حجه الاسلام سید ابراهیم رئیسی

به گزارش Raisi.ir، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری صبح امروز در اجتماع سراسری علمای اهل سنت در تالار آدینه تهران حضور یافت.

مهم‌ترین محورهای سخنان رئیسی در ادامه می‌آید:

ابتدا از تک‌تک حضرات علما برای ابراز لطف و محبتشان تشکر می‌کنم، امروز وحدت مثال‌زدنی در جامعه ما وجود دارد و این به برکت حضور مردم و هدایت شما علما در مناطق مختلف است و این وحدت از برکات الهی است.

امنیت در کشورمان مرهون هوشیاری علما و مردم است که اگر نباشد با رخنه کردن دشمنان از بین می‌رود اما شما علما از تریبون‌های خود هشدار می‌دهید تاکسی در صفوف مردم نفوذ نکند، این مرزبانی شما چه در مرز جغرافیایی و چه در مرز اندیشه‌ای بسیار ارزشمند است.

بعد از 38 سال از انقلاب شرایط اقتصادی و معیشتی محروم به‌ویژه محرومین و فقرا زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست و وضعیت بیکاری و بی شغلی برای تحصیل‌کردگان ما زیبنده نیست، باید ساختارهای فسادزا در ادارات و سازمان‌ها اصلاح شود.

ما دیگر نباید شاهد مدارس کپری در برخی مناطق باشیم، ما نباید شاهد اشک چشم مادران برای بیکاری فرزندش باشیم، در کشور ما منابع کم نیست، ما کشور ثروتمندی داریم، کردستان، سیستان و بلوچستان و بندرعباس و همه استان‌های ما از ظرفیت خوبی برخوردار است.

برخی کشورهای غربی سهمشان از دریا 50 درصد تولید ناخالص ملی است درحالی‌که سهم بهره‌وری ما از دریا 2 درصد است، اگر بخشی از نقدینگی به اشتغال اختصاص پیدا می‌کرد، بسیاری از کارگاه‌های ما تعطیل نمی‌شد لذا باید منابع را مدیرت کرد.

ما منابع در کشور کم نداریم و این حرف انتخاباتی نیست، در دل من واقعاً هوی و هوس ریاست جمهوری نیست، بنده در آستان ملکوتی حضرت رضا علیه‌السلام خدمتگزار هستم که با چیزی در دنیا قابل عوض کردن نیست اما من معتقدم شرایط فعلی کشور با مدیریت انقلابی، کارآمد و متدین تغییر کند.

بدون خط‌کشی سنی و شیعه و گرایش‌های مختلف سیاسی باید به‌عنوان شهروندان این کشور آماده خدمت باشیم، در جنگ تحمیلی از همه اقوام و مذاهب شهید دادیم و افتخار کشور افتخار همه است، کشورمان می‌تواند قله‌های مختلف کشور را داشته باشد و هر جا مدیریت جهادی بوده حرکت افتخارآفرین شکل‌گرفته است.

اولویت ما ارتباط با همسایگانمان است، 15 همسایه داریم و باید اولویت اول ارتباطمان با آن‌ها باشد، 2300 هزار میلیارد دلار در منطقه تجارت است، سهم ما در آنجا و در بازار ترانزیت چقدر است، باید در آن نقش ایفا کنیم و خط‌کشی‌ها به نفع هیچ‌کس نیست، هرکس کارت ملی داشته باشد نماد ما همین کارت ملی است.

می‌شود بحران بیکاری و فقر مطلق را با کمک به دهک‌های پایین را سریع حل کرد، این‌ها نمی‌توانند با 45 هزار تومان زندگی کنند، با کمک همه دلسوزان و دغدغه مندان و با برداشتن خط‌کشی‌ها و با توکل به خدا این امر شدنی است.

کسانی که امروز مؤثر در جامعه هستند و برای کشور دغدغه دارند، می‌توانیم باهم کار کشور را پیش ببریم، ما با هیچ‌کس رقابت نداریم و من آمده‌ام فقر مطلق نباشد و دغدغه علمای اهل تسنن و شیعه را برطرف و بیکاری و فساد را از بین ببریم.

تمام دغدغه من باز شدن گره مشکلات مردم است و امیدواریم آنچه خیر و صلاح ملت ماست همان رقم بخورد، ان‌شالله ما در مناطق مختلف برای عرض سلام خدمت همه شما خواهیم رسید.