امکان جدایی ایران و عراق وجود ندارد
293

آیت الله رئیسی در دیدار با اقشار مختلف مردم عراق:

امکان جدایی ایران و عراق وجود ندارد

رئیس قوه قضاییه گفت: همانطور که شاعر می‌گوید «ایران و العراق لا یمکن الفراق» امکان جدایی ایران و عراق وجود ندارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در دیدار با اقشار مختلف مردم عراق، از مردم این کشور به عنوان ملتی مقاوم، ملتی قهرمان، ملتی متحد با طوایف مختلف، ملتی با ایمان و مسلمان، ملتی عزیز شده و بزرگوار، و نماد پایداری و مقاومت یاد کرد و گفت:هنگامیکه متحد باشید و دست در دست همدیگر گذاشته باشید، از تهدیدهای مستکبران تاثیر نمی‌پذیرید.

آیت الله رئیسی خطاب به مردم عراق با طرح این سئوال که آیا می‌دانید چگونه ملت ایران در خانه‌هایشان از شما یاد می‌کنند، گفت: ملت ایران به عنوان ملت میزبان، کریم، بزرگوار و صاحب ویژگی‌های خوب از شما یاد می‌کنند؛ لذت سفر اربعین و معنویات آن را بازگو می‌نمایند و هر ایرانی از حسن میزبانی و کرامت شما می‌گوید.

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: همانطور که شاعر می‌گوید «ایران و العراق لا یمکن الفراق» امکان جدایی ایران و عراق وجود ندارد؛ چگونه جدا شوند؟

آیت الله رئیسی ادامه داد: روابط بین ملت‌های ایران و عراق، روابطی عمیق و تاریخی است و ریشه آن در تمدن دو کشور نهفته است.

رئیس قوه قضاییه خاطرنشان کرد: تاریخ اسلام در عراق، در تاریخ مرجعیت شیعه و حوزه علمیه نجف اشرف ریشه دوانده و مرجعیت بزرگوار عراق در مقابله با استعمار، استکبار و تروریسم، پایدار و مقاوم بوده است؛ از فتوای مرحوم آیت الله میرزای شیرازی و پیشنهادات و توصیه‌های حضرت امام (ره) تا فتوای آیت الله سیستانی در مقابله با داعش.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه ما در جمهوری اسلامی ایران همراه ملت و حکومت عراق برای ساخت این کشور هستیم، گفت: نقش برجسته و عظیم عشایر شجاع، نیروهای مسلح، ارتش، حشدالشعبی، نیروهای مبارزه با تروریسم، گروه‌های مقاومت، پلیس فدرال عراق، پیشمرگه‌ها و همه نیروهای مردمی عراق برای ایجاد امنیت این کشور، نقشی است که نمی شود آن را نادیده گرفت.

آیت الله رئیسی خاطرنشان کرد: آروز داریم، عراق، امنیت، ثبات و رفاه داشته باشد. ما همچنین به برکت توصیه‌ها و رهنمودهای حضرت امام خامنه‌ای و به برکت خون شهدایمان، برای همیشه در کنار شما خواهیم ماند.

آیت الله رئیسی گفت: علی‌رغم هیاهوها، دسیسه‌ها و نیرنگ‌های رسانه‌ای دشمنان، عراق قوی حتما هدف برادران شما در جمهوری اسلامی ایران است.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه در اولین حضور در مرقد مطهر حضرت امام رضا(ع) به نیابت از شما زیارت خواهم کرد، از دیدار با مردم عراق ابراز خوشحالی نمود و یاد شهدای بزگوار شهید حاج قاسم سلیمانی و آقای ابومهدی المهندس را گرامی داشت.