یادداشت دکتر محمدتقی امینی، ‏استادتمام دانشگاه درباره نامزدی رئیسی
993

یادداشت دکتر محمدتقی امینی، ‏استادتمام دانشگاه درباره نامزدی رئیسی

دکتر محمدتقی امینی، ‏استادتمام دانشگاه پیام نور در یادداشتی با عنوان « امیدوار به تحول با تشکیل دولت ضد فساد و جوان» درباره نامزدی حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری 1400 نوشت:
ما دانشگاهیان در بین ویژگی هایی که مقام معظم رهبری برای نامزدی ریاست جمهوری بیان فرمودند بعد از بررسی همه جانبه، آنها را در حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی یافتیم و از ایشان تقاضای حضور در عرصه انتخابات نمودیم.

متن کامل یادداشت به این شرح است:
دکتر محمدتقی امینی، ‏استادتمام دانشگاه پیام نور در یادداشتی با عنوان « امیدوار به تحول با تشکیل دولت ضد فساد و جوان» درباره نامزدی حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری 1400 نوشت: بالاخره حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سید ابراهیم رئیسی برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری به دعوت اقشار مختلف مردم از جمله فرهیختگان و دانشگاهیان جواب مثبت داده و به میدان صحنه رقابت انتخاباتی وارد شد.

ما دانشگاهیان در بین ویژگی هایی که مقام معظم رهبری برای نامزدی ریاست جمهوری بیان فرمودند بعد از بررسی همه جانبه، آنها را در حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی یافتیم و از ایشان تقاضای حضور در عرصه انتخابات نمودیم.

دوران مدیریتی ایشان در این مدت به ما ثابت نمود که وی مدیری با کفایت، با ایمان، عدالتخواه، ضد فساد، دارای عملکرد انقلابی و جهادی، معتقد به توانمندی های داخلی و معتقد به جوانان، فردی مردمی و با انگیزه و امیدوار به آینده است. این ویژگی ها همان هایی هستند که رهبر انقلاب در قامت رئیس جمهور می بینند .

 ‏بیانیه حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی انصافاً بیان دردهای مردم ایران و فرزندان انقلاب بود،که استخوان در گلو و خار در چشم  بخاطر بی تدبیری‌های برخی از مدیران شاهد بر باد رفتن سرمایه های مادی و معنوی کشور بودند.

‏امروز فردی به میدان آمده است که آرزوهای فروخفته در درون ملت ایران و فرزندان انقلاب که سالهاست منتظر بودند را می‌خواهد تحقق بخشد. فردی که از تحقق ارزش های دینی و عدالت خواهی و استقلال طلبی و آزادی خواهی آرمانگرایی امید آفرینی زنده و پویا بودن جامعه حرف می زند و شعار «ما میتوانیم» امامین انقلاب را سرلوحه کار خود قرار داده است.

‏امیدوارم ان‌شاءالله با توفیقات الهی ایشان با استفاده از دانشگاهیان در برنامه ریزی و اداره کشور و توسعه روابط با کشورهای اسلامی براساس مشترکات دینی و فرهنگی باحفظ شان ملی کشور قادر باشند جبران ضعف های مدیریت اجرایی و انحرافات از ارزشهای انقلابی و گم کردن اولویت ها و تن دادن به ساختارهای فرسوده و جهت گیری های متعارض و بروکراسی های ناکارآمد و مزاحم و سیاست زدگی های دولت های گذشته را اصلاح کند. دولت هایی  که تمام توان خودشان را به تصمیم کدخدا گره زده و چشم به بیرون دوخته بودند. و تحقیر توان داخلی، سوء تدبیرها و ناکارآمدی ها، تضعیف فرصت‌های خدمتگزاری و بی خبری از درد مردم، رها نمودن مردم در فشارهای اقتصادی و واهمه داشتن به میدان آمدن در کنار مردم، و بدهی های انبوه به بار آوردن از ویژگی‌های بارز آن است .

‏امیدوارم حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر رئیسی با همتی که دارند با مجاهدت های پیگیر با فساد مبارزه نموده و تحول و تغییرات اساسی اداره امور اجرایی کشور و ایجاد تحول در مدیریت اجرایی و مبارزه بی امان با فقر و فساد و تغییر تحقیر و تبعیض را اصلاح نمایند. ما چشم امید داریم ایشان با اعتماد به جوانان شجاع، متخصص، پاک و ضد فساد این مرز و بوم عرصه خدمت را برای آنها فراهم نماید. توجه به محرومان و مستضعفان که به فرموده امام خمینی(ره) ولی نعمت های جامعه هستند، را مد نظر قرار دهد. عزت و شرافت و کرامت و آنها را احیا نماید.

ان‌شاءالله با تدبیر و دیپلماسی هوشمند و مبتکر برای رفع تحریم های ظالمانه مستکبرین عالم کمر همت ببندند. دولتی که بتواند پاسدار آرمانهای انقلاب باشد همه قومیت ها و همه مذاهب همه فرهنگ‌های درون جامعه را که تشکیل دهنده ایران بزرگ هستند زیر پرچم جمهوری اسلامی به کار بگیرد. با شفاف سازی اعتماد مردم را احیا نماید، تامین اشتغال پایدار و جلوگیری از بیکاری و بازگشایی کارخانه های تعطیل شده و ایجاد رشد و بالندگی فکری و علمی فرهنگی و اخلاقی جامعه را گسترش دهد.

‏لذا از همه اقشار مختلف جامعه تقاضا دارم به ندای ایشان لبیک گفته و با حضور پرشور در انتخابات و رأی به این فرزند صالح ملت که از ذریه پاک رسول‌الله(ص) و فرزند خلف حضرت زهرا (سلام الله علیها) است، ایشان را در تحقق اهداف عالیهاش یاری نمایند.

الیس الصبح بقریب، نصر من الله و فتح القریب.

انتهای پیام/