حجه الاسلام سید ابراهیم رئیسی

به گزارش raisi.ir حجه الاسلام دکتر رئیسی که به شهر مقدس قم سفر کرده بود؛ با تقدیر از استقبال با شکوه مردم این شهر، گفت: شهر قم، شهر مردان و زنان انقلابی و حرم اهل بیت عصمت و طهارت است؛ حوزه علمیه قم سرمایه بزرگ جهان اسلام و بشریت است و مراجع تقلید، علما، فرهیختگان و اندیشمندان قم را به پایتخت معارف اسلامی تبدیل کرده است.

وی با بیان اینکه استان قم نقطه امید برای همه دغدغه‌مندان است، افزود: همچنان که شهر قم سرآغاز انقلاب بوده و تدام آن را باید تضمین کرد، باید در این مقطع نیز با نگاهی عمیق به مسائل، برای تغییر در مدیریت اجرایی کشور گام بر دارد.

حجت‌الاسلام رئیسی با بیان اینکه امنیت ایران موهون حضور مردم در صحنه‌های دفاع از انقلاب است، نه اینکه قراردادها سایه جنگ از سر مردم برداشته باشد، گفت: اگر نگاه به مردم اصلاح نشود، مشکلات حل نخواهد شد. باید این را باور کنیم که هیچ قفلی بدون حضور مردم باز نخواهد شد.

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه نگاه به منابع  ثروت کشور باید اصلاح شود، تاکید کرد: منابع کشور ما بسیار ارزشمند است، این منابع باید همواره مورد توجه باشد، اگر به این منبع خدادادی و این ثروت بزرگ، این نیروی انسانی کارآمد به عنوان منابع کشور توجه نشود، مشکلی از مشکلات مردم و کشور حل نخواهد شد.

وی با تاکید بر لزوم اصلاح نگاه به بیگانه، گفت: این خطاست که آقایان فکر می‌کنند می‌توانند با کمک بیگانگان مشکلات مردم ایران را حل کنند؛ بیگانگان تاکنون از کدامین ملت و کشور دلسوزی کرده که برای ما دلسوخته باشند.

حجت‌الاسلام رئیسی گفت: بیکاری و فقر که جوان ما را خجلت زده کرده، نه فقط جوان، بلکه جوانان ما همراه پدران‌شان بیکار شده‌اند و این وضعیت اصلا قابل قبول نیست؛ اگر مردم به کارآمدی نظام تردید کردند یک پایگاه مهم قدرت در نظام سست خواهد شد، چرا که رضایت و اعتماد مردم به دولت و نظام مهمترین مولفه قدرت است.

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه، آقایان کشور و مردم را معطل کرده‌اند و نگاه‌شان به بیگانگان است، گفت: در بحث مسکن مهر، مردم را سرگردان کرده‌اند. آقایان می‌گویند ما مسکن مهر را تا آخر سال تحویل می‌دهیم، اگر می‌توانستید، چرا تا امروز این کار را نکردید؟ چرا چهار سال مردم را معطل کردید؟ چرا امروز بسیاری از کارگاه‌ها و نیمی از ظرفیت‌های صنعتی کشور تعطیل شده است؟

حجت‌الاسلام رئیسی گفت: اگر شما نمی‌توانید مشکل اشتغال را رفع کنید، ما می‌توانیم و این کار را خواهیم کرد؛ ما می‌دانیم که 11 میلیون نفر از جوانان این کشور آماده ازدواج هستند، اما شما پیشنهاد 10 میلیونی مجلس را به جوانان نمی‌دهید و اکنون 500 هزار جوان دختر و پسر ما در صف وام ازدواج هستند؛ فقط 2 نفر از کسانی که وام گرفته و پس نمی‌دهند را بگیرید، می‌توانید به همه 500 هزار جوان وام ازدواج بدهید.

