حجه الاسلام سید ابراهیم رئیسی

تولیت آستان قدس رضوی گفت: حضرت صدیقه طاهره(س) پیوند دهنده بین رسالت حضرت محمد(ص) و ولایت مولای متقیان حضرت علی(ع) است.

به گزارش raisi.ir، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی در یادواره چهارصد شهید گردان 155 همدان با اشاره به اینکه هیچ نعمتی بالاتر از نعمت ولایت و هدایت نیست، عنوان کرد: اگر نعمت هدایت نبود زندگی انسان با بقیه موجودات تفاوتی نداشت، این هدایت است که زندگی انسان را از دیگر موجودات متمایز کرده است.

وی در ادامه سخنانش اذعان کرد: همه ما مسئولان باید وظایف خود را به درستی انجام ‎دهیم و در قبال آن پاسخگو باشیم، نه آن‎که به‎جای پاسخگویی به مردم و قانون، حاشیه بسازیم.

تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: اگر وصیت‌نامه‌های شهدا را مورد مطالعه قرار دهیم به یک وجه مشترک خواهیم رسید، آن وجه مشترک این است که همه شهدا می‏گویند «به امر خدا و ولی فقیه جامع الشرایط به میدان جنگ رفتیم، حامی و مطیع ولی فقیه باشید، علیه استکبار متحد شوید و ظلم را نپذیرید»؛ مطالبه امروز شهدا از ما همین مطالب است و همه ما مخاطب وصایای شهدا هسیتم.

وی با تاکید بر اینکه راه شهیدان راه «ما می‌توانیم» است، عنوان کرد: شهدای ما برای دفاع از اسلام و حقِ مظلومانه، در برابر همه اشرار منطقه و ابرقدرت‌های دنیا  ایستادند، به برکت خون این عزیزان ایران در برابر یکی از عظیم‎ترین تجاوزهای تاریخی، سربلند بیرون آمد.

حجت الاسلام رئیسی با اشاره به اینکه کشور ایران به برکت انقلاب اسلامی در سیاست مستقل است، تصریح کرد: ملت ایران در اقتصاد نیز می‌تواند مستقل باشد، ما می‌توانیم اقتصادی مقاوم و پرتحرک مبتنی بر داشته‌های ملی بنیان‎گذاری کنیم.

وی با اشاره به اینکه احزاب و گروه‌های سیاسی با هر سلیقه‌ای باید کمک کنند تا کشور پیشرفت کند، تاکید کرد: چند قطبی کردن جامعه به ضرر همه است لذا در پیشرفت کشور همه باید نقش خود را صحیح و منطقی ایفا کنند.