کنارگذاشتن نگاه جناحی از الزامات حرکت کشور در مسیر پیشرفت است
515

آیت‌الله رئیسی در دیدار آیت العظمی جواد آملی

کنارگذاشتن نگاه جناحی از الزامات حرکت کشور در مسیر پیشرفت است

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی گفت: باید نگاه‌های شخصی و جناحی را کنار گذاشت و هرکه می‌تواند در مسیر پیشرفت و تحول کشور اثرگذار باشد، به میدان بیاید.

ه گزارش روابط عمومی دفتر رئیس جمهور منتخب، آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی شامگاه دوشنبه در دیدار با آیت‌الله العظمی عبدالله جوادی آملی، با تبریک فرارسیدن ماه ذی‌الحجه و تشکر از نقش‌آفرینی ایشان در عرصه‌های مختلف بویژه انتخابات اخیر، با اشاره به اینکه در پی انتخابات اخیر، مردم امید به تغییر وضعیت پیدا کرده‌اند، تصریح کرد: یکی از الزامات به فعلیت‌رساندن ظرفیت‌های کشور برای پیشرفت و آبادانی، این است که نگاه‌های شخصی و جناحی را کنار گذاشته و هر کسی می‌تواند در مسیر پیشرفت و تحول کشور اثرگذار باشد، به میدان بیاید.
حضرت آیت‌الله العظمی جوادی آملی نیز با اشاره به فرازهایی از نهج‌البلاغه، مردم را در نظر حضرت علی(ع) دو دسته دانسته و اظهار داشت: حضرت اگر چه رفتار و کردار مردم کوفه را نکوهش می‌کنند، اما در نامه مهمی که به مالک اشتر می‌نویسند، مردم را همچون نماز، ستون دین و شایسته خدمت بی‌منت معرفی می‌کنند.
این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به آیاتی از قرآن کریم تصریح کرد: قرآن تأکید دارد که زیر بار هر صلحی نباید رفت. برخی سازش‌ها هست که ظاهرش سازش، اما باطنش سوزش است و لذا به دستور قرآن نباید زیر بار آنها رفت.
انتهای پیام/