یادداشت/بحران های کشور برآیند عدم توجه به نخبه گرایی و جوانگرایی است.
574

یادداشت/بحران های کشور برآیند عدم توجه به نخبه گرایی و جوانگرایی است.

امیر زمردی کارشناس ارشد حوزه نفت و انرژی طی یادداشتی در حمایت از دولت جوانگرای انقلابی نوشت :
برای انتخابات ریاست جمهوری باید به دنبال گزینه ملی و انقلابی باشیم تا کشور را از کورسوی بحران خارج کند و به میدان پیشرفت و ثبات حداکثری برگرداند.

متن کامل یادداشت :
برای انتخابات ریاست جمهوری باید به دنبال گزینه ملی و انقلابی باشیم تا کشور را از کورسوی بحران خارج کند و به میدان پیشرفت و ثبات حداکثری برگرداند.

باید دولت آینده باید به دنبال راه خروجی از بحران هایی باشد که برآیند عدم توجه جریان های سیاسی حاکم به مقوله نخبه گرایی ، جوانگرایی و شایسته سالاری است.

اگر پیرامون شایسته سالاری صحبت میکنیم به این دلیل است که بخش قابل توجهی از منابع و استعداد های کشور مان در ورای سوء مدیریت های اعمال شده از سوی مدیران ناتوان وگاها بدون برنامه به دست فراموشی سپرده شده  و ما باید در پی آغاز راهی باشیم که پایانش اعتلا و پیشرفت کشور قرار بگیرد

از سوی دیگر در حوزه انرژی سالیان متمادی نقش  خام فروشی داشته ایم که باید میخ محکمی برتابوت این مقوله زده شود تا جوانان متخصص با حضور در عرصه فرآوری و توسعه  ، فراورده های نفت،گاز و پتروشیمی کشور را روانه بازار های بین المللی کنند و از هدر رفت انها جلوگیری به عمل آورند.ما باید شاهد رشد و توسعه بخش خصوصی در حوزه فراوری و تولید محصولات و مشتقات نفتی باشیم تاجایی که با تغییر دولت  این فعالیت ها متوقف نشود و اعتبار ایران اسلامی در عرصه انرژِی و پتروشیمی شکل با ثبات و مستمری به خود بگیرد تا مشتریان روی قول تولید کنندگان و صادر کنندگان ایرانی حساب ویژه ای باز کنند و حتی تحریم ها قادر نباشند این سیستم را از کار بیاندازند .

باید هشیار باشیم و بدانیم که بلاشک  هدف وابسته سازی اقتصاد از سوی  مشتریان خارجی به تولیدات ایران اسلامی میباشدکه خود نکته ای حائز اهمیت است.

 از طرف دیگر مولفه تولید توسط جوانان را باید در راهبرد اساسی دولت جوانگرای انقلابی مدنظر قرار دهیم  تا شاهد راه اندازی خط تولیدی بااراده همراه با خلوص نیت طی سالهای اینده برای بقای نسل های اینده باشیم.

جوانگرایی در حوزه انرژی و تولیدات مرتبط با تاسیسات نفتی و پتروشیمی قطع به یقین میدان را به نفع  ملت ایران باز خواهد کرد و این دستاوردی برای  ادامه راه خون شهدا از صدر انقلاب اسلامی تا شهید عرصه مقاومت شهید سلیمانیست.

باید یادآوری کرد که در هشت سال دفاع مقدس جوانان خط شکن بودند در دوران پس از جنگ برای پیشرفت ایران اسلامی جوانانی همچون شهید  تهرانی مقدم در صحنه حضور داشتند تا انجایی  که شهادت را در آغوش کشیدند و یا شخصیت هایی به مثابه سردار سلیمانی با میدان دادن به جوانان در جبهه مبارزه با صهیونیسم بین المللی راه را بر دشمنان کشور بستند و امروز نیروهای مومن انقلابی به صحنه آمده اند که با حمایت از گزینه جوانگرای اصلح انقلابی باردیگر تصمیمی درست رقم بزنند.

 

انتهای پیام/