دولت به قوانین حمایتی از ورزشکاران عمل کند
352

رئیس‌جمهور منتخب در دیدار رئیس کمیته ملی المپیک:

دولت به قوانین حمایتی از ورزشکاران عمل کند

سید رضا صالحی‌امیری، رئیس کمیته ملی المپیک، صبح امروز سه‌شنبه با حضور در دفتر رئیس‌جمهور منتخب، گزارشی از اقدامات این کمیته و نیز آخرین وضعیت آمادگی و اعزام تیم‌های ورزشی کشورمان به رقابت‌های المپیک ۲۰۲۱ توکیو ارائه کرد.

آیت‌الله رئیسی نیز در این دیدار گفت: علاقه‌مند بودم قبل از اعزام ورزشکاران برومند کشورمان به ژاپن با آنها از نزدیک ملاقات می‌کردم ولی به دلیل محدودیت‌های کرونایی و لزوم آمادگی این عزیزان، این دیدار را به روزهای پس از بازگشت‌شان از المپیک موکول می‌کنیم.
رئیس‌جمهور منتخب با اشاره به اینکه رقابت‌های این دوره المپیک به‌دلیل شیوع کرونا به تأخیر افتاده و وضعیت خاصی دارد، افزود: در این دوره، ورزشکاران و مربیان مجبور شدند یک سال برای حفظ آمادگی‌های‌شان تلاش کنند و این مسأله سختی زیادی به آنها و خانواده‌های‌شان تحمیل کرد که از این بابت به همه آنان و خانواده ایشان خداقوت می‌گویم.
دکتر رئیسی، حمایت از ورزش قهرمانی و مدال‌آوران کشور را از اولویت‌های قطعی دولت سیزدهم دانست و اظهار داشت: اطمینان دارم جوانان غیرتمند کشورمان با افتخارآفرینی در المپیک دل مردم را شاد می‌کنند و در عوض سازمان اداری ورزش نیز باید به وظایف حمایتی خود بهنگام عمل کند تا ورزشکاران یک دغدغه بیشتر نداشته باشند و آن هم دغدغه قهرمانی باشد.
رئیس‌جمهور منتخب از رئیس کمیته ملی المپیک خواست سلام و آرزوی موفقیت وی را به ورزشکاران المپیکی کشورمان برساند و ادامه داد: دولت باید به قوانین مصوب حمایتی از ورزشکاران و نیز وعده‌های خود در قبال قهرمانان ورزشی بموقع و مطابق وعده انجام‌شده عمل کند و اجازه ندهد حلاوت اجرای وعده‌ها با تأخیر از بین برود.
آیت‌الله رئیسی در بخش دیگری از سخنانش، المپیک و رقابت‌های ورزشی را بهانه‌ای برای تعامل میان فرهنگ‌ها و ملت‌ها برشمرد و تصریح کرد: ورزشکاران ایرانی سفرای فرهنگی ملت ریشه‌دار و متمدن ایران اسلامی هستند. امیدوارم به برکت دعای خیر مردم، هم در نمایش فرهنگ غنی ایرانی-اسلامی بدرخشند و هم با مدال‌آوری دل مردم را شاد کنند.
انتهای پیام/