حجه الاسلام سید ابراهیم رئیسی

تولیت آستان قدس رضوی گفت: علمای دینی و خردمندان جوامع اسلامی باید پیشگامان عرصه شناخت، بصیرت و وحدت باشند، خوب رصد کنند و به هنگام نسبت به فتنه‌ها، خطرات و توطئه‌ها به جامعه هشدار دهند.

به گزارشraisi.ir، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در جمع زائران پیاده اهل سنت بارگاه مطهر رضوی که در رواق شیخ حرم عاملی حرم مطهر حضرت رضا(ع) برگزار شد، خاطرنشان کرد: امروز مهمترین راهبرد دشمن در قبال جوامع اسلامی ایجاد تفرقه است، از این روی تلاش در جهت تقویت هرچه بیشتر وحدت و انسجام در جامعه اسلامی باید بصورت جدی مورد توجه مسلمانان باشد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه زندگی دینمدارانه، عشق به خدا، دلدادگی به دین و محبت نسبت به خاندان عصمت و طهارت علیهم‌السلام از شاخصه‌های ایجاد وحدت در جامعه اسلامی است، تصریح کرد: قایت شریعت محوریت هدایت در جامعه دینی می‌باشد. قایت شریعت یعنی هدایت جامعه به سوی کمال که این مهم برعهده علمای دینی شیعه و سنی است.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری ابراز کرد: روحانی سیاسی یعنی عالمی که نیاز جامعه و اقتضائات زمان را به خوبی درک می‌کند و بسته به این نیاز وظیفه شناسان وارد میدان اقدام و عمل می‌شود.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: امروز علمای دینی و خردمندان جامعه باید پیشگامان عرصه شناخت، بصیرت و وحدت باشند، خوب رصد کنند و به هنگام نسبت به فتنه‌ها، خطرات و توطئه‌ها به جامعه هشدار دهند.
وی پیروی از ولی خدا و ولایت را از شروط لازم برای یک زندگی موحدانه دانست و بیان کرد: امام رضا علیه‌السلام رمز اتحاد و ائتلاف امت اسلام هستند. بیانات نورانی حضرت رضا علیه‌السلام سرشار از آموزه‌های وحدت، الفت و دوستی برای مسلمانان و سیره طیبه این امام همام جلوه انسجام و ائتلاف در امت اسلامی است.
تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: کوچکترین فعل یا ترک فعلی که منجر به خدشه به انسجام، وحدت و یکپارچگی جامعه اسلامی شود، هرچند به نظر کوچک بیاید جایز نیست و پاسخگویی در پیشگاه الهی را به دنبال خواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی تمام مسلمانان و بویژه علمای دینی باید دغدغه وحدت امت اسلام را داشته باشند و در جهت ایجاد ائتلاف در جامعه اسلامی و نزدیکی هرچه بیشتر قلوب مسلمانان به یکدیگر بکوشند.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در پایان تأکید کرد: اقتدار، عزت و صلابت امروز نظام مقدس اسلامی مرهون هدایت‌های بصیرت آفرین و داهیانه رهبر معظم انقلاب است. امروز ایران اسلامی به الگویی برای سایر جوامع مسلمان مبدل شده است.