اربعین پیام پیروزی جریان مقاومت بر سازش و تسلیم است/ «جنگ اقتصادی» سال هاست به کشور ما تحمیل شده اما آنچه جلوی قلدری دشمن را می‌گیرد «اقتدار» است/ نیروی انتظامی اجازه ندهد محلات و کوچه‌ها جولانگاه اشرار شود
166

آیت الله رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضاییه:

اربعین پیام پیروزی جریان مقاومت بر سازش و تسلیم است/ «جنگ اقتصادی» سال هاست به کشور ما تحمیل شده اما آنچه جلوی قلدری دشمن را می‌گیرد «اقتدار» است/ نیروی انتظامی اجازه ندهد محلات و کوچه‌ها جولانگاه اشرار شود

رئیس قوه قضاییه با تأکید بر لزوم توجه دولت به معیشت مردم به وزیر صمت تذکر داد که با فعال کردن سامانه های شفافیت چرخه تولید تا توزیع و مصرف کالا، مانع از فعالیت قاچاقچیان و دلالان شود تا مردم از واقعی بودن قیمت ها در بازار مطئمن شوند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در جلسه صبح امروز شورای عالی قوه قضاییه، با گرامیداشت هفته ناجا، به نیروهای انتظامی تأکید کرد با کسانی که می خواهند امنیت جامعه را مختل کنند و در دل مردم هراس به وجود آورند، قاطعانه برخورد کنند.

نباید اجازه داد کوچه ها و محلات جولانگاه اشرار باشد   
رئیس قوه قضاییه گفت: نیروهای انتظامی باید مقتدرانه در برابر اشرار، سارقان و زورگیران ظاهر شوند و اجازه ندهند این افراد با کوچک ترین شرارتی در سطح شهر یا حاشیه شهرها، کوچه ها و محله ها را برای زن و بچه مردم ناامن کنند.

آیت الله رئیسی با تقدیر از عملکرد نیروی انتظامی و تأکید بر تداوم همکاری دادستان ها و قضات با این نیرو در تأمین امنیت جامعه، خاطر نشان کرد: ارفاقات قانونی که در برخی مجازات های قضایی در نظر گرفته شده، شامل افراد جسور، شرور و مجرمان سابقه دار نمی شود.

وزیر صمت چرخه تولید تا مصرف کالا را شفاف کند  
رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش بر لزوم توجه دولت به معیشت و زندگی مردم تأکید کرد و نظارت بر بازار و فرایند تولید تا توزیع کالاهای اساسی و اقلام مورد نیاز مردم را ضروری دانست و تأکید کرد هرچه این روند شفاف تر باشد، راه برای سوداگران و دلالان و مفسدان اقتصادی بسته خواهد شد.

آیت الله رئیسی با اشاره به «نقش نظارت و شفافیت در کاهش قاچاق» به وزیر جدید صمت متذکر شد که کد رهگیری و سامانه های شفاف سازی چرخه تولید و تأمین تا توزیع و مصرف کالاها را فعال کند تا مردم نسبت به خرید کالاهای مورد نیازشان به قیمت واقعی اطمینان حاصل کنند.

اقتدار مانع قلدری دشمن است؛ اجازه ندهیم دشمن گستاخ تر شود
رئیس قوه قضاییه در ادامه با اشاره به جنگ اقتصادی و رسانه ای دشمن که سال هاست علیه ملت ایران در جریان است، خاطر نشان کرد: آنچه جلوی قلدری دشمن را می گیرد، نشان دادن اقتدار است و هر گونه ضعف و سستی و کم کاری در این راه، دشمن را گستاخ تر می کند.

آیت الله رئیسی با بیان این که هرگاه مسئولان مقتدرانه مقابل دشمن ایستادند پیروزی حاصل شده است، به مسئولان هشدار داد رهنمودهای امام و رهبری را سرلوحه کار خود قرار دهند و از هر گونه اظهار عجز و سستی و ضعف در برابر دشمن پرهیز نمایند.

مردم اظهار ناتوانی مسئولان در حل مشکلات را نمی پذیرند
رئیس دستگاه قضا «امیدآفرینی» را راهبرد اساسی امروز نظام عنوان و تصریح کرد: مردم اظهار عجز و القای ناتوانی مسئولان مسئولان در حل مشکلات کشور را نمی پذیرند و خواستار همت و کار و تلاش آنها برای گره گشایی از امور هستند.

آیت الله رئیسی در همین راستا متذکر شد: دشمن به دنبال القای یاس و ناکارآمدی است و در این شرایط هر مسئولی در قوه مجریه یا دستگاه قضا و هر صاحب منصبی که با اقدام و عمل خود در جامعه امید ایجاد کند، در جهت راهبرد اساسی نظام حرکت می کند.

اربعین نمادی است تا پیام عاشورا تحریف نشود
رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش با تسلیت ایام اربعین حسینی اظهار داشت: اربعین نمادی از عاشوراست تا پیام عاشورا که مقاومت و ایستادگی بود، تحریف نشود.

رئیس قوه قضاییه اربعین را پیام آور پیروزی جریان مقاومت بر سازش و تسلیم دانست و افزود: همه درس هایی که یک انسان برای تعالی و تکامل نیاز دارد، در تابلوی زیبای عاشورا و تابلوی نورانی اربعین به نمایش درآمده و گرامیداشت اربعین از نشانه های شناخت مؤمن است.

تأکید بر برگزاری مراسم اربعین با رعایت اصول بهداشتی
آیت الله رئیسی از عاشورا به عنوان مشق ظهور و از اربعین به عنوان عنصری تمدن ساز یاد و ابراز امیدواری کرد مردم ایران و دلدادگان حسینی در اقصی نقاط جهان، امسال نیز اربعین حسینی را با رعایت اصول بهداشتی گرامی دارند و به ابعاد قیام عاشورا و درس های آن بپردازند.

دولت هنوز غرامت جانباختگان هواپیمای اوکراینی را نداده است
در این نشست، حجت الاسلام والمسلمین بهرامی رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح از انجام مراحل تخصصی بررسی ها در مورد سقوط هواپیمای اوکراینی خبر داده و گفت: سازمان قضایی نیروهای مسلح برای بررسی دقیق تر پرونده، اقدام به شبیه سازی حادثه نیز کرده است.

وی افزود: آنچه در حال حاضر لازم است به صورت جدی از سوی دولت پیگیری و اجرا شود، موضوع پرداخت غرامت به خانواده های حادثه دیده است که با وجود پیگیری های این سازمان هنوز محقق نشده است.

رئیس قوه قضاییه با تقدیر از اقدامات سازمان قضایی نیروهای مسلح در پیگیری پرونده سقوط هواپیمای اوکراینی، تبیین دقیق ابعاد و زوایای حقوقی مساله برای خانواده های جانباختگان در این سانحه هوایی را در اطمینان بخشی به آنها نسبت به تلاش دستگاه قضا برای پیگیری حقوقشان مؤثر دانست و نسبت به پیگیری موضوع پرداخت غرامت به خانواده های آسیب دیده در جلسه مسئولان عالی قوا تأکید کرد.