کارت اعتباری معیشت با 200 هزار تومان شارژ برای نیمی از مردم
2293

در صورت انتخاب رئیسی به ریاست جمهوری صادر می‌شود؛

کارت اعتباری معیشت با 200 هزار تومان شارژ برای نیمی از مردم

در صورت انتخاب سید ابراهیم رئیسی به ریاست جمهوری، از آبان‌ماه امسال، برای خانوارهای 5 دهک اول، کارت اعتباری معیشت صادر می‌شود.

بر اساس این گزارش، به ازای هر یک از اعضای خانوار در سه دهک اول 200 هزار تومان و دو دهک بعدی 150 هزار تومان اعتبار ماهیانه تخصیص می‌یابد.

کارت اعتباری معیشت، قرض‌الحسنه‌ای با کارمزد 2 درصد است و بازپرداخت آن زمانی است که خانوار درآمد کافی برای پرداخت اقساط را داشته باشد.

این اعتبار برای خانوارهایی که توانایی بازپرداخت اقساط را نداشته باشند، بلاعوض خواهد بود.

همان گونه که با کارت‌های نقدی بانکی، می‌توان به اندازه موجودی حساب بانکی خرید کرد، با کارت اعتباری معیشت نیز می‌توان بدون داشتن پول، به اندازه‌ای که اعتبار دارید، خرید کرده و پولش را بعداً پرداخت کنید.

تا کنون کارت‌های اعتباری در ایران در سطح بسیار محدودی صادر شده‌اند اما با این طرح، 50 درصد از خانوارها صاحب کارت اعتباری می‌شوند.

از آذر ماه امسال نیز مدیریت زنجیره تأمین کالاهای اساسی نیز اجرایی شده و نیازهای مردم با اطمینان و قیمت مناسب، تأمین خواهد شد.

پیش‌بینی می‌شود با یارانه‌هایی که هم‌اکنون خانوارها دریافت می‌کنند و با کارت اعتباری که امکان خرید را فراهم می‌کند و نیز با مدیریت زنجیره تأمین کالاهای اساسی که قیمت و موجودی کالا در بازار را کنترل می‌کند، «حداقل معیشت برای همه ایرانیان» فراهم شود.

انتهای پیام