مکتب بسیج همان مکتب ارزشمندی است که امثال شهید سلیمانی از آن برخاستند/ دستگاه قضایی به‌عنوان ملجا مردم باید سرشار از روحیه و همت بسیجی باشد
105

آیت الله رئیسی در پیامی به مناسبت فرا رسیدن هفته بسیج:

مکتب بسیج همان مکتب ارزشمندی است که امثال شهید سلیمانی از آن برخاستند/ دستگاه قضایی به‌عنوان ملجا مردم باید سرشار از روحیه و همت بسیجی باشد

رئیس قوه قضاییه با صدور پیامی خطاب به بسیجیان سراسر کشور، فرا رسیدن هفته بسیج را به آنها تبریک گفت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله سید ابراهیم رئیسی، همزمان با پنجم آذر، سالروز صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل بسیج 20 میلیونی با صدور پیامی خطاب به بسیجیان سراسر کشور، ضمن تبریک این روز تاکید کرد که اگر روحیه بسیجی در مبارزه با فساد، مطالبه حقوق عامه بر زمین مانده و نادیده گرفته شده و مقابله با ترک فعل مسئولین به کمک قوه قضاییه بیاید، بسیاری از مشکلات امروز کشور به راحتی قابل حل شدن است.

متن کامل پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

پنجم آذر ماه  1358 از روزهای بزرگ و خاطره انگیز تاریخ پرشکوه انقلاب اسلامی است که سند تاسیس نهادی جهادی و مردمی به امضای قائد عظیم الشان انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) رسید. تاسیس شجره مبارکه بسیج بیست میلیونی ریشه در باور «مردم محور» امام راحل رضوان الله تعالی علیه داشت که کوشید تا از اعجاز حضور مردم برای فتح همه قلل افتخار و ایستادگی بهره گیرد.

بسیج و روحیه بسیجی، ترکیبی است از ایمان عمیق به لطف و یاری خداوند متعال، دردمندی و دغدغه داشتن، آمادگی برای حضور در میدان عمل و گذشتن از خود و خواسته های خود برای تحقق اهداف بلند انقلاب اسلامی و خدمت به مردم ایران اسلامی و کوتاه نیامدن تا رسیدن به هدف بلند و عالی. بسیج و همه اجزای آن مومنانه به انقلاب اسلامی و آرمان هایش عشق می ورزند و آماده هرنوع فداکاری برای تداوم و اتصال این نهضت خونین به انقلاب جهانی مهدوی عج هستند.

همین روحیه است که موجب شده تا هر جا سخن از یاری به محرومان، آسیب دیدگان و دردمندان هست، هر جا سخن از تلاش جهادی برای رسیدن به اهدافی بلند و دست نیافتنی است، هر جا صحبت از فتح سنگرهای بزرگ پیش رو است، بسیج و روحیه بسیجی یکی از اولین های آن میدان باشد.

مکتب بسیج همان مکتب ارزشمندی است که امثال شهید سلیمانی به‌عنوان الگوهای بی‌بدیلِ حرکت جهانی انقلاب اسلامی از آن برخاستند و با ایمان راسخ و مجاهدت در راه خدا، نه تنها برای ملت ایران و نظام اسلامی امنیت آفریدند بلکه نقشه‌های جبهه وسیع دشمنان ملتهای مسلمان را در منطقه نقش بر آب کرده و امریکا جنایتکار را از منطقه غرب آسیا اخراج کرد.

تقویت روحیه بسیجی نیاز همیشگی ملت و مسئولان برای پیشرفت و عبور از موانع است؛ دستگاه قضایی به‌عنوان ملجأ مردم باید سرشار از روحیه و همت بسیجی باشد. روحیه بسیجی در دستگاه قضایی یعنی تلاش بی‌وقفه برای گسترش عدل، مبارزه بی‌امان و خستگی‌ناپذیر با اژدهای هفت‌سر فساد در همه ابعاد و انواع آن، دفاع از آزادی‌های مشروع مردم و احیاء حقوق بر زمین‌مانده و متروک آنان، ستاندن بی‌مجامله حق مظلومان و منکوب کردن متجاوزان به حقوق مردم.

همین روحیه اگر در زمینه مبارزه با فساد، مطالبه حقوق عامه بر زمین مانده و نادیده گرفته شده و مقابله با ترک فعل مسئولین به کمک قوه قضاییه بیاید، بسیاری از مشکلات امروز کشور به راحتی قابل حل شدن است.

به ارواح مطهر بسیجیان شهید این خاک درود می فرستیم و از امام بسیجیان یاری می طلبیم تا سربازانی مطیع و کارآمد برای رهبر معظم انقلاب و این شجره طیبه باشیم.

سید ابراهیم رئیسی
رئیس قوه قضاییه