معامله واگذاری کارخانه قند یاسوج ابطال، کارخانه از شخصی که با ثمن بخس آن را دریافت کرده بود پس گرفته و پلمب کارخانه نیز شکسته شد
120

آیت الله رئیسی در بازدید از کارخانه قند یاسوج:

معامله واگذاری کارخانه قند یاسوج ابطال، کارخانه از شخصی که با ثمن بخس آن را دریافت کرده بود پس گرفته و پلمب کارخانه نیز شکسته شد

رئیس قوه قضاییه از کارخانه قند یاسوج که در پی واگذاری‌های غیر اصولی تعطیل شده بود، بازدید کرد و با چند نفر از نمایندگان کارگران این کارخانه که مدت 5 سال از تعطیلی آن می گذرد، گفتگو کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله سیدابراهیم رئیسی در ادامه سفر به استان کهگیلویه و بویر احمد، در حضور خبرنگاران از کارخانه قند یاسوج که در پی واگذاری‌های غیر اصولی تعطیل شده بود، بازدید کرد و با چند نفر از نمایندگان کارگران این کارخانه که مدت 5 سال از تعطیلی آن می گذرد، گفتگو کرد.

رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه کارخانه قند یاسوج با وسعت 42 هکتار به عنوان یک مرکز تولیدی بزرگ در کشور نباید تعطیل می‌شد، اظهار کرد: گذشت ۵ سال از تعطیلی این کارخانه و راه اندازی نشدن مجدد آن، به هیچ عنوان قابل توجیه نیست.

آیت الله رئیسی ادامه داد: با همکاری مسئولان محلی و دادگستری، معامله واگذاری کارخانه قند یاسوج ابطال و کارخانه از شخصی که با ثمن بخس آن را دریافت کرده بود پس گرفته شده و پلمب کارخانه نیز شکسته شد.

رئیس قوه قضاییه ضمن ابراز امیدواری نسبت به راه اندازی مجدد کارخانه قند یاسوج با همت کارگران و همکاری استاندار و مسئولان محلی و امام جمعه یاسوج، گفت: استاندار و رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفته‌اند که در اینجا نیروی کار تا هزار نفر قابل افزایش است؛ به ناروا و ناحق نباید کارخانه‌ای در این وضعیت تعطیل شود. به هیچ عنوان این امکانات مجاز به توقف نبوده و با اقداماتی که دستگاه قضایی با همکاری استانداری انجام داده است، ان شاءالله ظرف مدت بسیار کوتاهی چرخ‌های تولید در این کارخانه راه خواهد افتاد.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه امید داریم با همت و تلاش همگان و عنایت پروردگار، کارخانه قند یاسوج دوباره به تولید بازگردد و پس از ۵ سال تولید در آن از سر گرفته شود، گفت: هرگز اجازه نخواهیم داد این کارخانه و امثال آن که ثروت ملی محسوب می‌شود تعطیل شوند.

آیت الله رئیسی با اشاره به لزوم تلاش مسئولان بانکی برای راه اندازی مجدد کارخانه قند یاسوج، گفت: از مسئولان بانکی می‌خواهیم در رابطه با راه اندازی دوباره این ثروت ملی هر آنچه در توان دارند به صحنه بیاورند تا کارخانه قند یاسوج در سال جهش تولید، جلوه جهش تولید شود.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه نباید به کسی که دنبال منافع خودش است میدان داده شود، گفت: یکى از بخش هایى که باید در این رابطه فعال شود رسانه ها هستند که می توانند با پیگیری های خود، مانع از به تاراج رفتن سرمایه های کشور باشند البته مسوولین نیز باید وظیفه خود را به درستی انجام دهند.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد دارای جوانان خوش فکر و کارآمدى است، تاکید کرد که نیروى انسانى کارآمد، بهترین سرمایه برای افزایش تولید هستند.