اختصاص یک هزار و سیصد میلیارد ریال به منظور رفع مشکلات دادگستری و سازمان‌های تابعه دستگاه قضایی کهگیلویه و بویراحمد
237

آیت‌الله رئیسی در نشست خبری پایان سفر به کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد؛

اختصاص یک هزار و سیصد میلیارد ریال به منظور رفع مشکلات دادگستری و سازمان‌های تابعه دستگاه قضایی کهگیلویه و بویراحمد

رئیس قوه قضاییه پیرامون مصوبات نشست شورای عالی قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد، به قرائت گزارش هیات 25 نفره اشاره کرد و گفت: بر اساس بررسی‌ها مقرر شد یکهزار و سیصد میلیارد ریال به منظور رفع مشکلات دادگستری و سازمان‌های تابعه دستگاه قضایی این استان تخصیص یابد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در پایان سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد در نشست خبری دستاوردهای این سفر را تشریح کرد و با اشاره به دیدارهایی که در این سفر انجام شد، گفت: اولین برنامه بازدید از زندان بود که در این بازدید اشتغال 60 درصد از محکومان در جهت بازاجتماعی کردن زندانیان و بازسازی شخصیت آن‌ها مورد توجه قرار گرفت و امیدواریم این اشتغال به مرز 80 درصد برسد.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به درخواست‌های صورت گرفته در رابطه با انتقال زندان به خارج از شهر ضمن اعلام موافقت قوه قضاییه با این موضوع، تصریح کرد: در رابطه با زندان یاسوج بررسی‌های صورت گرفته حاکی از آن است که انتقال از داخل شهر به خارج از آن، امکان پذیر است و با همکاری مسئولان و سازمان زندان‌ها این اقدام می‌تواند صورت گیرد و در راستای سیاست‌های قوه قضاییه است.

آیت الله رئیسی بازدید از کارخانه قند یاسوج را مورد اشاره قرار داد و با غیرقابل توجیه خواندن تعطیلی پنج ساله این کارخانه با وجود زمینه اشتغال هزار نفری، اظهار کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی رئیس کل دادگستری واگذاری کارخانه ابطال و دستور رفع تصرف داده شد، برای راه اندازی این واحد تولیدی نیز اقداماتی از سوی مسئولان صورت گرفته است.

رئیس قوه قضاییه تاکید کرد: اکنون که موانع رفع شده و کارخانه قند یاسوج به بانک بازگشته است، بانک باید هرچه سریعتر همت کند تا با احیای این واحد تولیدی، مردم خرسند شوند.

آیت الله رئیسی که در جریان سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد ساعاتی در منطقه زلزله زده سی سخت حضور یافته بود، در این رابطه نیز گفت: برنامه ریزی سفر به این استان مربوط به قبل از حادثه زلزله بود ولی بعد از این حادثه به منظور ابراز همدردی در این مناطق حضور پیدا کردیم.

رئیس دستگاه قضا با تقدیر از حضور چندین ساعته استاندار در این مناطق و پیگیری رفع مشکلات در حوزه امدادرسانی، ابراز امیدواری کرد که اقدامات با قوت ادامه پیدا کند.

آیت الله رئیسی خاطرنشان کرد که پیگیری‌های مجدانه مسئولان به ویژه در حوزه مسکن، می‌تواند به مردم زلزله زده اطمینان دهد که رفع مشکلات آن‌ها دنبال می‌شود.

رئیس قوه قضاییه به اظهارات خود در جلسه شورای اداری نیز گریزی زد و با توجه به زلزله خیز بودن برخی نقاط کشور تاکید کرد که حتما باید سازمان نظام مهندسی، شهرداران، شوراهای شهر و روستا و دهیاران نظارت کنند تا ساخت و سازها بر اساس اصول درست برپا شود.

آیت الله رئیسی لزوم حفاظت از جنگل‌ها در استان کهگیلویه و بویراحمد را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد: جنگل‌ها ثروت های عظیم این استان هستند که باید از هرگونه آسیب و دست اندازی حفظ شوند و در این زمینه ضروری است متولیان اقدامات لازم را با جدید ادامه دهند.

ملاقات های مردمی صورت گرفته در یاسوج از سوی مسئولان قضایی نکته دیگری بود که مورد تاکید رئیس دستگاه قضا قرار گرفت.

آیت الله رئیسی رقم این ملاقات ها را یکهزار مورد اعلام و تاکید کرد که به این دست از شکایات و گزارش‌های مردمی در استان و مرکز با حساسیت برخورد و رسیدگی شود تا امید مردم افزون گردد.

رئیس قوه قضاییه پیرامون مصوبات نشست شورای عالی قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد، به قرائت گزارش هیات 25 نفره اشاره کرد و گفت: بر اساس بررسی‌ها مقرر شد یکهزار و سیصد میلیارد ریال به منظور رفع مشکلات دادگستری و سازمان‌های تابعه دستگاه قضایی این استان تخصیص یابد.

آیت الله رئیسی در ادامه به نشست با تعدادی از خانواده‌های جانباختگان حادثه هواپیمایی تهران-یاسوج و همچنین ایثارگران هفتاد درصد اشاره کرد.

رئیس دستگاه قضا ضمن تشکر از اصحاب رسانه و مسئولان استانی، ابراز امیدواری کرد در استان کهگیلویه و بویراحمد با توجه به وجود سرمایه‌های عظیم، گام‌های قابل توجهی در جهت رشد، پیشرفت و رسیدن به نقطه مورد انتظار مردم برداشته شود.