درخواست‌های مردمی واصله در جریان سفر استانی یک به یک پاسخ داده شود/ لزوم تسریع در تبدیل کاروانسرای عباسی سمنان به یک مرکز فرهنگی
89

رئیس قوه قضاییه در شورای قضایی سمنان:

درخواست‌های مردمی واصله در جریان سفر استانی یک به یک پاسخ داده شود/ لزوم تسریع در تبدیل کاروانسرای عباسی سمنان به یک مرکز فرهنگی

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه به عنوان مسئول وظیفه داریم نسبت به حقوق مردم و حقوق عامه پاسخگو باشیم، گفت: یکی از مسائل مهم در حقوق عامه این است که مردم از مسئولان می‌خواهند که آنچه حقشان است را دنبال کنند و حتی اگر حق با کسی نبود نیز باید موضوع برای او تبیین شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله رئیسی در جلسه شورای قضایی استان سمنان ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته در مجموعه قضایی این استان، گزارش عملکرد ارائه شده را قابل تقدیر عنوان کرد و گفت: آمارها و گزارش‌ها بیانگر تلاش همکاران قضایی است و استان سمنان جزو استان‌های خیلی خوب قوه قضاییه تلقی می‌شود.

آیت الله رئیسی با اشاره به ارائه نامه و درخواست از سوی مردم در جریان سفرهای استانی گفت: مردم با امید این درخواست ها را ارائه کرده اند. رئیس کل دادگستری استان سمنان یک یک درخواست‌های مردمی در جریان سفر استانی را به صورت خاص پیگیری کند و ضمن پاسخگویی به یکایک نامه‌ها، درخواست کنندگان را در جریان وضعیت رسیدگی به درخواست‌های شان قرار دهد.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه به عنوان مسئول وظیفه داریم نسبت به حقوق مردم و حقوق عامه پاسخگو باشیم، گفت: یکی از مسائل مهم در حقوق عامه این است که مردم از مسئولان می‌خواهند آنچه حقشان است را دنبال کنند و حتی اگر حق با کسی نبود نیز باید موضوع برای او تبیین شود. 

آیت الله رئیسی تصریح کرد: هم باید حکم را درست و عادلانه صادر کرد و هم باید حکم عادلانه را برای مجموعه مرتبط با این حکم تبیین نمود.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش بر تسریع در تبدیل کاروانسرای عباسی سمنان به یک مرکز فرهنگی، تاکید کرد.

آیت الله رئیسی خطاب به اعضای شورای قضایی استان سمنان، گفت: نسبت به کرامت ارباب رجوع و ارتباطات ناسالم با مجموعه‌ها، همواره باید حساسیت وجود داشته باشد تا سازمان اداری در سمنان سالم و پاک بماند.

رئیس قوه قضاییه اشاره‌ای نیز به وضعیت اشتغال زندانیان در استان سمنان داشت و بیان کرد: رئیس سازمان زندان‌ها، نسبت به اشتغال زندانیان همت خوبی دارند و سطح اشتغال زندانیان در استان سمنان باید به 50 درصد برسد؛ چراکه هرچه اشتغال زندانیان بیشتر شود، شاهد کاهش ناهنجاری‌ها در زندان و بازسازی شخصیت زندانی خواهیم بود.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که همکاری‌های صورت گرفته در استان سمنان منجر به افزایش اعتماد عمومی مردم به دستگاه قضایی و کارآمدی سازمان‌ها و ادارات شود.

گفتنی است در جریان این سفر نمایندگان رئیس قوه قضاییه با حضور در واحدهای مختلف قضایی به مشکلات مراجعه کنندگان رسیدگی کردند.