حجت الاسلام رئیسی گفت: من سوال می‌کنم آیا 45 هزار تومان برای یک خانواده فقیر کافی است؟ من فقر را ندیده‌ام بلکه آنرا چشیده‌ام. من در خانواده‌های فقیر رفته‌ام. ارتباط با آنها داشته‌ام. ما معتقدیم با همین منابع باید یارانه دهک‌های پایین را سه برابر کرد.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: مگر مردم قم در همین خیابان‌ها شعار عدالت اجتماعی سر ندادند؟ پس چرا امروز برخی حق بیت المال را نمی‌دهند؟ چرا یقه سفیدهای که درآمد میلیاردی دارند مالیات نمی‌دهند؟ کانتیتر کانتیر وارد می کند و مالیات نمی‌دهند ما آن را قاچاقچی نمی‌دانیم اما آن کوله بر که برای خانواده خود تلاش می کند را قاچاقچی می خوانیم.

وی با بیان اینکه، فساد فراجناحی شده و دیگر در یک جناح خلاصه نمی‌شود، تصریح کرد: برای برخورد با فساد ابتدا باید رئیس جمهور در خط مقدم مبارزه با فساد را داشته باشند وزرا باید چنان روحیه ضد فساد داشته باشند که کسی جرات فساد نداشته باشد و من با صراحت می‌گویم که در مبارزه با فساد خط قرمز نخواهم داشت.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه حق شهروندی یعنی با منتقد برخورد نکنیم، گفت: حق شهروندی یعنی جوان باید کار داشته باشد، مسکن داشته باشد، کرامت داشته باشد. حق شهروندی یعنی مردم حقشان را می‌خواهند و دولت باید حق مردم را بدهد.

حجت الاسلام رئیسی تصریح کرد: امروز مشکل ما کمبود منابع نیست، مشکل کمبود نقدینگی نیست، مشکل کمبود آب نیست، مشکل اصلی مدیریت اجرایی است.

وی با اشاره به میزان قاچاق کالا بر مقابله جدی بر قاجاق کالا تاکید کرد و گفت:  این مهم تنها با تشکیل یک دولت انقلابی محقق خواهد شد.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: برخی فکر می‌کنند، انقلابی یعنی احساسی. اما انقلابی یعنی امام؛ مقتدای انقلابی ما رهبری است. ما انقلابی را کسی می‌دانیم که منافع طولانی دراز مدت مردم ببیند و در عرصه مختلف در مقابل استکبار روحیه عزت مندانه داشته باشد نه ملتمسانه.

حجت الاسلام رئیسی درباره برجام گفت: شما درباره برجام اقدامات را انجام دادید اما تضمین نگرفتید؟ برای نقد کردن چکی که در برجام گرفتند تنها باید یک دولت انقلابی روی کار بیایید. ما به اتکای به خداوند و مردم چک برجام را نقد خواهیم کرد.

وی گفت: باید وضع فعلی را به نفع فرهنگ غنی انسان ساز مردم ایران تغییر داد.دوران حرف و حرف درمانی تمام  شده و اکنون وقت اقدام و عمل است.به محضر مراجع تقلید و به همه جوانان عزیز عرض می‌کنم، خدا می‌داند من هیچ مسئولیتی برتر از خدمت گذاری آستان حضرت رضا نمی‌بینم اما دیدن اشک چشم مادری که می‌گوید 4 فرزند بیکار دارم و به اشتغال یکی از آنها قانع هستم یا آن جوانی که با فوق لیسانس بیکار است موجب شد که وارد این عرصه شوم. آمده ام تا بیکار خجالت نکشد.آمدم تا سفره ففیر خالی نباشد آمده‌ام تا مفسدین دیگر جایی نداشته باشند.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: تصور نکنید با تخریب و تهمت من میدان را خالی می‌کنم مگر با رقیب هراسی‌ها من ترک وظیفه می‌کنم؟ نه اینطور نیست. دولت مستقر برای دور دوم 2 راه دارد باید به مردم بگویید در چهار سال گذشته چه کار کرده و عملکردش چه بوده است؟ دولت فعلی قصد رقیب هراسی دارد تا دوباره رای بیاورد؟ ما حرفمان را روشن می‌زنیم و امیدمان به مردم است. رسما به مردم می‌گویم  هم می‌خواهیم و هم می توانیم مشکلات کشور را رفع و کشور را به درستی مدیریت و اداره کنیم.