حجه الاسلام سید ابراهیم رئیسی


به گزارش raisi.ir ، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز در اجتماع مردم همدان در حسینیه امام خمینی(ره) این شهر اظهار داشت: خداوند متعال را سوگند می‌دهیم هرآنچه را که خیر و صلاح ملت بزرگ ایران است برای ایشان مقدر فرماید.

وی ضمن تقدیر از اقشار مختلف مردم همدان به‌‌دلیل حضور در این مراسم به‌ویژه روحانیون، خانواده شهدا و ایثارگران، معلمان، جوانان و بانوان ادامه داد: امروز همه شما برای تصمیم‌گیری در یک امر مهم و سرنوشت‌ساز آماده شده‌اید و این‌جانب لازم می‌دانم از ابراز محبت شما نسبت به خودم سپاسگزار باشم.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با اشاره به حضور خود در سال‌های ابتدای پیروزی انقلاب در استان همدان و آشنایی و رفاقت با بسیاری از شهدای این استان بیان کرد: امروز توفیق داشتم در مزار شهید گرانقدر سرلشکر همدانی حاضر شوم و بدانیم که شهیدان عزیز بر اعمال ما نظاره‌گر هستند.

حجت‌الاسلام رئیسی در ادامه با بیان اینکه "امروز برای همه ما کشور، منافع کشور و پیشرفت آن پس از 38 سال از پیروزی انقلاب امری بسیار مهم است"، گفت: اگر امروز دشمنان جرأت تعرض به ایران اسلامی را ندارند، به‌سبب ایثارگری و جانفشانی شهیدان است و این حضور مردم در صحنه بوده که سایه جنگ را از سر کشور دور کرده است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با ابراز اینکه امروز پیشرفت و آینده کشور امری مهم است، گفت: متأسفانه نگاه به وضعیت معیشتی مردم انسان را غصه‌دار می‌کند.

وی در ادامه سخنانش با طرح این سئوال که آیا این شرایط در خور شان مردم ایران است؟ گفت: می‌توان اراده راسخ و پولادینی که دفاع مقدس را رقم زد و اکنون ما را در منطقه به ملتی تاثیرگذار تبدیل کرده، با همان اراده در گره‌گشائی زندگی مردم اقدام کرد.

حجت‌الاسلام رئیسی با اشاره به اینکه بی‌تردید کشور ثروتمندی از نظر ذخایر و منابع داریم و امروز دارای ثروت‌های عظیم مادی و نیروی انسانی متراکم و اثرگذار و جوانان تحصیل‌کرده هستیم، اظهار داشت: چرا جوانان ما بعد از تحصیلات نباید کار داشته باشند؟ چرا کسی که در واحد تولیدی و کارگاهی مشغول کار است، باید شاهد بیکاری خود و پدرش باشد و احساس خجالت کند؟

وی با بیان اینکه آیا این وضعیت و فقر مطلق باید در کشور وجود داشته باشد، ضمن اینکه زندگی برخی از مردم با یارانه 45 هزار تومانی می‌گذرد؟ افزود: 11 میلیون جوان آماده ازدواج در کشور وجود دارد که نیازمند سرپناه، تسهیلات و شغلی که در شأن و کرامتشان باشد، هستند. آیا شرایط کشور و وضعیت آن با این همه منابع باید اینگونه باشد که 500 هزار زوج در نوبت دریافت تسهیلات قرار داشته باشند، از سوی دیگر چند نفر قانون را دور زده و میلیاردها تومان تسهیلات دریافت می‌کنند؟

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری بیان اینکه مسئله کشور "ضعف مدیریت" است نه "نداشتن منابع" ادامه داد: در 4 سال گذشته 700 هزار میلیارد تومان خرج شده، پس نقدینگی وجود داشته اما این پول کجا هزینه شده است؟ اگر نصف این پول را برای اشتغال بگذارند، بحران بیکاری در کشور حل می‌شود.

وی با تاکید براینکه اختلاف طبقاتی در جامعه پسندیده نیست، اظهار داشت با دو نگاه در این زمینه رو‌به‌رو هستیم که نگاه اول ارائه تسهیلات به افراد دارای سرمایه و مکنت است که محرومان نیز از سفره آن‌ها نوایی ببرند و نگاه دوم برقراری عدالت اجتماعی است که تمام فرصت‌های کشور باید به طور مساوی بین افراد تقسیم شود.

حجت‌الاسلام رئیسی با بیان اینکه یک جوان در شهر یا روستایی از همدان و یا کشور اگر تسهیلات در اختیارش قرار گیرد شاید به سرمایه‌گذار و کارآفرین بزرگی مبدل شود، افزود: به حمایت از کارآفرینی و سرمایه‌گذاری معتقد هستیم و باید تلاش شود تا محرومان به حق خود برسند.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با اشاره به اینکه یارانه موجود برای دهک‌های پایین کم است، گفت: 3 برابر شدن یارانه دهک‌های پایین با این بودجه نسبت به دهک‌های بالا کاملاً امکان‌پذیر است.
مدت زمان: 54 ثانیه