باید نام، یاد و هدف حسین (ع) در همه جوامع بشری طنین‌افکن شود/ هیچکس نمی‌تواند مکتب شهید سلیمانی را از بین ببرد همانطور که مکتب اباعبدالله الحسین (ع) تا امروز از بین نرفته است
427

آیت الله رئیسی در مجمع ذاکرین حسینی:

باید نام، یاد و هدف حسین (ع) در همه جوامع بشری طنین‌افکن شود/ هیچکس نمی‌تواند مکتب شهید سلیمانی را از بین ببرد همانطور که مکتب اباعبدالله الحسین (ع) تا امروز از بین نرفته است

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه مکتب شهید سلیمانی و شهید ابومهدی را جلوه هایی از مکتب عاشورای حسینی دانست گفت: مکتب شهید سلیمانی چون متصل به امتداد جریان عاشوراست ماندگار می ماند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله رئیسی در جریان سفر به استان اردبیل، همزمان با شب شهادت امام حسن مجتبی(ع) در مجمع ذاکرین حسینی اردبیل، ضمن عرض تسلیت ایام ماه صفر گفت: صمیمانه از برگزارکنندگان این جلسه و شاعران بزرگوار و مداحان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) که این جلسه را با کلام و صدای خود نورانیت بخشیدند تشکر می کنم.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه عده ای می خواستند در عاشورا وجود مبارک اباعبدالله الحسین (ع) باقی نماند و برای همیشه تاریخ از بین برود، عنوان کرد:  دشمنان می خواستند نام و یاد و کربلای حسین(ع) نه بر زبان ها بماند نه در دل ها باشد و نه در جامعه حکمفرما باشد.

آیت الله رئیسی اربعین را نماد و نمود عاشورای حسینی دانست و گفت: رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت های امام علی(ع)، حضرت زهرا(س) و امام حسن(ع) اربعین ندارند اما به راستی چرا شهادت امام حسین (ع) اربعین دارد؟ چون دشمنان می خواستند نامی از حسین(ع) باقی نماند.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه دشمن می خواست عاشورا روز پایان عاشوراییان باشد اما خواست خدا این بود که عاشورا آغاز عاشوراییان باشد، گفت: عاشورا روز آغاز و تولد است و تا زمانی که زمین، زمین است و زمان، زمان، عاشورا باقی می ماند.

آیت الله رئیسی گریه برای حضرت سیدالشهدا(ع) را یکی از راه های تقرب به پروردگار و افضل قربات الی الله دانست و عنوان کرد: باید نام، یاد و هدف حسین(ع) در همه جوامع بشری طنین‌افکن شود.

رئیس قوه قضاییه افزود: تا آدم قلبش نسوزد و دلش آتش نگیرد، اشک بر گونه های او پیوند نمی زند و اشک بر اباعبدالله الحسین(ع) به معنای پیوند حسین ابن علی (ع) با قلب آدمی است.

آیت الله رئیسی مکتب شهید سلیمانی و شهید ابومهدی را جلوه هایی از مکتب عاشورای حسینی دانست گفت: مکتب شهید سلیمانی چون متصل به امتداد جریان عاشوراست ماندگار می ماند.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه هیچکس نمی تواند مکتب شهید سلیمانی را از بین ببرد همانطور که مکتب اباعبدالله الحسین (ع) تا امروز از بین نرفته است، اظهار کرد: جرم مدافعان حرم چه بود؟ آیا مدافعان حرم جز دفاع از حق و دین و ناموس اسلام، کاری می کردند؟

آیت الله رئیسی با تاکید بر لزوم زنده نگه داشتن روضه اباعبدالله الحسین (ع) و گریه برای شهدای کربلا، گفت: علم روضه باید بر پا بماند چون روضه همه چیز ماست؛ روضه قلب و دین ماست؛ درست است که امسال به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی نمی توانیم خودمان را به کربلا برسانیم اما می توانیم به پشت بام خانه ها برویم و از همانجا به اباعبدالله الحسین(ع) سلام دهیم.

رئیس قوه قضاییه در پایان صحبت های خود، وجود 3 هزار و 400 شهید استان اردبیل در دفاع مقدس را نشانه ای از دلدادگی مردم این خطه از کشورمان به حضرت سیدالشهدا(ع) و مکتب عاشورا دانست.

گفتنی است در این مراسم جمعی از شعرا و مادحین اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به شعرخوانی و مر ثیه سرایی به گویش های فارسی و آذری پرداختند.