پیام تسلیت رئیس قوه قضاییه در پی درگذشت حجت الاسلام و المسلمین روح الله حسینیان
206

پیام تسلیت رئیس قوه قضاییه در پی درگذشت حجت الاسلام و المسلمین روح الله حسینیان

رئیس قوه قضاییه با صدور پیامی درگذشت حجت الاسلام و المسلمین حسینیان رئیس مؤسسه پژوهشی مرکز اسناد انقلاب اسلامی را تسلیت گفت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه متن پیام تسلیت آیت الله رئیسی به این شرح است:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَن الرَّحِيم
إِنَّا للّه وإِنّا إِلَیهِ رَاجِعُون

خبر درگذشت حجت الاسلام و المسلمین روح الله حسینیان، در ایام عزای سید و سالار شهیدان عالم، داغی مضاعف بر جان دوستان این یار صدیق حضرت امام رحمت الله علیه و رهبری معظم انقلاب نشاند.

این روحانی شجاع و آزاده، عمر پر برکت خود را از عنفوان جوانی تا آخرین ساعات زندگی، وقف خدمت به مسیر نورانی انقلاب اسلامی و آرمان های امام راحل کرد. مرحوم حسینیان در دوران مبارزات انقلاب اسلامی، در کسوت قاضی و حاکم شرع، در کسوت نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، در فعالیت های سیاسی و اجتماعی و در مقام یک مورخ برجسته تاریخ انقلاب و رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی، تمام تلاش خود را برای  دفاع از انقلاب اسلامی، توسعه نگاه انقلابی و ثبت و ضبط گنجینه ‎های تاریخی این انقلاب مصروف کرد و هرگز از مسیر حق و آزادگی منحرف و منصرف نشد.

اینجانب مصیبت درگذشت این همکار قدیمی دستگاه قضا را به خانواده محترم، همسنگران و همکاران ایشان در مرکز اسناد انقلاب اسلامی تسلیت گفته و از خداوند متعال حشر با صاحب این ایام حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و صبر برای بازماندگان را مسئلت دارم.

سید ابراهیم رئیسی
رئیس قوه قضائیه