برگزاری کنگره شهدا جلوه حفظ زنجیره تواصی به حق و صبر است
210

آیت الله رئیسی در کنگره سرداران و چهار هزار شهید منطقه ۱۷ تهران:

برگزاری کنگره شهدا جلوه حفظ زنجیره تواصی به حق و صبر است

رئیس قوه قضاییه تبیین بیانات راهبری مقام معظم رهبری در روز عید مبعث مبنی بر «جریان تواصی» در جامعه را برای همگان ضروری دانست و گفت: برگزاری کنگره شهدا جلوه حفظ زنجیره تواصی به حق و صبر است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله سید ابراهیم رئیسی عصر امروز (جمعه) در بیست و یکمین کنگره سرداران و چهار هزار شهید منطقه ۱۷ تهران، نظر به «وجه الله» را رمز بقاء انسان عنوان کرد و گفت: شهید قبل از آنکه شهید باشد کریم است چون کرامت روحیه‌ای است که در یک انسان سالک جلوه می‌کند.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه شهید اهل بخشش جان ، مال، آبرو است، افزود: شهدا هر آنچه دارند را برای رضای پرورگار در طبق اخلاص می‌گذارند.

آیت الله رئیسی سپس بندگی خداوند، دشمن شناسی و دشمن ستیزی، دفاع از حق و حقیقت، دفاع از عدالت، ضدیت با تبعیض و فساد و فقر، زندگی با شرافت و عزتمندانه و همچنین تسلیم نشدن در برابر دشمن را پیام شهدا برای مردم دانست و خطاب به خانواده شهدا گفت: امروز برکات عزیزان شما در منطقه برای بیدار شدن و بیدار کردن عالم بسیار نقش آفرین است.

رئیس دستگاه قضا در ادامه سخنان خود، تبیین بیانات راهبری مقام معظم رهبری در روز عید مبعث مبنی بر «جریان تواصی» در جامعه را برای همگان ضروری دانست و عنوان کرد: برگزاری کنگره شهدا جلوه حفظ زنجیره تواصی به حق و صبر است.

آیت الله رئیسی یکی از پیام‌های مهم شهدا برای جامعه را تواصی به حق و صبر عنوان کرد و گفت: در یادواره شهدا سخن از حق خواهی، حق گرایی، دور کردن یاس از زندگی و همچنین ایستادگی، صبر و مقاومت است.

رئیس دستگاه قضا در ادامه با بیان اینکه دشمن برای ایجاد یاس و ناامیدی در مردم تلاش می‌کند ولی پیام شهدا به همه ما ایستادگی، امید و دیدن آینده‌ای بسیار روشن است، افزود: دشمن بیش از ۴۰ سال است توطئه می‌کند و طبق اعتراف خودش کاری از پیش نبرده است.

آیت‌الله رئیسی در پایان با تاکید بر اینکه آینده برای ملت ایران به برکت خون مطهر شهدا بسیار روشن خواهد بود، گفت: بسیاری از مشکلات به برکت خون شهدا و به دست توانای این ملت شهیدزاده و جوانان برومند حل خواهد شد.