حجه الاسلام سید ابراهیم رئیسی

به گزراش raisi.ir سید ابراهیم رئیسی که در میان مردم پر شور زاهدان حاضر شده بود گفت: بر جوانان غیوری که حافظ مرزهای جغرافیایی و فرهنگی و داشته های مدنی و تمدنی این خطه هستند درود فرستاد و گفت: بنده مدافع حقوق مردم هستم و حضورم در عرصه برای گره گشایی از مشکلات مردم غیور و همیشه در صحنه است تا از مشکل فقر و بیکاری گره گشوده شود و حتما این کار قابل انجام است.

وی با اشاره به ظرفیت های استان ادامه داد: در استان سیستان و بلوچستان ذخایر و منابع ارزشمند و خدادادی و نیروی انسانی خلاق و متراکم داریم. کشور ما با ظرفیت است و این استان با دریا ظرفیت دارد. ما سه هزار کیلومتر با دریا ارتباط داریم و باید از آن استفاده کرد. فضای مجازی قابلیت ایجاد چهارصد هزار شغل را دارد. پاکستان هشت میلیارد دلار از فضای مجازی درآمد دارد . خرمایی که در این منطقه به عمل می اید باید با صنایع تبدیلی به هفتاد محصول تبدیل شود.

وی افزود: امام و رهبری جوانان را باور داشت اگر دولت جوانان را به عنوان کلید حل مشکلات باور داشت مشکلات به اینجا نمی رسید. کلید این قفل و قفل های بسیاری به دست مردم باز خواهد شد. بیگانگان مشکل گشای کشور نخواهند بود. 

سید ابراهیم رئیسی بر لزوم مبارزه با قاچاق تاکید کرد و گفت: امروز میزان قاچاق کالا مشکل شده و تنها به دنبال کوله بر می روند اما کانتینر کانتینر کالا توسط یقه سفیدها وارد می شود و مالیاتی پرداخت نمی کنند. هیجده میلیارد دلار قاچاق کالا وجود دارد اگر با آن مبارزه کنیم یک میلیون شغل در کشور ایجاد می شود.

حجه الاسلام دکتر رییسی در ادامه گفت: آقایان می گویند چگونه می خواهید شغل ایجاد کنید. این موضوع مستند به برنامه ششم توسعه است. آنچه کم داریم آب و خاک و انرژی نیست. در این دولت هفتصد هزار میلیارد تومان نقدینگی تولید شده اگر نصف این صرف تولید می شد شاهد تعطیلی هفده هزار کارخانه نبودیم. با روند فعلی دولت در ایجاد شغل ده سال طول می کشد تا بیکاران فعلی صاحب شغل شوند و با یک حرکت انقلابی و جهادی می توانیم شغل میلیونی ایجاد کنیم. امروز مسکن بیشترین اشتغال را ایجاد می کند و بسیاری از مشاغل در کنار آن فعال می شوند. 

سید ابراهیم رییسی خطاب به کاندیداهای دولت مستقر گفت: گر به وعده های خود در طول چهارسال به مردم عمل نکردید راهش رقیب هراسی نیست. چرا اینقدر از حضور یک کاندیدایی در صحنه عصبانی هستید و پرخاشگری می‌کنید؛ این را همه احساس می‌کنند. شما از دست کارگرانی عصبانی هستید که به شما اعتراض می‌کنند یا فقرایی که از شما انتقاد دارند.
می‌گویند می‌خواهند در خیابان‌ها دیوار بکشند؛ چرا عقل مردم را دست کم می‌گیرید.
مردم امروز می‌گویند یه اختلاس کم بشه مسکن مهر حل میشه و مردم سوال دارند.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه دولت یازدهم مسکن مهر را به مردم تحویلنداده، اما دولتش در حال پایان است، گفت: مردم ما فرش زیر پا و داشته و نداشته خود را فرختند تا صاحب مسکن شوند، اما دولت مسکن را به آنها تحویل نداد.

وی ادامه داد: دولت یازدهم 2 راه دارد، اول اینکه اگر به وعده‌هایش عمل کرده به مرم توضیح دهد و اگر به وعده‌هایش عمل نکرده به مردم توهین نکند. عقل مردم را کم گرفتید، چرا به مردم اهانت می‌کنید؟

حجت‌الاسلام رئیسی تصریح کرد: ما دیواری بین چپاول‌گران و حقوق مردم خواهیم کشید. چرا عصبانی هستید از حضور رقبای‌تان در صحنه؟ مگر مردم قرار است چه تصمیمی بگیریند؟ من احساس می‌کنم شما از دست مردم عصبانی هستید یا از دست کارگارنی که به شما اعتراض می‌کنند یا از دست فقرایی که نمی‌خواهند شما را تحمل کنند. "مردم می‌گویند یک اختلاس کم بشه مسکن مهر حل می‌شه."

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه افتخار من این است که متعلق به مردم هستم، افزود: قطعا فردا همین مردم از من هم سوال خواهند کرد. قطعا مطالبه مردم از همه مسئولان از افتخارات نظام است. ما بد می‌دانیم عده‌ای فکر و اندیشه مردم را کم می‌گیرند، مردم ما صاحب عقل و شعورند، اینگونه با مردم صحبت نکنید.

وی ادامه داد: ادبیات شما نوعی توهین به مردم است، خوب شما به جای عصبانیت گزارش کار به مردم بدهید، دلیل ندارند رقیب خود را مورد توهین قرار دهید. بنده به یک کاندیدا به عنوان یک شخص، همیشه سعی کردم مدافع حقوق مردم و سپر همه بلاها باشم. رقیب را خطرناک ندانید، خطرناک نااهلانی هستد که به بیت‌المال دست درازی می‌کنند، ما از فساد می‌ترسیم، ما از بیکاری جوانان می‌ترسیم.

حجت‌الاسلام رئیسی با بیان اینکه عراق با ما رابطه نزدیکی دارد، اما روابط اقتصادی این کشور با ترکیه بیشتر از ماست، گفت: اینها حاصل بی‌تدبیری است، کشور نیازمند دولت کار و اقدام است تا با مدیریت جهادی و انقلابی مشکلات کشور و مردم را حل کند.