حجه الاسلام سید ابراهیم رئیسی


تولیت آستان قدس رضوی در دیدار با وزیر امور خارجه عراق، وحدت را عامل پیروزی‌های اخیر ملت عراق در مبارزه با گروهک‌های تکفیری دانست.
به گزارش raisi.ir، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در دیدار با وزیر امور خارجه عراق پیروزی‌های اخیر ملت عراق در برابر گروهک‌های تروریستی تکفیری را حاصل وحدت ملی در این کشور خواند و خاطرنشان کرد: امیدوارم پیروزی‌های اخیر در عراق علیه گروه‌های تکفیری که از مسیر وحدت ملی حاصل شده است، پس از شکست این گروهک‌ها ادامه پیدا کنند.
عضو مجمع تشخیص مصلح نظام ادامه داد: اگر این وحدت مخدوش شود هم دستاوردها از بین خواهد رفت و هم تهدیدات جدیدی علیه ملت عراق بوجود خواهد آمد.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در ادامه نسبت به اهمیت تکیه بر ظرفیت‌های داخلی برای پیشرفت و تعالی یک کشور تأکید و ابراز کرد: در روزهای ابتدایی پیدایش داعش و گسترش آن در عراق، برخی‌ها در عراق و حتی ایران گمان می‌کردند که آمریکا بنا دارد و می‌تواند این گروهک‌ را شکست دهد، اما آنچه در این سال‌ها گذشت نشان داد مقابله با یک تهدید ملی از طریق تکیه بر نیروهای جوان و بکارگرفتن نیروهای داخلی امکان پذیر است.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی محبت عمیق دو ملت ایران و عراق به اهل بیت علیهم‌السلام را ظرفیت گسترده‌ای برای ارتباط میان دو ملت معرفی و تصریح کرد: این ظرفیت وظیفه دولت‌های ایران و عراق را برای تسهیل رفت و آمد زوار و افزایش امنیت آنان بویژه در ایام اربعین حسینی دو چندان می‌کند.