آیت الله رئیسی با تعدادی از مراجعه کنندگان به دادگستری مازندران دیدار و گفتگو کرد
239

در جریان سفر به استان مازندران؛

آیت الله رئیسی با تعدادی از مراجعه کنندگان به دادگستری مازندران دیدار و گفتگو کرد

رئیس قوه قضاییه در جریان سفر به استان مازندران با تعدادی از مراجعه کنندگان به دادگستری این استان دیدار و دستورات لازم را برای رسیدگی به مشکلات آنها صادر کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله سید ابراهیم رئیسی امروز یکشنبه (24 اسفند) در جریان سفر استانی به مازندران، با تعدادی از مراجعه کنندگان به دادگستری این استان دیدار کرد.

رئیس دستگاه قضا در جریان این دیدارها، دستورات لازم را برای رسیدگی به پرونده های مطرح شده صادر کرد.

آیت الله رئیسی با تاکید بر اجرای کامل طرح کاداستر در کشور اظهار کرد: اجرای طرح کاداستر یکی از راهکارهای مهم برون رفت از مشکلات مربوط به دعاوی مربوط به مالکیت اراضی در کشور است.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه وقف فرع بر مالکیت است و واقف تنها زمانی می تواند ملک خود را وقف کند که مالکیتش بر آن ملک اثبات شده باشد، گفت: جنگل ها و رودخانه ها جزو انفال متعلق به دولت هستند و منافع آن برای مردم خواهد بود و هیچگاه شخصی نمی تواند مالکیتی بر جنگل‌ها و رودخانه‌ها داشته باشد.

رئیس قوه قضاییه همچنین در دیدار جمعی از اهالی روستای آق مشهد با بیان اینکه اصل مالکیت واقف جنگل‌های آق مشهد مورد تردید جدی است و در بررسی‌های متعدد کارشناسی، تاکنون مالکیت واقف و بالتبع موقوفه بودن این جنگل‌ها برای ما اثبات نشده است گفت: رای نهایی توسط دیوانعالی کشور صادر خواهد شد.