حجه الاسلام سید ابراهیم رئیسیتولیت آستان قدس رضوی در دیدار با خانواده شهید حججی نسل سوم و چهارم انقلاب را با بصیرت و انقلابی‌تر از جوانان سال 57 دانست.

به گزارشraisi.ir؛ همزمان با روز زیارتی امام علی بن موسی الرضا علیه‌السلام، خانواده شهید محسن حججی در حرم مطهر رضوی حضور یافتند و با حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی دیدار و گفت‌وگو کردند.
عضو مجلس خبرگان رهبری در این دیدار شهید حججی را قهرمان ملی نامید و اظهار کرد: تمام انسان‌ها روزی از دنیا خواهند رفت، اما چگونه از دنیا رفتن مهم است. چگونگی شهید شدن محسن حججی، ایشان را به قهرمانی ملی تبدیل کرده و بی‌تردید اینگونه جلوه پیدا کردن و تأثیرگذار بودند، مشیتی الهی از جانب پروردگار متعال است.

 

* صلابت شهید حججی، موجب عزت دوستان و ذلت دشمنان
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان با اشاره به صلابت و شجاعت شهید حججی در هنگام اسارت، بیان کرد: این رزمنده غیور همچون شیری در دستان کفتارها گرفتار بود، اما با تأسی به شجاعت شهدای کربلا و با نگاه پر معنا و دشمن شکن خود، موجب عزت دوستان و ذلت دشمنان شد.
وی با بیان اینکه عزت آفرینی شهید حججی از تربیت صحیح مادر و نان حلال پدر او نشأت گرفته است، ابراز داشت: اگر تربیت اسلامی مادری مؤمن، نان حلال و تربیت صحیح پدری با دیانت و همسری فداکار و متدین نبود، قطعا شهید حججی به این سعادت و عزت نمی‌رسید.

 

*داعش؛ دشمن خدا با پوشش دین
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در ادامه به برخی ویژگی‌های ممتاز شهادت شهید حججی اشاره و ابراز کرد: این شهید بزرگوار به دست شقی‌ترین و خبیث‌ترین انسان‌ها به شهادت رسید، تکفیری‌های داعشی سربازان رسمی صهیونیسم و استکبار می‌باشند، اینان دشمنان خدا و دین خدا هستند اما با پوشش دین، قاتلان امیرالمؤمنین علیه‌السلام نیز قرآن می‌خواندند اما قرآن ناطق را به شهادت رساندند.
وی با برشمردن برخی حوادث تاریخی که باعث ایجاد موج خداپرستی و دلدادگی به ارزش‌ها در جامعه انسانی شده است، افزود: در عرصه عاشورا شهادت حضرت علی اصغر(ع) و حضرت علی اکبر(ع) موج آفرین شد و هنوز آن موج ادامه دارد، اخیرا تشییع شهدای غواص در کشور موج ایجاد کرد و امروز شهادت شهید محسن حججی موجی از توجه به خدا و ارزش‌های دینی، ایثارگری، دشمن ستیزی و نفرت از دشمن را در قلوب مردم جامعه ایجاد کرده است.

* عاشورا همچنان ادامه دارد
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن تقدیر از صبر و بصیرت خانواده شهید حججی، خاطرنشان کرد: در این مدت پیام‌هایی که از سوی خانواده این شهید گرانقدر به جامعه انتقال داده می‌شود، محتوی امید و آگاهی بخشی، بصیرت آفرینی، مقاومت و انتخاب راه حقیقت با چشمان باز است، این پیام‌ها نشان از بصیرت در خانواده جوانی دارد که با نثار خون خود برای دفاع از حرم اهل بیت علیهم‌السلام، افتخار و عزت را برای امت اسلام رقم زد.
تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه خانواده این شهید، زینب‌وار این مصیبت را تحمل کرده‌اند. ادامه داد: وقایع اخیر ثابت می‌کند که عاشورا همچنان برای جهاد با دشمنان خدا، شهادت در راه دین و صبر برای حفظ ارزش‌ها ادامه داد.

 

* این کشور از شهید حججی‌ها پر است
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی افزود: پیام سخنان و اقدامات خانواده شهدا برای جهانیان و دشمنان اسلام آن است که این کشور از شهید حججی‌ها پر است، در این کشور جوانان بسیاری هستند که در سر عشق به اهل بیت علیهم السلام و ارزش‌های الهی را دارند.
وی اضافه کرد: امروز به برکت رشادت رزمندگان و خون مطهر شهدا سقوط و نابودی دشمنان، و سرافرازی و پیروزی جریان‌های ارزشی و انقلابی نزدیک است، امروز آمریکایی‌ها و مستکبران در بدترین شرایط هستند و این از برکات خون شهداست.
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه نحوه شهادت شهید حججی نشان دهنده استیصال دشمنان است، بیان کرد: نحوه شهادت این شهادت از یک سو سیاهی و پلیدی دشمنان و از سوی دیگر رشادت، شجاعت و ایستادگی رزمندگان اسلام را به جهانیان نشان داد و باعث ایجاد موجی از دلدادگی به خدا و ارزش‌های الهی شد.

 

* نسل سوم و چهارم انقلاب، انقلابی‌تر از جوانان سال 57
تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه نسل سوم و چهارم انقلاب، انقلابی‌تر از جوانان سال 57 هستند، اظهار داشت: شهید محسن حججی از متولدان نسل جدید انقلاب است، او نشان داد که تصورات مدعیان شناخت مردم به هیچ عنوان صحیح نیست و رهبری به خوبی و دقیق کشور را می‌شناسند و به درستی به نسل جدید اعتقاد دارند.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: شهید محسن حججی جلوه‎ای از رشادت، شجاعت، بصیرت و انقلابی‌گری نسل جدید انقلاب اسلامی است، نسلی که نه تنها مثل نسل اول انقلاب، بلکه پیشتازتر از آنها بوده و این موضوعی است که ناامیدی دشمنان و شادی و امید دوستان را به همراه دارد.


گفتنی است، در این دیدار تولیت آستان قدس رضوی با پیشنهاد خادمی پدر و همسر شهید محسن حججی موافقت کرد.

 

📹ببینید||
موافقت تولیت آستان قدس رضوی با درخواست همسر و پدر شهیدحججی

دریافت
مدت زمان: 17 ثانیه