لغو فوری تحریم‌ها علیه لبنان برای جلوگیری از ایجاد فاجعه انسانی در دستور کار مجامع بین المللی قرار گیرد/ ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی؛ پیگیر لغو فشارها و دفاع از حقوق مردم لبنان
216

آیت‌الله رئیسی در پیام تسلیت حادثه دلخراش بندر بیروت:

لغو فوری تحریم‌ها علیه لبنان برای جلوگیری از ایجاد فاجعه انسانی در دستور کار مجامع بین المللی قرار گیرد/ ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی؛ پیگیر لغو فشارها و دفاع از حقوق مردم لبنان

رئیس قوه قضائیه در پیامی به ملت، دولت و مقاومت لبنان ضمن ابراز همدردی بمناسبت حادثه دلخراش انفجار در بندر بیروت، خواستار لغو فوری تحریم‌های ظالمانه امریکا برای تامین نیازهای ضروری مردم آسیب دیده لبنان شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی قوه قضائیه، متن پیام آیت الله رئیسی به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم 

حادثه دلخراش انفجار در بندر بیروت که منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از مردم عزیز لبنان شد، قلب دوستداران مردم آن کشور و ملت مقاومش را آزرده کرد. آسیب دیدن بخش مهمی از زیرساخت‎های اقتصادی بیروت و تبعات آن، مصیبت را برای مردم این کشور دو چندان کرده است.

اینجانب این مصیبت را به ملت شریف، دولت محترم و مقاومت محبوب لبنان تسلیت می‌گویم.

اقدام ضروری امروز، ضمن حفظ انسجام ملی و مراقبت از فتنه گری و اختلاف افکنی‌های احتمالی دشمنان ملت و دولت لبنان، رسیدگی فوری به نیازهای اولیه مردم لبنان است که در اثر این حادثه تامین آن با اختلال مواجه شده است.  

این حادثه دردناک در شرایطی به وقوع پیوست که هنوز زخم‌های ناشی از اشغالگری رژیم صهیونیستی و تجاوزهای مکرر این رژیم ضد انسانی بر جان و تن ملت لبنان التیام نیافته که این ملت مظلوم زیر تازیانه‌های تحریم‌های ظالمانه رژیم آمریکا تحت فشار قرار گرفته است.

با توجه به تحریم‌های ظالمانه و ضد حقوق بشری که در ماه‌های گذشته از سوی رژیم جنایتکار امریکا علیه ملت لبنان وضع شده و مانع جدی در رسیدگی به نیازهای ضروری مردم لبنان است، تلاش برای لغو فوری این تحریم‌ها در جهت جلوگیری از ایجاد فاجعه انسانی باید در دستور کار دولت‌های دوست لبنان و مجامع بین المللی قرار بگیرد.  

ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی پیگیری حقوقی برای لغو این فشارها و دفاع از حقوق مردم رنج دیده لبنان را در دستور کار خود قرار خواهد داد.  

سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه