حمایت تسهیلاتی، حقوقی و قضایی از بخش خصوصی ضروری است/ توسعه یافتگی استان مازندران در گرو توسعه توامان بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی، صنعتی و گردشگری است
196

آیت الله سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورای اداری مازندران:

حمایت تسهیلاتی، حقوقی و قضایی از بخش خصوصی ضروری است/ توسعه یافتگی استان مازندران در گرو توسعه توامان بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی، صنعتی و گردشگری است

رئیس قوه قضاییه گفت: رئیس قوه قضاییه حمایت تسهیلاتی، حقوقی و قضایی از بخش خصوصی را ضروری دانست و گفت: رها کردن بخش خصوصی پس از واگذاری موجب بروز خسارت می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورای اداری استان مازندران، حمایت از مدیران خطرپذیر و شجاع را وظیفه همه دستگاه هایی دانست که دارای روحیه انقلابی هستند.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه در مسیر خدمت به مردم، حفظ سلامت دستگاههای اداری بسیار بااهمیت است، عنوان کرد: همگان باید نسبت به تخلف و انحراف حساسیت جدی داشته باشند و اجازه ندهند مطلقا کوچکترین فسادی در نظام اداری رسوخ کند. 

آیت الله رئیسی در همین زمینه تصریح کرد: مدیران دستگاههای اداری بیش و پیش از هر جایگاه و نظارت های برون سازمانی باید نسبت به انحرافات و تخلفات در زیر مجموعه خود حساسیت و آلرژی داشته باشند.

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر این نکته که امور باید به گونه ای مدیریت شوند که انجام تخلف برای متخلفان به سهولت صورت نگیرد و در مقابل کسانی که می خواهند مسیر قانونی را طی کنند، به راه تخلف نروند، افزود: دستگاههای اداری باید در امر شناساندن قانون و مقررات به مردم اهتمام جدی داشته باشند.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه در استان مازندران به واسطه حضور مردم متدین و تاریخ بلند این خطه، موضوع وقف از جمله موضوعات مطرح است، گفت: اراضی وقفی در این استان و سایر استان ها به صورت موردی در مراجع قضایی رسیدگی می شوند اما باید به صورت کلان، یک کارگروه در امر اراضی وقفی فعال شود تا جوانب مختلف این موضوع را شناسایی و کارشناسی کند.

رئیس قوه قضاییه حمایت تسهیلاتی، حقوقی و قضایی از بخش خصوصی را ضروری دانست و گفت: رها کردن بخش خصوصی پس از واگذاری موجب بروز خسارت می شود.

آیت الله رئیسی با اشاره به بازدید صبح امروز خود از کارخانه نساجی قائمشهر گفت: در این بازدید مشاهده کردیم که یک بخش از این کارخانه پس از واگذاری با خاک یکسان شده است و فردی که این کارخانه به او واگذار شده نتوانست به تعهدات خود از جمله اشتغالزایی برای 2 هزار نفر طی 2 سال عمل کند و اکنون به خارج از کشور رفته و وکیل او در دسترس نیست.

رئیس دستگاه قضا ادامه داد: همچنین در کارخانه کاغذ و چوب که امروز از آن بازدید کردیم، دیدیم که یک خط تولیدی این کارخانه که زمینه تولید 90 هزار تُن کاغذ تحریر و تامین 30 درصد نیاز کشور را دارد، تعطیل شده است. برای راه اندازی این خط تولید نیاز به تصمیم گیری و اراده جدی چند دستگاه از جمله سازمان جنگل ها، سازمان مراتعف وزارت صمت و ... است. راه اندازی این خط تولید می تواند سهم بسزایی در اشتغالزایی در استان مازندران داشته باشد. 

آیت الله رئیسی همچنین تاکید کرد که توسعه یافتگی استان مازندران در گرو توسعه توأمان بخش های مختلف از جمله کشاورزی، صنعتی و گردشگری است. 

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه باید از زنجیره تولید و توزیع و مصرف حمایت عملی صورت بگیرد و در این مسیر باید نسبت به حذف جریان دلالی اقدام موثر صورت گیرد، عنوان کرد: این کار پیچیده ای نیست و می تواند به رضایت باغدار به عنوان تولیدکننده و مردم به عنوان مصرف کننده بینجامد.