حجه الاسلام سید ابراهیم رئیسی

تولیت آستان قدس رضوی گفت: نتیجه حذف معنویت از زندگی بشر، ظلم و جنایت است.


به گزارش raisi.ir، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در دیدار با اسقف اعظم مسیحیان تاتارستان با بیان اینکه پیام ادیان توحیدی برای انسان‌ها بندگی خداوند، دوری از طغیان، هواپرستی و حفظ ارزش‌های اخلاقی است، خاطرنشان کرد: در ایران پیروان ادیان توحیدی از جمله مسیحیان، زرتشتیان و یهودیان زندگی مسالمت آمیز و توام با صلح و دوستی در کنار هموطنان مسلمان خود دارند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: بسیار تأسف انگیز است که افرادی با پوشش ادیان مسیحیت، اسلام و یهود در مسیر شیطان گام برمی‌دارند و نسبت به مردم جهان ظلم و ستم می‌کنند و حقوق آن‌ها را مورد تجاوز قرار می‌دهند.

وی با تأکید بر اینکه داعش و القاعده با شعار الله اکبر سر بیگناهان را می‌برند و جنایت می‌کنند، آمریکا و رژیم صهیونیستی هم به نام مسحیت و یهودیت، به مردم ظلم و ثروت‌های آنها را غارت می‌کنند. عنوان کرد: ما معتقدیم نه داعش مسلمان، نه آمریکا مسیحی و نه رژیم صهیونیستی یهودی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: در کجای دستورات الهی و آموزه‌های حضرت موسی(ع) و حضرت عیسی(ع) ظلم به مظلوم و بیرون راندن مردم از خانه و کاشانه اشان مجاز دانسته شده است؟ کدام آموزه‌ ادیان ابراهیمی ظلم آمریکایی‌ها، انگلیسی‌ها و اسرائیلی‌ها به مردم عراق، سوریه و فلسطین را مشروع می‌داند؟

* اساس عالم بر غلبه حقانیت است
وی تصریح کرد: برای تعالی جامعه بشری خدا باید در متن زندگی فردی و اجتماعی انسان‌ها باشد و نتیجه حذف آموزه‌ها و دستورات الهی از زندگی بشر، خودخواهی، ظلم و بیداد است.

وی ابراز کرد: آنچه پهلوی‌ها در ایران، آتاتورک در ترکیه و کمونیست‌ها در شوروی سابق و تاتارستان دنبال می‌کردند، حذف خدا و معنویت از زندگی مردم بود. هیچ کدام موفق نشدند و دنباله روهای آن‌ها نیز توفیقی نخواهند یافت. خدا در متن زندگی انسان‌هاست و اساس عالم، بر غلبه حقانیت است.

تولیت آستان قدس رضوی اظهار کرد: اتحاد کشور‌ها و ملت‌های مسلمان منطقه قطعاً باعث کوتاهی دست و ناامیدی استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا از این جغرافیا خواهد شد، تا هنگامی که این انسجام و اتحاد بین کشورهای منطقه وجود داشته باشد توطئه‌‌های استکبار مؤثر نخواهد بود.

حجت الاسلام رئیسی گفت: همواره مستکبران با سوء استفاده از جهل مردم بر مسند ظلم و زور سوار شده و زمینه سلطه خود را فراهم ساخته‌اند، آگاهی ملت‌ها از حقوق واقعی خود مهمترین راهکار برای مبارزه با استکبار و ظالمان است و علمای دینی نقش بسزایی در این روشنگری دارند.*ارزشهای آمریکایی نقطه مقابل ارزشهای الهی است
در ادامه این دیدار اسقف اعظم مسیحیان تاتارستان با تأکید بر اینکه ملت ایران و تاتارستان مردمانی دینمدار هستند، عنوان کرد: انسان بدون هدایت خداوند نمی‌تواند به هیچ سعادتی برسد.
اسقف کریل عنوان کرد: حذف معنویت از زندگی انسان، مسیری به سوی جهنم است که متأسفانه کشورهای غربی گرفتار آن شده‌اند، ادیان اسلام و مسیحیت دو دین اصلی در تاتارستان هستند و مسلمانان و مسیحیان همزیستی مسالمت آمیزی با یکدیگر در این کشور دارند.
وی با بیان اینکه ما از این بابت که امروز غرب به نماد بی‌دینی تبدیل شده و آمریکا پرچم دار الحاد است؛ متأسف هستیم. تصریح کرد: امروز سیاست اصلی رسانه‌های غربی، ایران و روسیه هراسی است و با این دسیسه تلاش دارند نفوذ و تأثیر کلام این دو کشور را در جهان محدود کنند.

* دوران جهان تک قطبی و سلطه آمریکا سپری شده
اسقف اعظم مسیحیان تاتارستان اضافه کرد: دوران جهان تک قطبی و سلطه آمریکا بر کشورها سپری شده و امروز ملت‌ها هستند که برای سرنوشت خود تصمیم می‌گیرند. امروز کشورهای قدرتمندی همچون ایران و روسیه انحصار آمریکا را در هم شکسته‌اند و این کشور در برابر این ضعف خود، چاره‌ای جز ایران و روسیه هراسی ندارد.

وی عنوان کرد: یکی دیگر از سیاست‌های آمریکا برای حفظ جایگاه خود در جهان، ایجاد اختلاف و تفرقه میان ایران و روسیه است که باید در مقابل این توطئه هشیار باشیم و با رأفت و دوستی پیوند میان خود را تحکیم و روابط خود را تعمیق بخشیم.

اسقف اعظم مسیحیان تاتارستان با بیان اینکه آمریکا از دوستی میان ایران و روسیه هراس دارد و با تحمیل فرهنگ خود، به دنبال ایجاد پایگاه‌ در میان ملت‌های منطقه است. گفت: باور به خدا و معاد دو اعتقاد عمیق و وجه مشترک در اسلام و مسیحیت هستند که منشأ بسیاری از آموزه‌های اخلاقی برای پیروان این دو دین است.

وی بیان کرد: ارزش‌هایی که امروز غرب و آمریکا آن‌ها را به ملت‌ها و فرهنگ‌ها معرفی می‌کنند، چقدر قدمت دارند؟ و چه کسی آن‌ها را معرفی کرده است؟ ارزش‌های آمریکایی قدمتی ندارند و عموما با ارزش‌های الهی ادیان در ضدیت هستند. بسیاری از این ارزش‌ها شیطانی بوده و هدفی جز مبارزه با خدا ندارند.

وی تأکید کرد: تاریخ بشریت ثابت کرده، هر که ضد خدا عمل کند و برای مبارزه با احکام الهی برخیزد، سرنوشتی جز نابودی و تباهی در انتظارش نیست.

اسقف اعظم مسیحیان تاتارستان گفت: به هیچ عنوان گروه‌های تروریستی را با اسلام برابر نمی‌دانیم و معتقدیم یک مسلمان واقعی هیچگاه نمی‌تواند افراطی و ظالم باشد.