشت؛ اول دولتی‌ها شعار دادند نباید بازار کالای چینی داشته باشیم، اما در چهار سال گذشته میزان متوسط کالای چینی دو برابر شده و عموم کالاهایی که وارد شده هم کالای مصرفی بوده که ما می‌توانستیم در داخل تولید کنیم.

وی گفت: برخی بزرگ‌ترین دلالی‌ها را می‌کنند، اما حاضر نیستند مالیات بدهند و آقایان اینها را رها کرده و از محرومان مالیات می‌گیرند.

رئیسی با بیان اینکه اگر شغل و مسکن جوانان حل شود مشکل ازدواج جوانان حل خواهد شد، گفت: 560 هزار نفر امروز در نوبت ازدواج هستند، اما برخی وام‌های میلیاردی گرفته‌اند و با آن دلالی می‌کنند، چطور شده جوان ما برای ازدواج و وام 10 میلیونی در صف 500 هزار نفری باید بماند، اما دلالان بدحساب وام‌های میلیاردی را فوری می‌گیرند. ما باید و حتما نظام بانکی را اصلاح کنیم.

 

 

وی گفت: ما هم می‌خواهیم، هم می‌دانیم و هم می‌توانیم کشور را بهتر از وضع موجود مدیریت کنیم.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری با  بیان اینکه برای تغییر وضع موجود اولین گامی است که انشاءالله مردم رقم خواهند زد، تاکید کرد: در گام‌های بعدی انشاءالله با نقش دادن به مردم وضع و شرایط اقتصادی کشور را متحول خواهیم کرد.

رئیسی گفت: کشور نیازمند مدیریت است، نه امکانات؛ 10 استان ما مشکل محیط زیست دارند. این تهدید را باید به فرصت تبدیل کند، نه اینکه از آن بهره‌برداری کنیم. آب، خاک، کشاورزی، صنعت و معدن باید به صورت دقیق و برنامه‌ریزی مورد استفاده قرار گیرد.

"نیروی جوان قزوینی و زنجانی و تهرانی ما در دانشگاه همین کشور درس می‌خواند و می‌رود در آمریکا متخصص می‌شود. این جوان چه تقصری دارد؟ اگر مدیریت جهادی و انقلابی داشته باشیم این جوان در کشورش می ماند و همین جا به مردمش خدمت می‌کند."

وی در پایان از مردم زنجان و همچنین آقای کلامی زنجانی مداح مشهور زنجانی که پیش از وی درباره او شعر سروده بود، تقدیر کرد و گفت: ما ستاد نداریم و ستادمان همین مردم هستند، انتظار داریم تک تک مردم هر کدام نقش یک ستاد را داشته باشند.