غربی‌ها می‌خواهند فرهنگ خود را بزک کرده و به ما تحمیل کنند
569

غربی‌ها می‌خواهند فرهنگ خود را بزک کرده و به ما تحمیل کنند

با وجود رهبر معظم انقلاب که فقیه عادل و جامع الشرایط هستند جامعه به سوی غرب سوق پیدا نخواهد کرد/ اساس انتخابات در کشور باید تکلیف مدارانه باشد

 

حجت الاسلام رئیسی وی که در ششمین شب از مراسم عزاداری دهه اخر صفر حزب موتلفه اسلامی سخن می گفت با اشاره به آیاتی از قران کریم درباره حکومت اسلامی اظهار داشت: اگر انسانها می خواهند صاحب قدرت شوند باید بدانند قدرتی واقعی خواهد بود که به ذات خداوند مرتبط باشد و شکل ارتباط با قدرت از طریق فقه ممکن است به همین دلیل ولایت فقیه یعنی دین شناسی که به احکام فقه مسلط است و جامعه را هدایت می کند.

حجت الاسلام رئیسی تصریح کرد: حکومت باید حکومت هدایت باشد و مردم را به طرف باورهای الهی و اخلاق کریمه هدایت کند و تمام ائمه اطهار(ع) تلاش کردند تا جامعه تربیت شده مکتب نبوی و علوی و حسنی و حسینی شود و انسانها را متخلق به اخلاق الهی کنند.

دادستان کل کشور بیان داشت: در فرهنگ دینی ما هیچ واژه ای پس از توحید به اندازه عدالت فراگیر نیست و عدالت با اعتدال فرق می کند. وقتی حکومت و نظامی مبتنی بر هدایت شد آنوقت خود مردم اقامه قسط و عدل می کنند و عطش اجرای عدالت با تربیت انسانها شکل می گیرد که خودشان حق خواه می شوند.

وی افزود: اعتقاد ، ایمان و باور به خداوند متعال قدرت می سازد  و باید در این راه توجه به ولی و رهبر داشته باشیم که جامعه را به سمت کمال هدایت می کند.

حجت الاسلام رئیسی با تاکید بر اینکه ایمان و دلدادگی مردم به خدا و رسول خدا و انسان های فرهیخته ای که در مسیر الهی حاضر اند خطر کنند مهمترین مولفه قدرت هستند گفت: این جامعه با چنین مولفه هایی حق ندارد نه عقب گرد کند و نه در جا بزند بلکه باید دائما رو به کمال باشد.

وی در ادامه با اشاره به جاهلیت مدرن اظهار داشت: جاهلیت مدرن امروز هیچ تفاوتی با جاهلیت قدیم از نظر ماهیت ندارد بلکه شکل اش عوض شده است و برخوردار از علم و فناوری است.

دادستان کل کشور تصریح کرد: جاهلیت مدرن امپراطوری رسانه ای دارد و دانش را در جهت مقاصد جاهلی خود به کار گرفته است. مومنین باید بدانند نباید در مقابل کفار عقب نشینی کرد. دشمن دشمن است و نباید نگاه دوست به او داشت.

حجت الاسلام رئیسی در ادامه خاطر نشان کرد: دشمن، نظامی با فرهنگ و آداب و رسوم الهی که عدالت خواه است و نفی نظام استکباری و استعماری می کند و نفی قدرت آنها را می کند را نمی تواند ببیند.

وی افزود: جنگ حق و باطل بر اساس آیات قرآن جنگ اراده ها است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: متاسفانه امروز یکی از شاخصه های مدنیت و تمدن در جوامع بشری هم جنس بازی است و هر کشوری که در آن هم جنس بازی آزاد باشد متمدن شناخته می شود.

وی تصریح کرد: برخی ها متاسفانه به مغرب زمین نگاه اراد و شیفتگی دارند و اخلاق ظاهری که به آن اخلاق انتفاعی می گوئیم نگاه می کنند. همین اروپایی ها که دم از آزادی و حقوق بشر می زنند و حتی دم از حقوق حیوانات می زنند دیدیم که در قلب اروپا در موضوع بوسنی چه میزان انسان را کشتند و حرفی از حقوق بشر و حقوق انسانها نبود.

حجت الاسلام رئیسی بیان داشت: در ۳۰ الی ۴۰ سال ادعای آزادی و لیبرال دموکراسی غربی ها به لحاظ عملی و نظری آبرویی برای آنها باقی نگذاشته است و امروز می بینیم حتی یک شهروند در بحرین حق یک رای را به او نمی دهند.

وی افزود: ما نظامی با ساختار اسلامی داریم و این نمی گذارد به اخلاق و منش غربی ها نگاه کنیم .

وی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در مورد مدل الگوی اسلامی- ایرانی گفت:  نظام ما مبتنی بر اسلام است و باید سبک زندگی نبوی داشته باشد. در تمام امور از جمله اقتصاد و سیاست و فرهنگ و بازار و قضا و عدالت باید سبک زندگی نبوی باشد.

دادستان کل کشور تصریح کرد: اساس انتخابات در کشور باید تکلیف مدارانه باشد. هم کسی که خود را در انتخابات به عنوان نامزد عرضه می کند و هم کسانی که رای می دهند باید بر اساس تکلیف عمل کنند.

وی ادامه داد: باید قالب های زندگی ما متناسب با فرهنگ اسلامی و ایرانی باشد و الگوهایی در این زمینه ساخته شود و غربی ها می خواهند فرهنگ خود را از طریق رسانه هایشان بزک کرده و به ما تحمیل کنند و خوشبختانه با وجود رهبری معظم انقلاب که فقیه عادل و جامع الشرایط هستند جامعه به سوی غرب سوق پیدا نخواهد کرد.

گفتنی است حجت الاسلام سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سخنران هفتمین شب از مراسم عزاداری دهه اخر صفر حزب موتلفه اسلامی می باشد.