حجه الاسلام سید ابراهیم رئیسی

حجت الاسلام رئیسی در اجتماع بزرگ «غدیریون» شهرکرد گفت: رفع مشکلات معیشتی قشر‌ محروم‌ و مستضعف‌ جامعه باید در‌ اولویت‌ سیاستگذاری و اجرا باشد‌.

به گزارش آستان نیوز، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین سید ابراهیم‌ رئیسی‌ در اجتماع‌ بزرگ‌ غدیریون‌ که‌ در مصلای‌ بزرگ‌ شهرکرد‌ برگزار‌ شد، اظهار داشت: یکی از‌ موضوعات‌ بسیار‌ مهم‌ که‌ لازم‌ است‌ همه‌ مسلمانان‌ بدانند‌ و بشناسند‌ و به آن معرفت‌ پیدا‌ کنند‌، ولایت‌ است‌.
وی افزود: پاسخ‌ پیامبر اکرم(ص) به این سؤال که ولایت چیست دو‌ کلمه‌ بود‌؛ شنیدن و اطاعت‌ کردن‌، همه‌ باید‌ بشنوند‌ و اطاعت‌ کنند‌.
عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه خداوند با نعمت رسالت به ویژه رسالت ختمیه بر بندگانش منت گذاشت، تصریح کرد: برترین‌ و بالاترین‌ نعمت‌‌های خدا‌ بر‌ بشریت،‌ نعمت ولایت‌ است‌.
وی با تأکید بر اینکه برای حرکت در مسیر رضای الهی جامعه سازی قرآنی لازم است و تنها خودسازی کافی نیست، خاطر نشان کرد: تفاوت‌ جامعه‌ امروز‌ و قبل از انقلاب این است که امروز‌ جامعه‌ و نظامی‌ داریم‌ که متکی‌ به‌ دین‌ است؛ یعنی‌ دین‌ در تمام‌ جامعه‌ و عرصه‌ها‌ حکومت‌ می‌کند.
حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی افزود:‌‌ معتقدیم‌ امروز فرآیندی که رهبر‌ معظم انقلاب در جامعه ما‌ تبیین کردند،‌ جامعه اسلامی، تمدن‌ اسلامی‌ و حکومت‌ اسلامی‌ است‌ و در‌ مقابل‌ تمام‌ کسانی‌ که‌ مدعی‌ مدنیت‌ هستند‌ ایستادیم‌ زیرا‌ مدنیتی‌ به‌ نام‌دین‌ داریم‌.
وی تأکید کرد: فضای‌ مجازی‌ باید در خدمت‌ جامعه‌ قرار گیرد‌ اما مسئولان باید این فضا را ‌مدیریت کنند.
تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: عدالت‌ اجتماعی‌، اقتصادی‌ و فرهنگی در تمام‌ حوزه‌ها‌ جامعه‌ ما‌ را توسعه‌ می‌دهد‌، کارهای‌ خوبی‌ که‌ در چهل‌ سال‌ انجام‌ شده،‌ توانسته‌ است بسیاری‌ از جلوه‌های‌ افتخار‌ را کسب‌ کند‌.
وی خاطرنشان کرد: ولایتمداری‌ بی‌نظیری در بین‌ جوانان‌ وجود دارد و نسل‌ سوم‌ و چهارم‌ انقلاب امتحانشان‌ را پس‌ دادند‌، امروز‌ ایران‌ اسلامی‌ زنان‌ و مردان‌ ولایتمداری‌ دارد‌ و شهید حججی‌ها‌ در روح مردم‌ ما‌ هستند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه کشور ما‌ به‌ برکت‌ ولایت‌ فقیه‌ انسجام‌، رشد‌، تعالی و پیشرفت‌ دارد‌، گفت: اختلافات‌ و مشکلات‌ حل‌ می‌شود‌ و بن‌بستی‌ در کشور وجود‌ ندارد، مردم‌ بندگی‌ خدا‌ و عشق‌ به اهل‌ بیت(ع)‌ و ایستادگی‌ در مقابل دشمن‌ و استکبار‌ را‌ دارند‌.
وی تأکید کرد: امروز‌ همه‌ وظیفه‌ داریم‌ تلاش‌ کنیم‌ تا‌ نظام مقدس‌ اسلامی‌ به‌ اهدافش‌ نائل‌ شود‌ و با‌ وحدت‌ و انسجام‌ در جهت رفع‌ مشکلات‌ تو‌لید‌ و اشتغال‌ گام برداریم، به ویژه‌ دولت‌مردان‌ در‌ اجرای‌ توصیه‌های ۱۲‌گانه رهبر معظم انقلاب تلاش‌ کنند‌‌ که‌ با‌ اجرای‌ این‌ موارد‌ مشکلات‌ مردم‌ رفع‌ می‌شود‌.
حجت‎الاسلام و المسلمین رئیسی تصریح کرد: رفع مشکلات معیشتی قشر‌ محروم‌ و مستضعف‌ جامعه باید در‌ اولویت‌ سیاستگذاری و اجرا باشد‌.