حجه الاسلام سید ابراهیم رئیسی

تولیت آستان قدس رضوی گفت: جوانمردی و ﻓﺘﻮت ورزشکاران در عرصه‌های جهانی معرف فرهنگ غنی ملت ایران است.

به گزارش raisi.ir، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در دیدار با بازیکنان و کادر فنی تیم ملی نوجوانان ایران دستیابی به قهرمانی‌های ورزشی‌ را نیازمند تلاش، اعتماد به نفس، اراده قوی و زمان‌شناسی برای استفاده به موقع از ظرفیت‌ها و استعدادها دانست و خاطرنشان کرد: قدرت و توان انسان محدود است، با مدد جستن و توکل به ذات اقدس پروردگار این توان محدود را به قدرت لایزال الهی پیوند بزنید.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور در میادین ورزشی بین‌المللی و رقابت‌های جهانی را بسیار مهم و ارزشمند دانست و افزود: اما مهمتر از شرکت در این رقابت‌ها،  حضور توانمندانه و مقتدارانه است.

وی اضافه کرد: هیچ گاه اجازه ندهید شکست‌ها و عدم موفقیت‌ها شما را ناامید کند و باعث شود دست از تلاش و کوشش بکشید، در هر شرایطی امید خود را به خداوند متعال حفظ کنید و با پشتکار برای موفقیت بکوشید.

وی با تأکید بر اینکه رمز موفقیت سخت‌کوشی، تلاش، جدیت در کار، پایبندی به هدف، اعتماد به نفس در پرتوی توکل به خدا و استفاده به هنگام از ظرفیت‌هاست. تصریح کرد: توصیه من به شما جوانان آن است که همواره حرکت و پویایی خود را حفظ کنید و اجازه ندهید شکست‌های مقطعی شما را دچار یأس، ناامیدی و خمودگی کند.

وی از بالاترین افتخارها برای یک ورزشکار را تلاش برای اهتزاز پرچم مقدس ایران اسلامی در میادین جهانی معرفی و بیان کرد: اهتزاز پرچم پرافتخار ایران در میادین ورزشی، مظهر توانایی‌های یک ملت و موجب تقویت غرور و شادی ملی است.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: ورزشکاران ایرانی در رقابت‌های جهانی سربازان این کشور برای غرورآفرینی و عزت هستند.

وی اظهار کرد: ﻓﺘﻮت، ﺷﺠﺎﻋﺖ، جوانمردی، حمیت، غیرت و ایمان از ویژگی‌های ورزشکار پهلوان ایرانی است که فرهنگ غنی ملت ایران را در عرصه‌های جهانی به نمایش می‌گذارند.

حجت الاسلام رئیسی با بیان اینکه ورزشکاران در رقابت‌های جهانی نمایندگان شخصیت، فرهنگ، اخلاق و ایمان ملت ایران هستند، عنوان کرد: شما با تمام ورزشکاران نوجوان دنیا متفاوت هستید، از این جهت که عشق به امام رضا(ع) و اهل بیت(ع) را در دل دارید و نمایندگان کشوری شهید داده هستید، پیروزی‌های شما اشک شوق را بر چهره مادران شهید می‌نشاند و پیروزی‌های شما موجب شادی بسیاری از مسلمانان و مظلومان عالم در اقصی نقاط دنیا می‌شود.

حجت الاسلام رئیسی در پایان به نوجوانان ملی پوش فوتبال کشور توصیه کرد: از همین نوجوانی پیوندتان را با امام رضا(ع) به عنوان یک امام حی و حاضر تقویت کنید و از این امام رئوف برای موفقیت و سربلندی مدد بجویید.