حجه الاسلام سید ابراهیم رئیسی

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه فتنه امروز دشمن، فتنه نامیدسازی مردم است؛ گفت: دشمن به دنبال موج‌سواری بر مشکلات و القاء ناامیدی در جامعه است.

به گزارش raisi.ir، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در سخنرانی پیش از دعای ندبه امام زاده حسین بن موسی الکاظم(ع) طبس ولایت را جامع بین رسالت و امامت دانست و ابراز کرد: وجه تمایز زندگی انسان با دیگر موجودات عالم نعمت ولایت است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اگر نماینده و حجت خداوند در زمین نباشد در همه عالم اختلال ایجاد می‌شود، تصریح کرد: حجت خداوند، واسطه بین خالق و خلق است. برترین اعمال انتظار فرج است؛ اعتقاد به موعود فقط متعلق به شیعیان و مسلمانان نیست بلکه همه ادیان الهی به موعود و منجی که بشریت را نجات خواهد داد، اعتقاد دارند.

وی با تأکید بر اینکه حقایق دیر یا زود برای مردم روشن می‌شود و هیچ حقیقت پنهانی برای انسان نخواهد ماند، ابراز کرد: معتقد به مهدویت، معتقد به توحید، نبوت و معاد است. اعتقاد به وجود امام زمان(عج) اعتقاد به عدل است، او می‌خواهد کام مردم جهان را شیرین کند و پرچمدار عدالت در عالم است.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: مگر کسی که منتظر است، می‌تواند اهل اقدام و عمل نباشد؟ انسان منتظر نمی‌تواند اهل امر به خوبی‌ها و نهی از زشتی‌ها و بدی‌ها نباشد.

تولیت آستان قدس رضوی فرمان آتش به اختیار رهبر معظم انقلاب را ترجمان امر به معروف و نهی از منکر خواند و عنوان کرد: همه ما نسبت به فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه وظیفه داریم و انسان نمی‌تواند نسبت به فساد، کجی و زشتی بی‌توجه باشد.

وی گفت: تا زمین، زمین است و زمان، زمان، پیام امام حسین(ع) در تمام عالم طنین انداز است و هرکس در مسیر دین حرکت کند، لبیک به فریاد اباعبدالله الحسین(ع) در روز عاشورا داده است.

حجت الاسلام رئیسی با بیان اینکه دارالسلام و آرمان شهر در نتیجه سلامت جامعه در این عالم ایجاد می‌شود؛ عنوان کرد: ایستادگی و مقاومت مدافعان حرم در سنگر دین، لبیک به فریاد یاری طلبی امام حسین(ع) است؛ این فریاد برای همیشه است تا دین را یاری کنیم.

وی پایه اساسی شهر سالم را اعتقاد به خدا و توحید، عقلانیت، معنویت، اخلاق و عدالت اجتماعی خواند و ادامه داد: آرمان شهر، شهری است که روابط مردم در آن بر اساس اخلاق و عدالت باشد. هر مصلحی برای اصلاح امور یک نسخه دارد، نسخه اصلاحی امام زمان(عج) نسخه حضرت زهرا(س) است و امروز سیره فاطمی و مهدوی پیش روی ماست.

وی با بیان اینکه امروز دنیا با دو مکتب «انتظار» و «انظلام» روبه رو است، تصریح کرد: مکتب «انتظار»، مکتب دلدادگی به خدا، اعتقاد به پیامبر(ص)، تلاش برای گسترش خوبی‌ها و نهی از بدی‌ها، مقاومت در راه هدف، دشمن شناسی و دشمن ستیزی و مبارزه با ظلم و بیداد است.

وی با بیان اینکه منظلم کسی است که ظلم را می‌پذیرد و در زیارت عاشورا ظالم و منظلم هر دو مقبوح شمرده شده‌اند. اظهار کرد: مکتب انظلام ظلم پذیری را در عالم رواج می‌دهد، سینمای هالیوود می‌خواهد به همه عالم القا کند که سرنوشت محتوم شما پذیرش ظلم در عالم است، به افغانستانی، سوری، یمنی، پاکستانی، آفریقایی، لبنانی و به تمام ملت‌ها بگویند هیچ راه رهایی غیر از پذیرفتن آقایی استکبار وجود ندارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه استکبار با امپراطوری خبری و رسانه خود تلاش دارد فرهنگ ظلم و استکبار پذیری را در دنیا رواج دهد، بیان کرد: مکتب انتظار، مکتب امید، ما می‌توانیم، ایستادگی و مقاومت است که این پرچم را امام راحل(ره) برافراشت و امروز به دست مقام معظم رهبری است و یاران زیادی در عالم دارد.

وی با اشاره به اهمیت حفظ امیدواری به آینده در جامعه، بیان کرد: فتنه امروز دشمن فتنه ناامید کردن مردم است، دشمن می‌خواهند مردم را نسبت به آینده، رفع مشکلات و گره‌گشایی در کشور ناامید کند.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: مشکلاتی وجود دارد اما دشمن به دنبال موج سواری و القای ناامیدی است، اما باور ما این است که همه مشکلات قابل حل است و همه گره‌های مشکلات به دست توانمند مردم و جوانان حل می‌شود؛ مردمی که ۸ سال در مقابل دشمن ایستادگی کردند و دشمن را در همه عرصه‌ها به سطوح آوردند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: هرجا انقلابی عمل کردیم گره‌ها باز شده است و امروز نیز با روحیه انقلابی می‌توان مشکلات را حل کرد، مقتدای بصیرت آفرین ما فرمود دشمن در منطقه خواست و نتوانست اما ما خواستیم و توانستیم، این واقعیتی است که اتفاق افتاد؛ این موفقیت به برکت امید به آینده و مکتب امید است، انقلاب ما انقلاب امید بخش است.

وی افزود: امام خمینی(ره) فرمودند با اتکال به خدا و اعتماد به نفس به پیش خواهید رفت و با همین ۲ ویژگی مردم ما به پیش رفتند.