اختصاص حدود هزار میلیارد ریال برای حل مشکلات دستگاه قضایی استان چهارمحال و بختیاری
266

اختصاص حدود هزار میلیارد ریال برای حل مشکلات دستگاه قضایی استان چهارمحال و بختیاری

رئیس قوه قضاییه گفت: نزدیک هزار میلیارد ریال از منابع قوه قضاییه و منابع استانی برای مشکلات پزشکی قانونی، زندانها، شورای حل اختلاف و مسائل مرتبط به دادگستری اختصاص دادیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله رئیسی در گفت‌وگوی تلویزیونی در پایان سفر استانی به چهارمحال و بختیاری با اشاره به مشکل آب در این استان اظهار کرد: میزان آب به دلایلی کم شده است و مردم استان چهارمحال و بختیاری و استان‌های همجوار دچار مشکل شده اند.

وی افزود: سفر ما برای شنیدن نقطه نظرات و دغدغه‌های مردم و کشاورزان بود که به ما کمک کرد.

رییس قوه قضاییه یادآور شد: درخواست کردم وزیر نیرو جلسه شورای عالی آب را هر چه زودتر تشکیل دهند و نقطه نظرات مسئولان چهارمحال و بختیاری و استان‌های همجوار را مورد عنایت قرار دهند و به تصمیمی عادلانه برسند.

آیت الله رئیسی بیان داشت: هیچ کس از مسئولین استان و مردم نگفتند آب به ما اختصاص پیدا کند بلکه خواهان عدالت در این حوزه هستند و مدیریت مصرف آب از موضوعات کلیدی است.

وی با اشاره به حضور در روستای شیخ شبان، گفت: ادای احترام به شهدا و استمداد از روح بلند آن ها و رسیدن خدمت خانواده معظم شهدا را وظیفه خود دانستم. 

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: از مشکلاتی که مردم این منطقه داشتند اختلاف با منابع طبیعی بود و مدعی بودند رایی صادر و اجرا نشده است. تاکید شد که حتما و در اسرع وقت شورای حفظ حقوق بیت المال با حضور سازمان های ذیربط تشکیل شود و موضوع در دستور کار قرار گیرد و ظرف زمانی سه ماه را برای حل این مشکل درنظر گرفتیم.

آیت الله رئیسی با اشاره به اعزام پانزده تیم کارشناسی برای بررسی مسائل استان چهارمحال و بختیاری گفت: نظام مسائلی که در این استان تعریف شد در دستور کار قرار گرفت و در جلسات این سفر موضوعات بررسی شد. 

وی با اشاره به دستاوردهای شانزدهمین سفر استانی خود، افزود: در جلسه شورای عالی قضایی بررسی های پانزده گروه و نیازمندی های استان مطرح شد. نزدیک هزار میلیارد ریال از منابع قوه قضاییه و منابع استانی برای مشکلات پزشکی قانونی، زندانها، شورای حل اختلاف و مسائل مرتبط به دادگستری اختصاص دادیم. البته مهمتر از اصل سفر پیگیری مصوبات است و نتیجه پیگیری ها را باید مردم احساس کنند.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به عملکرد رسانه ها بیان داشت: رسانه ملی و عموم رسانه ها مسائل مرتبط با قوه قضاییه وپیگیری هایی که داریم را خوب مطرح می کنند. رسانه ها پل ارتباطی صادقی بین مردم و مسولین باشید و توقع نداریم همیشه نظرات ما برای مردم مطرح شود.

وی گفت: رسانه ملی در برخی بخش های خبری گاهی دغدغه هایی مانند خام فروشی را بعنوان یک موضوع مطرح می کند که ما بلافاصله به سازمان بازرسی می گوییم این موضوع را دنبال کنند.