تاکید آیت‌الله رئیسی بر رسیدگی به تک‌تک نامه‌های مردم اردبیل در جریان سفر استانی
120

در جلسه شورای عالی قضایی استان اردبیل صورت گرفت

تاکید آیت‌الله رئیسی بر رسیدگی به تک‌تک نامه‌های مردم اردبیل در جریان سفر استانی

رئیس قوه قضاییه در جلسه شورای عالی قضایی استان اردبیل بر رسیدگی به تک‌تک نامه‌های مردم اردبیل در جریان سفر استانی تاکید کرد و گفت: انتظار من این است که دوستان حاضر در جلسه نامه‌های ارسالی از ناحیه دفتر را جدی بگیرند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه،  آیت الله رئیسی در جریان هفدهمین سفر استانی خود، در جلسه شورای عالی قضایی استان اردبیل اظهار کرد: برداشت کلی ما این است که عملکرد مدیریت قضایی در استان اردبیل عملکردی خوب و قابل ستایش است.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به جمع آوری حدود ۳ تا ۴ هزار نامه مردمی در استان اردبیل گفت: ویژگی این نامه ها این است که مربوط به سفر ماست و مردم با این امید که رئیس قوه قضاییه به استان آنها سفر کرده است نامه را نوشته اند و انتظار حل مشکل خود را دارند.

آیت‌الله رئیسی ضمن تاکید بر رسیدگی به تک تک نامه‌های مردمی گفت: انتظار من این است که دوستان حاضر در جلسه نامه‌های ارسالی از ناحیه دفتر را جدی بگیرند و حتی اگر لازم شد به نگارنده نامه زنگ بزنند و مثلا بگویند در خصوص موضوعی که شما در نامه نوشتید کاری از دست ما برنمی‌آید و ما نامه را به سازمان یا مرکزی دیگری ارسال می‌کنیم که کار شما انجام شود.

«غلامحسین اسماعیلی» سخنگوی قوه قضاییه هم در این جلسه گفت: ۵ پروژه پیشبینی شده برای استان اردبیل در سال ۱۴۰۰ از محل اعتبارات عمومی خواهد بود که در صورت تصویب شدن، ۶۶ میلیارد تومان از محل اعتبارات عمومی برای آن اختصاص پیدا می کند.

محمدباقر ذوالقدر معاون راهبردی قوه قضاییه نیز در این جلسه با بیان اینکه  ۲۳ شهریور هیئتی در قالب ۱۷ تیم به استان اردبیل اعزام شدند و نظارت دقیقی بر روی عملکرد دادگستری استان اردبیل و دادگستری‌های شهرستان‌ها و سازمان‌های تابعه قوه قضاییه استان صورت گرفت، اظهار کرد: عملکرد واحدهای قضایی استان اردبیل در اغلب موارد از حد متوسط کشوری بالاتر است.

وی با بیان اینکه متوسط توقف پرونده در دادگستری‌های استان اردبیل ۷۹ روز است، گفت: میزان خروجی پرونده‌های قضایی نسبت به میزان ورودی آن در استان اردبیل افزایش یافته است.