حجه الاسلام سید ابراهیم رئیسی


تولیت آستان قدس رضوی گفت: امروز مهمترین سند پیش روی ما برای بی‌اعتمادی نسبت به آمریکا، سند برجام است.

به گزارشraisi.ir، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در همایش گرامیداشت سالروز سفر مقام معظم رهبری به استان خراسان شمالی که با حضور نماینده ولی فقیه، استاندار، مسئولان استانی و جمع کثیری از مردم ولایتمدار شهرستان بجنورد در محل مصلی این شهرستان برگزار شد، به موضوع سبک زندگی اسلامی و تفاوت آن با سبک زندگی مادی پرداخت و عنوان کرد: عقلانیت، معنویت، اخلاق، عدالت اجتماعی، پاسداشت حقوق دیگران، قانون‌مداری از شاخصه‌های اصلی آرمان‌شهر اسلامی است که دولت اسلامی برای تحقق تمدن اسلامی باید دنبال کننده تحقق این آرمان‌ها باشد
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه تخلف و فساد نباید در جامعه اسلامی لانه و رواج یابد، اظهار کرد: در اجرای قانون هیچ کسی نباید حاشیه امن داشته باشد، تخلف از قانون ناپسند بوده و برای مسئولان بسیار ناپسندتر است.
وی مشکل امروز بشریت را مواجه بودن با سیاست‌مردانی که در زندگی خود معنویات را کنار گذاشته اند، دانست و ابراز کرد: امام خمینی(ره) احیاگر سیاست همراه با معنویت در عالم بودند، جنگ‎های جهانی اول و دوم، ظلم هفتادساله رژیم غاصب صهیونیستی به مردم بی‌دفاع فلسطین، به خاک و خون کشاندن مردم مظلوم میانمار و سکوت مدعیان دروغین حقوق بشر محصول بیش از ۳۰۰ سال مبارزه با ارزش‌های الهی و سیاست بی معنویت غرب است.
وی با بیان اینکه امروز بیشترین نقض حقوق انسان را مدعیان دروغین حقوق انسان دارند، اظهار کرد: نتیجه سیاست بی‌دیانت غرب پیمان شکنی‌هایی است که امروز مستکبران در عالم دارند. امروز مهمترین سند بی اعتمادی نسبت به آمریکا برجام است، امروز عهد شکنی‌های استکبار در عمل و گفتار آن‌ها پیداست و غیر قابل اعتماد بودن نظام سلطه دیگر بر هیچ کس پوشیده نیست.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری، ابراز کرد: در مقابله پیمان شکنی‌های استکبار آموزه‌های پیامبر اکرم(ص) پیش روی ماست و آن دست برتر و ابتکار عمل را به دست گرفتن در قراردادها و اقدامات است.
تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه انقلاب اسلامی در برابر عالم یک دعوت و دعوی دارد، عنوان کرد: امروز ما در برابر تمدن ضد معنوی غربی، مدعی آن هستیم که می‌توان با تأسی به آموزه‌های الهی و عبودیت پروردگار، مدنیت و سیاستی گره خورده با دیانت را رقم زد که جلوه مبارزه با فساد سیستمی و اخلاق مداری است، در این تمدن رعایت حقوق زنان و کودکان، کارگران و حقوق تمام آحاد جامعه یک اصل است.
همه دولتمردان از نیروی عظیم جوانان بهره ببرند؛  حتما به دست جوانان برومند این سرزمین بسیاری از مشکلات را میتوان گشود، امروز انتظار مردم ما تحقق سبک زندگی اسلامی در تمام سطوح است.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در پایان سخنان خود با بیان اینکه دولتمردان باید از نیروی عظیم جوانان بهره ببرند، گفت: قطعا به دست جوانان برومند این سرزمین بسیاری از مشکلات را می‌توان گشود، امروز انتظار مردم تحقق سبک زندگی اسلامی در تمام سطوح جامعه است.
وی با تقدیر از خدمات ارزنده نیروی مقاومت بسیج در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، ابراز کرد: بسیجیانی که دیروز جبهه‌های دفاع مقدس را اداره می‌کردند امروز در سراسر این کشور در قالب بسیج سازندگی خدمت رسانی و افتخار آفرینی ارزنده‌ای دارند.
وی با بیان اینکه معتقدیم نه فقط مردم مشهد، که همه مردم ایران اسلامی همسایگان حضرت رضا(ع) هستند؛ ابراز کرد: ما در آستان قدس رضوی در برنامه‌ریزی‌ها و خدمت‌رسانی‌های خود نگاه به خراسان بزرگ داریم.