حجه الاسلام سید ابراهیم رئیسی

به گزارش raisi.ir حجت‌الاسلام دکتر سیدابراهیم رئیسی امشب در جمع حامیان خود در جامعه الحسین مشهد مقدس در حالیکه برای اولین پس از انتخابات در میان مردم گفت: ماه رمضان ماه توجه به خدا، محاسبه اعمال و ظرفیت سازی برای نفس و جان است. این ماه هنگامه تمرین دگر خواهی در پرتوی خداخواهی است و خداوند را شاکریم که عمری را به ما عنایات فرمود تا بار دیگر رمضان  را تجربه کنیم.

وی افزود: مردم سالاری دینی از ویژگی های نظام اسلامی و قانون اساسی کشور ماست؛ در کشور ما تمام ارکان جمهوری اسلامی بر اساس رای مردم انتخاب می‌شود و در این انتخابات نیز حدود ۴۰ میلیون نفر از مردم کشورما شرکت کردند. برنده واقعی این انتخابات مردم حاضر در صحنه بودند.

حجه الاسلام رییسی ادامه داد: مردم مثل همیشه کم نگذاشتند اما مسئولیت کم لطفی کردند و مردمی که آماده بودند به رقیب کاندیدای دولت رای دهند باید ساعت‌ها پشت در صندوق های رای منتظر بمانند و این نه تنها در یک نقطه بلکه در سراسر کشور انتفاق افتاد. از مردمی که ساعات بسیاری در پشت صندوق‌های رای منتظر ماندند باید همان از آنها عذر خواهی کنند.دکتر رییسی اظهار داشت: تشکر دارم از ۱۶ میلیون مردم عزیز کشور که به بنده اعتماد کردند و رای دادند, من این رای ها را از خود نمی دانم این‌ها رای به خواسته‌هایی است که امام(ه)،رهبری معظم انقلاب و شهدا و ایثار گران دارند بود.

رییسی در رابطه با حق تولیت خود گفت: بنده تاکنون از حق تولیت آستان قدس رضوی استفاده نکرده‌ام و تا آخر عمر نیز استفاده نخواهم کرد.

وی اداره ستاد های انتخاباتی خود را مردمی خواند   افزود: اداره ستادهای ما مردمی بود، برخی مغازه و منزل‌شان را ستاد کردند وبعضی از کمک هایی که در برخی استان ها شد یاد آور روزهای ابتدای انقلاب و جنگ تحمیلی بود. ناسزا گفتن به سید ابراهیمی رئیسی فضای انقلابی و جهادی را در کشور کم رنگ نخواهد کرد.

رییسی ادامه داد: دعاها و نیایش‌های شما به درگاه خدا اثر کرده است. مادر چهار شهیدی که با اشک چشم می‌گوید من امروز تمام دغدغه ام این است که ارزش‌های انقلاب اسلامی زمین نماند. مطمئن باشید دعا‌ها و نیایش‌های شما به درگاه خداوند محقق خواهد شد و امید است همچنان که تاکنون در این جایگاه بودم همچنان وکیل و مدافعان محرومان و مستضعفان در جامعه باشم.حجه الاسلام رییسی افزود: آنانی که بر طبل دو قطبی کردن جامعه می‌کوبند، این روش فرسوده و کهنه انگلیسی هاست. این دو قطبی کردن جامعه مانند شیعه و سنی است. اما سوال مردم این است شما در این ۴ سال چه کرده‌اید و با تهمت‌زدن‌ها فرافکنی می‌کنید.سوال مردم این است که خانواده‌های فقیر و مستمندی که نان شب ندارند باید با این رکود چه کنند؟ دولتی که نمی‌تواند به قانون عمل کند نباید وارد عرصه انتخابات شود.

وی در ادامه گفت: دولت پول پاشی کرد و روزنامه‌های زنجیره‌ای تهمت زدند و معاون اول در امری بی سابقه آمد کاندیدا شد که از عملکرد دولت دفاع کند!

سید ابراهیم رییسی اظهار داشت: دولت در سیاست خارجی باید این سیاست ملتمسانه خود را کنار بگذارد.این که شما به دشمن پیام دهید که خزانه کشور خالی است، اشتباه است. این که القا شود همه چیز مردم وابسته به برجام است حتی آب‌خوردن مردم وابسته به برجام است اشتباه است.

وی خاطر نشان کرد: زانو زدن در برابر یک مقام عربی وقتی هزاران مسلمان در منا به شهادت رسیده‌اند، سیاست ملتمسانه است.

رییسی افزود: دشمنان این پیام ها را از داخل دریافت می‌کنند و یکی از عوامل تشدید تحریم ها پیام هایی است که مسئولان از داخل برای غربی‌ها ارسال می‌کنند.حجه الاسلام دکتر رییسی تاکید کرد: تقویت بنیه دفاعی کشور برای جلوگیری از جنگ است، چرا بنیه دفاعی کشور و بچه های مدافع حرم و خانواده شهدا را تضعیف می‌کنید؟ کدام رئیس جمهوری است که بنیه دفاعی کشورش را تضعیف کند؟ شما باید به مجاهدان و خانواده شهدا افتخار کنید چرا آنها را تضعیف می‌کنید؟ اگر این‌ها نبودند امروز باید در تهران مقابل داعش می‌جنگیدیم.

رییسی در رابطه با برخی حاشیه های انتخابات گفت: آنچه اتفاق افتاد؛ اتفاقات خوبی نبود، مردم ما عاقل و با بصیرت هستند؛ ما مرزبندی‌ها را بین روستائیان و شهرنشین‌ها قبول نداریم. اتفاقات این دوره اتفاقات بی سابقه‌ای بود؛  تمام امکانات کشور و وزارت خانه‌ها و استانداری‌ها و بهداری‌ها و... ستاد انتخاباتی کاندیدای دولت شد. اما این در حالی است که بنده ۲۰ فروردین از مشهد و آستان رفتم و درهیچ یک از برنامه های آستان شرکت نکردم. با این حال ده‌ها روزنامه زنجیره‌ای از جمله روزنامه دولتی ایران برای دولت کار و مدام به رقیب تهمت زدند در حالی که روزنامه قدس آستان ازهر گونه فعالیت انتخاباتی بر حذر شد.

رییسی ادامه داد: معاون اولی که با کلام خود می‌گوید من برای دفاع از دولت می‌آیم و این را ما به هیج عنوان در قانون نداریم. این پول پخش کردن ها، واریز یارانه حتی برای افرادی که یارانه آنها قطع شده بود، واریز بدهی چندین ساله کشاورزان در شب انتخابات، سوء استفاده‌های کاندیدای خاصی از امکانات دولتی بود.تولیت آستان قدس رضوی در ادامه گفت: گفتمانی که ما آغاز کردیم با محوریت توجه به فقرا، محرومین و دوری از زندگی تجملاتی، خوشحال می‌شویم این جریان در دولت مورد توجه قرار گرفته همچنان ادامه داشته باشد و منحصر به دوران انتخابات نباشد.