حجه الاسلام سید ابراهیم رئیسی

تولیت آستان قدس رضوی گفت: در جریان مبارزه با تروریست‌های تکفیری اتحاد و پیوندی بین برادران افغان، ایرانی و سوری به وجود آمد که باعث جمع شدن غائله داعشی‌هایی شد که نه تنها امت اسلام، بلکه تمام بشریت را تهدید می‌کردند.

به گزارش raisi.ir، حجت‎‌الاسلام‌ سید ابراهیم رئیسی در مراسم عزاداری شام وفات حضرت زینب(س) و گرامیداشت شهدای مدافع حرم در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی، اظهار داشت: خداوند در آیات قرآن ابتلا و مبتلا شدن انسان به آزمون‌ها را به عنوان یکی از فلسفه‌های خلقت یاد می‌کند.
وی افزود: اگر انسان‌ها در دعاهایشان بخواهند که مورد آزمون قرار نگیرند، این دعا مستجاب نمی‌شود اما اگر دعا کنند خدایا مرا در آزمونها موفق کن، این دعا مستجاب است.
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه همه انبیاء الهی مورد آزمون و آزمایش الهی قرار گرفته‌اند، گفت: آنچه می‌تواند مبتلا شدن به امتحانات سخت را برای انسان آسان کند صبر، بردباری، مقاومت و ایستادگی است.
وی با اشاره به زندگی اولیای الهی، تصریح کرد: حضرت ابراهیم(ع) در طول زندگی پر برکت خود به مقام عبودیت، نبوت، رسالت و امامت رسیدند و از تمام عرصه‌های امتحان الهی سربلند بیرون آمدند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: رمز سربلند بیرون آمدن از ابتلائات و آزمایشات الهی صبر است.
وی افزود: بالاترین مدال و نعمتی که خداوند به پیامبر اکرم(ص) به عنوان بهترین خلق خود عنایت کرده، صبر و شرح صدر است.
تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه صبر و ظرفیت می‌تواند یاری‌گر انسان در مشکلات و مصائب زندگی باشد و فرصتی برای تکامل انسان بسازد، گفت: اگر بنا بود صبر مجسم شود، به شکل امام حسن(ع) می‌شد، بر اساس روایات صبر امام حسین(ع) نیز موجب حیرت کائنات شده است.
وی با تأکید بر اینکه ظرفیت، وسعت نظر است، تصریح کرد: ظرفیت داشتن یعنی انسان ظرفیت تحمل مشکلات در سختی‌ها و شکرگذاری در نعمات را داشته باشد و در فراز و فرودهای زندگی عرصه عبودیت پروردگار متعال را ترک نکند.
حجت‌الاسلام‌ رئیسی با بیان اینکه انسان با ظرفیت در تمام عرصه‌های زندگی عبد و بنده خداوند متعال است، خاطرنشان کرد: امام علی(ع) خطاب به کمیل بن زیاد می‌فرمایند: «قلب‏ها مانند ظرف‏هایند، پس بهترین آن‌ها باظرفیت‏ترین آن‌هاست»
وی افزود: انسان یا ظرفیت روحیه مبارزه و ایستادگی در راه هدف دارد و در برابر دشمن تمام تهدیدات را به فرصت‌ها و تمام چالش‌ها را زمینه تفوق و برتری می‌کند.
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه جلوه یک انسان باظرفیت و صبور وجود مقدس زینب کبری(س) است، تصریح کرد: زینب کبری(س) پیام عاشورا را به تمام اعصار و نسل‌ها رسانده است و اگر صبر و مقاومت زینب کبری(س) نبود امروز عاشورا در دست ما نبود.
وی با تأکید بر اینکه روحیه مقاومت و ایستادگی موجب پیروزی و استقامت فاطمیون و حیدریون شد، گفت: دشمن می‌خواست و نتوانست اما ما می‌خواستیم و توانستیم و «ما می‌توانیم» را در منطقه به تصویر کشیدیم.
تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: جریان داعشی تکفیری با پولی که از سعودی و اطلاعاتی که از صهیونیست‌ها و پشتیبانی و سلاحی که از آمریکایی‌ها داشتند، جنایت مرتکب می‌شدند و هیچکس تصور شکست آنها را نداشت؛ اما به دست توانای فاطمیون و حیدریون و زینبیون از پا در آمدند و این پیروزی به برکت ظرفیت به دست آمد.
وی خاطرنشان کرد: در جریان مبارزه با تروریست‌های تکفیری اتحاد و پیوندی بین برادران افغانی، ایرانی و سوری به وجود آمد که باعث جمع شدند غائله داعشی‌هایی شد که نه تنها امت اسلام، بلکه تمام بشریت را تهدید می‌کردند.
حجت‌الاسلام رئیسی تأکید کرد: روزی دشمن نگران حزب الله لبنان بود اما امروز جریانات حزب اللهی در جای جای امت اسلام حضور دارند، امروز جریان مقاومت به عنوان یک فرهنگ در میان تمام امت اسلامی جاری و ساری است.
وی گفت: پیام اربعین برای محرومان، پیام امید بخش نجات و برای مستکبران پیام پایان جریان و خط استبدادی و ظلم است؛ اربعین جلوه تشکیل جبهه متحد اسلامی است.
تولیت آستان قدس رضوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با خانواده‌های لشکر فاطیمون، گفت: مقام معظم رهبری چند شب پیش در حرم مطهر رضوی با خانواده‌های لشکر فاطمیون دیدار داشتند؛ روحیه قوی خانواده شهدای فاطمیون عجیب بود، نزدیک به 2 ساعت با رهبر انقلاب دیدار داشتند و ایشان سخن تک تک آنها را شنیدند.
وی ادامه داد: جلوه‌های صبر و ظرفیت داشتن را انسان می‌تواند در خانواده شهدا فاطمیون ببیند؛ این روحیه با تأسی به زینب کبری(س) و فاطمه اطهر(س) به دست آمده است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه خون مطهر شهدای فاطمیون و مدافعان حرم از جامعه جهانی جهل‌زدایی می‌کند، تأکید کرد: امروز جامعه جهانی با جاهلیت مدرن روبه‌رو است که مجهز به ابزار تبلیغات رسانه‌ای و علم و فناوری شده اما با این وجود همان جاهلیت است.
وی افزود: امروز مردم مسلمان یمن به برکت خون شهدا، هویت اسلامی خود را بازیافته‌اند، برای همین با دستان خالی در برابر استکبار ایستاده‌اند.
حجت‌الاسلام‌‌ رئیسی در پایان تصریح کرد: آینده جهان نه از آن تسلیحات غرب و نه خزانه‌های برخی کشورهای منطقه بلکه از آن مستضعفان و جبهه حق است.