خون مطهر شهدا از عالم جهل‌زدایی می‌کند/ نفرت مردم دنیا از اسرائیل و آمریکا روز به روز بیشتر می‌شود
167

آیت الله رئیسی در حسینیه جماران شهرستان بیرجند:

خون مطهر شهدا از عالم جهل‌زدایی می‌کند/ نفرت مردم دنیا از اسرائیل و آمریکا روز به روز بیشتر می‌شود

رئیس قوه قضاییه مکتب شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس را در امتداد مکتب عاشورا دانست و با بیان اینکه خون مطهر شهدا از عالم جهل‌زدایی می‌کند، گفت: خون کسی که در مسیر سیدالشهدا(ع) به دیدار معبود می‌شتابد چون متصل به خون اباعبدالله الحسین(ع) است، هرگز ضایع نمی‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله رئیسی نماینده مردم استان خراسان جنوبی در مجلس خبرگان  و نائب رئیس مجلس خبرگان رهبری،  همزمان با شب اربعین حسینی در حسینیه جماران شهرستان بیرجند حاضر شد و با تاکید بر قرائت زیارت اربعین در روز اربعین حسینی، اظهار کرد: امام حسین(ع) امام السالکین است و سلوک با اربعین حاصل می‌شود.

آیت الله رئیسی اربعین را نشانه‌ای برای پیروزی راهبرد مقاومت در عین تسلیم شدن ظاهری دانست و گفت: سال 61 هجری قمری یک نقطه آغاز است چرا که عاشوراییان در این روز متولد شدند.

آیت الله رئیسی اربعین را نماد و نمود عاشورای حسینی دانست و گفت: رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت های امام علی(ع)، حضرت زهرا(س) و امام حسن(ع) اربعین ندارند اما به راستی چرا اربعین شهادت امام حسین (ع) تا این حد و اندازه پرشور برگزار می شود؟ چون دشمنان می خواستند نامی از حسین(ع) باقی نماند.

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر این نکته که دشمنان می خواستند که عاشورا، روز مرگ عاشوراییان باشد اما باذن‌الله عاشورا روز تولد عاشوراییان شد، افزود: دشمنان در صحرای کربلا سرها را از بدن‌ها جدا کردند و با اسب‌های خود بر پیکرهای شهدا تاختند تا عاشورا نماند اما تقدیر الهی اینگونه بود که عاشورا بماند.

آیت الله رئیسی مکتب عاشورا را مکتبی انسان‌ساز، مقاوم‌ساز و موحدساز خواند و عنوان کرد: عاشورا کارخانه تولید انسان انقلابی، مقاوم، ظلم‌شناس و ظلم‌ستیز است.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به شیوع ویروس کرونا در جهان و به تبع آن برگزاری متفاوت مراسم اربعین امسال، اظهار کرد: امسال به خاطر مسئله کرونا نمی‌توان اربعین را با رونق هر ساله برگزار کنیم اما اطمینان داریم که جریان اربعین روز به روز و سال به سال بیشتر از قبل دل‌ها را متوجه عاشورا و ملت‌های بیشتری را جذب حسین ابن علی(ع) می‌کند.

آیت‌الله رئیسی جریان امام حسین(ع) و جریان یزیدیان را دارای امتداد راهبردی در عصر کنونی دانست و گفت: امتداد جریان عاشورا امتدادی ماندگار است اما امتداد جریان یزیدیان، ماندگار نخواهد بود چرا که قانون خداوند متعال این است که باطل از بین رفتنی است.

رئیس قوه قضاییه مکتب شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس را در امتداد مکتب عاشورا دانست و با بیان اینکه خون مطهر شهدا از عالم جهل‌زدایی می‌کند، گفت: خون کسی که در مسیر سیدالشهدا(ع) به دیدار معبود می‌شتابد چون متصل به خون اباعبدالله الحسین(ع) است، هرگز ضایع نمی‌شود.

آیت الله رئیسی درادامه با بیان اینکه خون شهدا از عالم جهل‌زدایی می‌کند، اظهار داشت: همانگونه که در زمان امویان و عباسیان، مردم گرفتار جاهلیت بودند، مردم امروز دنیا گرفتار جاهلیت مدرن هستند که با «ایسم»‌های مختلف شناخته می‌شوند.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به ویژگی‌های جاهلیت مدرن گفت: جاهلیت مدرن که امپراطوری رسانه‌ای دنیای امروز را در اختیار دارد، نشان‌دهنده بدترین، زشت‌ترین و کریه‌ترین مسائل اخلاقی است.

آیت الله رئیسی از داعش به عنوان یکی از دست پرورده‌های جاهلیت مدرن یاد کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در ابتدای پیدایش داعش گفتند که این گروه از جنسی صهیونیستی برخوردار است و گذشت زمان هم این موضوع را اثبات کرد و بعدها خود مقامات آمریکایی هم اعتراف کردند که داعش را ما تشکیل دادیم.

رئیس قوه قضاییه همچنین با اشاره به عادی سازی روابط امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی بیان کرد: ما آنچه که امروز در امارات و بحرین اتفاق افتاده را مربوط به ملت‌های امارات و بحرین نمی‌دانیم بلکه این کار را نتیجه خیانت دولت‌های وابسته آنان قلمداد می‌کنیم.

آیت الله رئیسی با اشاره به نفرت روزافزون مردم دنیا نسبت به اسرائیل و آمریکا، عنوان کرد: یکی از مصادیق امتداد راهبردی یزیدیان در زمانه فعلی، از مردم و حتی از خدا هم خجالت نمی‌کشد و به جنایت هولناک و بزرگ خودش در به شهادت رساندن شهید سلیمانی افتخار می‌کند.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه تمام مردم منطقه، شهید سلیمانی را به عنوان قهرمان ضدتروریست منطقه می شناسند، تصریح کرد: سردار سلیمانی ظرفیت عظیم نیروهای منطقه را شناسایی کرد و آنها را برای استیفای حقوق ملت‌هایشان به کار گرفت.

رئیس قوه قضاییه در پایان تضمین سعادت‌مند شدن ابناء بشر را در گرو ارتباط با حسین‌ابن‌علی(ع) دانست و بیان کرد: همانگونه که انقلاب اسلامی ایران یکی از جلوه‌های عاشورای حسینی است بسیاری از حرکات اسلامی امروز جبهه مقاومت نیز برگرفته از جلوه‌های عاشورای حضرت سیدالشهدا(ع) هستند.